Youtube (odporúčané videá)
Dobré správy
- Michaela Vyhnalová
Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu. - Svätý otec František
Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva? - Svätý otec František
Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň. - Svätý otec František
Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov. - Michaela Vyhnalová
Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
Video
Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.
Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.
Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu
Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.
Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.
Správa - Marek Šefčík
Zaplesal som si
Stredoškolský učiteľ, manžel a otec 3 detí. Jeho najväčšou záľubou je rodina. Hrá šach, sleduje a komentuje veci verejné. Autor brožúry: Krížová cesta za nenarodené deti. Tvorí portál
sefcik.eu
Neláka ma Barcelona. Ani Praha. Ani moderný New York, či Tokio. Moskva vyzerá tiež príťažlivo. Všetko to môžu byť krásne mestá, zaujímavá architektúra, fascinujúca história. Ja som však nastavený trocha ináč.
Áno, sú obdivuhodné chrámy zhotovené ľudskou rukou. Ale mňa viac láka príroda. Božie dielo. Jeho obrovský chrám, ktorý nám dal pre život.
Môj bicykel mi dáva krídla. Nasadnem a vlastným pohonom sa dostanem tam, kam mi dovolí dostať sa On. Ak sa na vážkach medzi pýchou a pokorou uberám nesprávnym smerom, dá mi ihneď pocítiť, že mám obmedzenia. “Toto už nezvládneš, toto už je priveľa, kamarát” – šepká mi Tvorca do uška. Alebo inokedy – “Nepreháňaš to už veľmi synku? Čo tak maličký vírus, aby si si uvedomil, že nie si až taký frajer?” Nepáči sa mi to, ale napokon s pokorou si musím uvedomiť, že som tu aj pre svoju rodinu, že mám aj iné povinnosti, že nemôžem nezodpovedne lietať. Nohami na zemi. Pevne.
Milka. Milka je môj nezaslúžený poklad, ktorý som od Boha dostal a neprestávam zaň ďakovať. Ona je tá, bez ktorej by to nešlo. U nej cítim oporu, a keď aj odchádzam z domu na dvoch kolesách pre zážitky, či len tak do práce, už v tej chvíli cítim radosť z toho, že sa môžem vrátiť práve k nej.
Na bicykli som v roku 2014 strávil 8301 km. Keď sa to prehuplo do roku 2015, povedal som si, že méta 10 000 km padne. Bol som pyšný a chcel som si vziať ešte viac. Méta nepadla. Skončil september a začali problémy. Okrem prasknutého ráfika na zadnom kolese a nutnej investície do výmeny kolies a ďalších opráv, ktoré si bicykel vyžiadal, mi moje detičky priniesli zo školy darček. Veľmi odolného neviditeľného nepriateľa. Vírus chrípky ma odstavil a bolo po rekordoch… 7350 km. Na tomto čísle sa zastavilo moje cyklopočítadlo v 2015-tom. Nenabicykloval som síce veľa, ale môžem povedať, že som nabicykloval krásne… Popri rovinatých kilometroch som, tak ako aj predtým, vyhľadával kopčeky. A dostal som sa raz aj najvyššie ako sa len dá, s cestným bicyklom, v našej krajine vyliezť.
V jedno augustové ráno som z Bijacoviec vyštartoval s tým, že mojim cieľom je Velické pleso. Najskôr cez Levoču, Spišský Štvrtok, Jánovce a Žákovce do podtatranských oblastí. Cez Smokovce som došiel do Tatranskej Polianky. Čakala ma najťažšia časť trasy. Z nadmorskej výšky 1005 metrov som sa potreboval dostať do výšky 1670 metrov k Sliezskemu domu pri Velickom plese, čo je top výška pre cestný bicykel na Slovensku. Vedie tam asfaltová cestička niekde v pohode zjazdná, inde rozbitá…7 km dlhá. Priemerné stúpanie takmer 10 %. Zvládol som to až nahor, kde ma čakala zaslúžená kofolka. Studený vetrík preháňajúci sa kosodrevinou dal o sebe vedieť a oznamoval mi, že toto už je tá pravá horská oblasť.
Z krkolomného 7 kilometrového zjazdu potom nemali radosť moje vytrasené ruky kŕčovito stláčajúce brzdy. Pokračoval som smerom na Štrbské pleso. Pri ďalšej odbočke “smer Popradské pleso” som si cestu neplánovane predĺžil. Povedal som si, že keď už plesám, nech to stojí za to. Tak som sa pustil ešte na Popradské. Aj tam som doplnil cukry kofolkou a hybaj ďalej. Štrbské pleso. Tam už som nechcel kofffolovať, tak som si dal točenú. Jednu veľkú a potom ešte jednu. Tatranské štíty sa na mňa potom ešte dlho dívali, kým som vyzjazdoval do Štrby a pedáloval cez Svit do Popradu. Cez Levoču som potom “upaľoval” až do Bijacoviec. 176 kilometrov v nohách s nastúpanými asi 3,5 kilometrami, za ktoré ďakujem. Rovnako, ako za všetky kilometre v roku 2015.
Verím, že aj v roku 2016 budem mať tú možnosť preháňať sa po asfaltových cestičkách toho nádherného chrámu a nasávať energiu a zážitky.
Dáva sa nám skutočne viac, ako si vôbec zaslúžime. Boh s nami komunikuje cez svoje stvorenstvo a ja sa mu snažím rozumieť. V prírode sa prejavuje jeho majestát. A ďakujem ti, Bože, aj za moje slabosti a obmedzenia, ktoré ma, tvrdohlavého, nasmerúvajú preč od pýchy.
Najnovšie
- Viktor Novitchi
Trápil som sa s pohlavnou zmätenosťou odkedy si pamätám - Tia Arshad
Ex-lesba. Chcela som spáchať sebevraždu, ale Boh ma zachránil - Paul Holliday
Hľadanie odpovedí o posmrtnom živote - Harriet Coombe
Je niečo lepšie ako uzdravenie - Martin Fedorko
Obrátenie ako cesta
Náhodné
- Milan Hlaváč
Uzdravený od závislosti na alkohole - Jozef Mikloško
Celý život ma láskavo viedol - Denis Blaho
Všetko sa začalo hľadaním - Ivan Raždík
Svedectvo keramikára - Anna Václavová
Pane, neber mi ho!
Celkovo 504 príbehov v tomto jazyku.
Spolu 516 vo všetkých jazykoch. Pre zmenu jazyka prosím kliknite na jednu z vlajok.
Rozhovory
- Renáta Ocilková
Mám veľa dobrých skúsenosti s Rómami, hlavne s tými, ktorí sa nechávajú premieňať Bohom. Obrátení Rómovia sú mi v mnohom príkladom: sú vďační, verní priatelia, čistotní so zmyslom pre poriadok, starostliví rodičia, súdržní. Ich viera a vrúcne modlitby dokážu vyprosiť zázraky. Stretnutia s nimi sú pre mňa veľkým požehnaním. - Anna Verešová
Pri tejto očiste verejného života však musí byť prítomný silný kresťanský hlas. A tento hlas by mal upozorňovať na nenahraditeľnú úlohu, ktorú v každej spoločnosti hrá rodina. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde mladí ľudia nebudú váhať založiť si rodinu. Ako politici by sme našou prácou mali prispieť k tomu, aby tu bolo dosť práce, aby otcovia nemuseli chodiť na týždňovky do zahraničia, aby skrátka rodiny mohli ostať pokope doma, tu, na Slovensku. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde bude rodina na prvom mieste a v centre všetkých verejných politík. - Branislav Škripek
Korupcia začína v ľudských srdciach. Ak budeme považovať aj na Slovensku za normálne, že ak ideme na úrad, k lekárovi tak v rukách máme obálku s “nejakým všimným”, tak korupciu nevymýtime. Pred nejakým časom som čítal štatistický prieskum ktorý odhalil, že korupciu v nejakej forme schvaľuje až dve tretiny Slovákov. Nie ako niečo vítané, lež ako nevyhnutné zlo a nástroj spoločenského fungovania. To je vážna vec.