Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

  • Michaela Vyhnalová
    Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
    2021-10-08
  • Svätý otec František
    Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
    2021-09-21
  • Michaela Vyhnalová
    Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
    2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Heinz Horst Deichmann
Buďme opravdiví

small_Heinz-Horst-Deichmann.jpg

Bol nemecký podnikateľ, ktorý vybudoval najväčší európsky maloobchodný reťazec predajní topánok - Deichmann.

(* 30. September 1926 v Essene; † 2. Október 2014)

156 miliónov párov topánok. Toľko párov predal len v jednom roku Heinz Horst Deichmann. Patril medzi 100 najbohatších ľudí v Nemecku a mal predajňu skoro v každom stredne veľkom meste. Napriek tomu hovoril:

"Boh sa ma nakoniec nebude pýtať, koľko topánok som predal. Bude chcieť vedieť, či som žil ako opravdivý kresťan."

Napriek tomu, že bol milionárom, nezakladal svoj život len na materiálnom úspechu. Nemecký prezident Johannes Rau, ktorý zomrel v roku 2006, bol jeho osobným priateľom.

Otec Heinza Horsta Deichmanna, bol členom evanjelickej pentakostálnej cirkvi a mal hlboký vzťah k čítaniu a osvojeniu si Svätého Písma. V roku 1913 otvoril obuvníctvo v meste Essen. Obchod a obytný priestor pre ich rodinu boli v tom istom dome. V roku 1940 však jeho otec vo veku 52 rokov zomrel.

Heinz Horst mal v tom čase iba 13 rokov. Vedenie rodinnej formy musela prevziať až do obdobia dospelosti Heinza jeho mama Júlia Deichmann. Na konci druhej svetovej vojny bol Heinz poslaný na front, kde bol ťažko ranený.

Ako 18 - ročnému mu táto skúsenosť zmenila život. Rozhodol sa, že chce viac ako len viesť obchod s topánkami. Rozhodol sa, že chce byť prínosom a chce pomáhať ľuďom.

Vyštudoval teológiu a medicínu a popri tom sa staral o obchod. Spojil sa s výrobcom topánok Salamander.

Od roku 1951 pracoval ako doktor a aj ako podnikateľ s obuvou. V roku 1956 sa rozhodol, že sa bude venovať výlučne rodinnému podnikaniu. Vyplatil svojich súrodencov a viedol podnikanie po otcovi.

Ako stratégiu podnikania si zvolil, že bude predávať dobré, moderné a predovšetkým lacné topánky.

Jeho podnikanie začalo rásť. V roku 1963 mal v časti Nemecka Nordhein-Westfalen 16 pobočiek. V roku 1975 už 100 pobočiek a v roku 1988 až 400 pobočiek v celom Nemecku. V roku 2011 sa medzi Alpami a Severným morom nachádzalo 1300 Deichmanových pobočiek.

Ročný obrat firmy dosiahol v roku 2011 4,13 miliardy €, pričom zamestnával 32 500 zamestnancov.

V roku 1976 rozbehol v Indii v spolupráci s kresťanskou organizáciou systém pravidelnej pomoci pre ľudí postihnutých leprou. Jeho cieľom je pomoc k svojpomoci. Pomáhal týmto ľuďom nielen z medicínskeho hľadiska, ale aj prakticky, aby si našli prácu a neboli závislí na pomoci. Neskôr rozbehol podobné projekty pre viaceré krajiny ako sú Tanzánia, Moldavsko a iné.

Jeho obľúbené tvrdenie: "Boh sa ma nakoniec nebude pýtať, koľko topánok som predal. Bude chcieť vedieť, či som žil ako opravdivý kresťan", je vhodnou myšlienkou na zamyslenie pre každého z nás.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium