Youtube (odporúčané videá)
Dobré správy
- Michaela Vyhnalová
Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu. - Svätý otec František
Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva? - Svätý otec František
Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň. - Svätý otec František
Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov. - Michaela Vyhnalová
Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
Video
Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.
Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.
Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu
Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.
Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.
Správa - John Paul Jackson
Jednoduchá cesta k svätému životu
Manžel, otec. Medzinárodne uznávaný duchovný autor, rečník a hosť televíznych relácií. Zomrel 18. februára 2015.
Viac informácii na webovej stránke jeho služby streamsministries.
Svätosť nie je niečo, čo by mohol ktokoľvek z nás dosiahnuť vlastnými silami.
Svätosť je prijatá. Nie je naučená, zaslúžená alebo dosiahnutá silou. Nie je vypočítaná bodmi za a proti. Svätosť je výsledok vzťahu s niekým kto je svätý.
Ako sme priťahovaní k Tomu, ktorý je Svätý, začíname žiť svätejšie. Je to podobné k držaniu klinca k plameňu sviečky. Kliniec sa zohreje. Ja nemôžem pomôcť, ale len odpovedať na teplo sviečky podobným spôsobom. Čím bližšie sme pri Ježišovi, tým svätejší sa stávame.
Ak kľúč k svätosti je intimita so Svätým, tak odpoveď na otázku svätosti je čas strávený v jeho stane.
„Ty si moja nádej a bašta pred nepriateľom. V tvojom stánku chcem prebývať naveky a skrývať sa pod ochranou tvojich krídel.“ Ž 61, 4-5
Svätosť sa nedá vyrobiť
Máme tendenciu byť škatuľkovo milujúci ľudia. Ak zistíme, že niečo funguje, snažíme spraviť z toho vzor, ktorý bude možné v budúcnosti nasledovať, s cieľom predvídať výsledok.
Ale vzťah s hocikým, vrátane Boha je beztvará vec so svojimi odlivom a prílivom. Vzory nekolerujú so svätosťou. V momente, keď začíname definovať svätosť, dostávame sa do problémov, pretože Božie cesty sú ďaleko vyššie ako naše. Izaiáš používal podobenstvá, aby ukázal rozdiel medzi ľudským a božským píšuc, že tak ďaleko, ako sú nebesia vzdialené od zeme, tak sú vzdialené Božie cesty od našich ciest. Sme ľudia a nemôžeme samých seba učiniť svätými.
Naopak, svätosť je prevzatá. Presakuje do našich kostí ako voda do suchej špongie. Čím bližšie sa priblížime Bohu, tým viac si uvedomujeme „ iba okamih. Čakajte....On je väčší, ako som si myslel. On je svätejší, ako som si myslel. On je čistejší, ako som si myslel.“ Formy končia.
Svätosť nie je zákonnícka
Zákonníctvo hovorí, že my sa môžeme stať svätými a dosiahnuť Boha, ale to jednoducho nie je pravda. V skutku tento typ myslenia nás „naučí“ veci o Bohu, ktoré nie sú Božie, veci ktoré nekorešpondujú s Jeho pravdou. Nemôžeme si zakúpiť svätosť tým, že budeme žiť dobré a verné životy. Môžeme iba prijať svätosť strávením času s Tým ktorý je skutočne Svätý.
Časom si myslíme, že sme svätí a zistíme na sebe samých na klzkom povrchu. Verím, že sme ako náš Otec vtedy, keď dáme nabok rozptýlenia a pozeráme na Neho s úžasom a bázňou. V týchto chvíľach najväčšia nádej prúdi našimi dušami, pretože začíname rozumieť, že život s Bohom nie je o našej schopnosti výkonu. „ Môj Bože. Ty si svätý. V porovnaní s Tebou som nesvätý. Napriek tomu ma miluješ.“ Toto sú sväté chvíľky.
Božská dynamika napätia Boha nás drží na mieste hľadajúc Ho a súčasne sme Ním premieňaní. Zákonníctvo hovorí: ak sme raz zmenení, tak sme zmenení. „ Ak si myslíš, že si svätý, si svätý. Ak sa obliekaš takýmto spôsobom, hovoríš týmto spôsobom a nasleduješ tieto pravidlá, si svätý.“ Ale to nie je svätosť.
Ak chceš žiť svätý život, Ježiš je odpoveďou, nie pravidlom. On je tým čo chceme a svätosť vyrastá z tejto túžby, nie z pravidiel. Tento vzťah s Ním je reálny. Ako každý dobrý vzťah rastie, rozširuje sa a stáva sa lepším ako trávime čas s Ním a naše srdcia túžia po Ňom.
V Jeho prítomnosti sa meníme. Sme Jeho nekončeným dielom. Vieme o nádeji a Jeho dobrote a sami seba nachádzame v svätejšej pozícii, reflektujúc kým On nie len našimi činmi, ale tiež podstatou nášho bytia. Čokoľvek čoho sa On dotkne je v skutku premenené.
Najnovšie
- Viktor Novitchi
Trápil som sa s pohlavnou zmätenosťou odkedy si pamätám - Tia Arshad
Ex-lesba. Chcela som spáchať sebevraždu, ale Boh ma zachránil - Paul Holliday
Hľadanie odpovedí o posmrtnom živote - Harriet Coombe
Je niečo lepšie ako uzdravenie - Martin Fedorko
Obrátenie ako cesta
Náhodné
- Katarína Demeová
Naplnené sny - Andrea Bizíková
Pane nech sa mi o tom sníva - Tony Dungy
Ako zvládnuť víťazstvá i prehry - Szilagyi Laszlo
- Tomáš Coufal
Tatínek
Celkovo 504 príbehov v tomto jazyku.
Spolu 516 vo všetkých jazykoch. Pre zmenu jazyka prosím kliknite na jednu z vlajok.
Rozhovory
- Renáta Ocilková
Mám veľa dobrých skúsenosti s Rómami, hlavne s tými, ktorí sa nechávajú premieňať Bohom. Obrátení Rómovia sú mi v mnohom príkladom: sú vďační, verní priatelia, čistotní so zmyslom pre poriadok, starostliví rodičia, súdržní. Ich viera a vrúcne modlitby dokážu vyprosiť zázraky. Stretnutia s nimi sú pre mňa veľkým požehnaním. - Anna Verešová
Pri tejto očiste verejného života však musí byť prítomný silný kresťanský hlas. A tento hlas by mal upozorňovať na nenahraditeľnú úlohu, ktorú v každej spoločnosti hrá rodina. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde mladí ľudia nebudú váhať založiť si rodinu. Ako politici by sme našou prácou mali prispieť k tomu, aby tu bolo dosť práce, aby otcovia nemuseli chodiť na týždňovky do zahraničia, aby skrátka rodiny mohli ostať pokope doma, tu, na Slovensku. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde bude rodina na prvom mieste a v centre všetkých verejných politík. - Branislav Škripek
Korupcia začína v ľudských srdciach. Ak budeme považovať aj na Slovensku za normálne, že ak ideme na úrad, k lekárovi tak v rukách máme obálku s “nejakým všimným”, tak korupciu nevymýtime. Pred nejakým časom som čítal štatistický prieskum ktorý odhalil, že korupciu v nejakej forme schvaľuje až dve tretiny Slovákov. Nie ako niečo vítané, lež ako nevyhnutné zlo a nástroj spoločenského fungovania. To je vážna vec.