Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

  • Michaela Vyhnalová
    Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
    2021-10-08
  • Svätý otec František
    Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
    2021-09-21
  • Michaela Vyhnalová
    Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
    2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Rastislav Dluhý CSsR
Misijné pôsobenie redemptoristov v Afrike

small_Rasto Dluhy2.jpg

Redemptorista a rímskokatolícky kňaz. Na Slovensku je jedným z hlavných vedúcich, ktorý prijal a žije naplno výzvu Jána Pavla II. k novej evanjelizácii sveta.

Redemptoristi žijú a pracujú na všetkých kontinentoch v 78 krajinách sveta. Prvú africkú komunitu založili belgickí redemptoristi v Kongu v roku 1899. Vtedy to ešte bola belgická kolónia. Z toho sa vyvinuli misie po celej Afrike. V súčasnosti redemptoristi pôsobia v 13 afrických krajinách: v Angole, Burkina-Faso, Demokratickej republike Kongo, Ghane, na Pobreží slonoviny, v Keni, Madagaskare, Mozambiku, Malawi, Nigeri, Nigérii, Južnej Afrike a v Zimabwe. Napriek skromným podmienkam, ktoré tam misionári majú, Boh požehnáva ich prácu aj mnohými duchovnými povolaniami a laickými spolupracovníkmi.

Vedenie našej kongregácie si dlhšie uvedomuje rozmach a rast na tomto kontinente. Na ostatnej, 24. generálnej kapitule, ktorá bola v r. 2009 v Ríme, sa všetci provinciáli, t.j. predstavení redemptoristov z celého sveta, uzhodli, že Boh od nás chce, aby sme v najbližšom období viac podporovali misie v Afrike. Táto podpora je pre nás jednou z pastoračných priorít na najbližšie roky.

Redemptoristi na celom svete sa snažia nejakým spôsobom a podľa svojich možností odpovedať na túto prioritu. Chceme vás preto aspoň v skratke informovať o tom, čo v tejto oblasti redemptoristi robia. Vedenie redemptoristov v Ríme zriadilo Kanceláriu solidarity pre Afriku a Madagaskar. O rôznych aktivitách a projektoch redemptoristov v Afrike a Madagaskare sa môžete dozvedieť z internetovej stránky www.africaredemptorists.com. Mnohé z nich môžete aj podporiť; na stránke, ktorá je zatiaľ len v anglickom jazyku, sa dozviete ako.

Ako Bratislavská viceprovincia sa tiež snažíme odpovedať na misijné potreby v Afrike a Madagaskare. Od roku 2005 pôsobí na Madagaskare P. Štefan Varecha z našej viceprovincie.

Rieka Života, laické misijné spoločenstvo pri redemptoristoch, uskutočnilo na pozvanie kňazov a biskupov už 3 dvojtýždňové misijné výjazdy do Kene (2009, 2011, 2013). Na prvom a treťom výjazde s misijným spoločenstvom v tejto misii spolupracoval aj P. Rastislav Dluhý.

Redemptoristi každý z týchto výjazdov, ktoré sa uskutočnili pod vedením Rieky Života, vždy podporili.

Možnosti podpory

Možno aj vy budete vnímať, že chcete nejakým spôsobom podporiť misie v niektorej africkej krajine. Môžete to urobiť rôznym spôsobom. Modlitba a pôst je najdôležitejší. Niektorí možno budete chcieť jednorazovo alebo pravidelne prispievať nejakou menšou sumou na podporu misií a evanjelizácie v chudobných častiach Afriky.

Podporiť môžete aj prácu redemptoristov s pacientmi diagnostikovanými na HIV. Ďalšou možnosťou je podporiť Rozvojové projekty pre chudobných. Ak sa rozhodnete podporiť niektorý konkrétny projekt opísaný na internetovej stránke www.africaredemptorists.com, môžete ho podporiť priamo zo stránky.

Medzi projektmi a aktivitami je okrem iného uvedené, že je možné sponzorovať štúdiá konkrétnemu bohoslovcovi – redemptoristovi, stať sa dobrovoľníkom v niektorej krajine na krátkodobej, alebo dlhodobejšej báze). Na dobrovoľnícku prácu v Afrike je potrebná znalosť angličtiny. V prípade vášho záujmu pracovať v niektorej krajine treba kontaktovať pátra Gerryho O’Connora CSsR (gerry@africaredemptorists.com), ktorý je poverený koordináciou tejto služby.

Ak neviete anglicky a chcete podporiť misie v Afrike, môžete svoj príspevok poslať aj na účet vedenia Bratislavskej viceprovincie, ktorý nižšie uvádzame. Ak chcete, do poznámky môžete napísať aj konkrétnejšie, pre ktorú krajinu poukazujete príspevok a na akú oblasť. Viceprovincialát Bratislavskej provincie váš dar presunie na miesto určenia. Ak sa rozhodnete poukázať dar na tento účet s tým, že ponecháte viceprovinciálnemu vedeniu právo rozhodnúť, na ktorý projekt pošle vás príspevok, do poznámky stačí napísať „Afrika redemptoristi“. Už teraz sa chceme poďakovať za vašu spoluprácu na tejto službe, či už modlitbovú, alebo inú.

IBAN: SK4311000000002621080380

SWIFT: TATRSKBX

Variabilný symbol: 663444

Do poznámky: Afrika redemptoristi

(Pozn. Pri posielaní milodaru poštovým poukazom je možné ešte do konca roku 2015 používať číslo účtu bez IBAN, teda 2621080380/1100.)


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium