Youtube (odporúčané videá)
Dobré správy
- Michaela Vyhnalová
Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu. - Svätý otec František
Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva? - Svätý otec František
Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň. - Svätý otec František
Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov. - Michaela Vyhnalová
Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
Video
Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.
Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.
Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu
Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.
Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.
Príbeh - Dária Miezgová
Hľadanie plnosti a šťastia života trvá stále
Moje hľadanie Boha alebo inak povedané, moje hľadanie plnosti a šťastia života, trvá stále. Dnes, keď toto píšem, vôbec si nemyslím, že som na konci cesty. Moje hľadanie trvá stále, neprestáva.
Ale predsa bol v mojej histórii bol bod, ktorý sa stal začiatkom všetkého nového. Bola to chvíľa, ktoré zmenila smerovanie môjho života.
Vyrástla som v neúplnej no veriacej rodine. Žila som s mamou, ktorá úprimne verila v Boha a svoju vieru aj praktizovala. Nebola žiadny fanatik naopak, veľmi racionálne pristupovala k životu. Moja výchova bola prísna ale plná lásky. Napriek tomu som veľmi skoro chcela odísť z domu. Hľadala som ideály niečo, čo presahuje tento pozemský život, za čo sa oplatí ísť a bojovať.
Už na strednú školu som odišla do Bratislavy, na internát. Bolo to obdobie komunizmu, kde nám bolo prepisované všetko: čo si máme myslieť, hovoriť, čo sa nám má páčiť....A vo mne sa ozýval vždy akýsi rebel, ktorý chcel vedieť, čo je ďalej, za čo sa oplatí skutočne bojovať. Skrátka bola som idealista – alebo naivná - a extrémista v tom najhlbšom slova zmysle. V Bratislave som sa aktívne zapojila do všetkého. Lákali ma diskotéky, ktoré neboli pre mňa, knihy, ktoré boli neoficiálne.
Ale lákal ma aj ideál komunizmu ako niečo, čo presahuje tento obyčajný život. A tak som naposledy zakotvila v komunistickej strane. Z vlastného rozhodnutia, lebo som chcela. Napriek tomu, že som chodila do kostola a verila v Boha, vnútorne som neprežívala rozpor.
Ideály komunizmu sa mi zdali presne rovnaké ako ideály kresťanstva. Žila som naplno, aktivizovala som sa, čítala som z vlastnej túžby spisy Lenina, Marxa a ak som niečomu nerozumela, písala som do Moskvy.
Dnes ďakujem všetkým, predovšetkým mojej mame, ktorí boli pri mne, ktorí mi vôbec nerozumeli, ale v tichosti stáli pri mne.
V takomto ideálnom nadšení som sa hlásila na vysokú školu, na politický smer. Ani som neuvažovala o protekcii, bola som idealista. Keď ma neprijali, jednala som svojím spôsobom: písala som prezidentovi, na ústredný výbor strany..... Dôsledok bol prijatie na dve rozličné fakulty. A tu bolo prvé zaváhanie. Nastúpila som na fakultu Automatických systémov riadenia, nie na Politickú ekonómiu. Dosiahla som svoje.
Ale zrazu sa začali veci meniť. Na vysokej škole som zistila, že prakticky pre všetkých je komunistická strana len odrazovým môstikom ku kariére a jediným cieľom každej straníckej schôdze bolo potláčanie náboženstva. Navyše v tomto období moje mama dostala rakovinu a ja som sa ocitla na križovatke života. A aby toho nebolo málo, hneď na mojej prvej politickej aktivite, som si zlomila nohu a zostala som sama, so sadrou. Mama na onkológii, stranícky aparát v diaľke a ja sama.
A tak som začala uvažovať a snažila som sa nájsť odpoveď na nepokoj v mojom srdci. Prečo som nespokojná? Čo mám urobiť? Kde je príčina môjho nepokoja?
V tom čase sa mi dostala do rúk kniha od sr. Františka Saleského: Filotea - návod ku zbožnému životu. Pri tomto čítaní som začala prežívať pokoj, radosť a túžbu po Bohu. Bolo to niečo úplne nové a úžasné. Zrazu som pochopila, že je treba sa rozhodnúť: slúžiť Bohu alebo komunistickej strane či kariére, ktorá sa mi rozbiehala..... Božou milosťou som sa rozhodla pre Neho, čo prakticky znamenalo, že som vrátila stranícky preukaz a vystúpila som zo strany. Toto rozhodnutie v období normalizácie nebolo jednoduché.
Dôsledky boli tvrdé...musela som hneď odísť z vysokej školy, bola som vypočúvaná, sledovaná, nemala som žiadnu šancu na nejakú lepšiu prácu, nikde som nesmela vycestovať. Po mnohých rokoch však môžem vyznať, že Božia milosť bola vždy som mnou, Boh ma nikdy neopustil.
Moje rozhodnutie pre Pána malo ešte mnoho repríz, ale všetky ma naučili jedno: ak človek úprimne hľadá Boha, tak k Nemu príde. Pretože On sa neskrýva, ale vychádza nám oproti......
Najnovšie
- Viktor Novitchi
Trápil som sa s pohlavnou zmätenosťou odkedy si pamätám - Tia Arshad
Ex-lesba. Chcela som spáchať sebevraždu, ale Boh ma zachránil - Paul Holliday
Hľadanie odpovedí o posmrtnom živote - Harriet Coombe
Je niečo lepšie ako uzdravenie - Martin Fedorko
Obrátenie ako cesta
Náhodné
- Matúš Demko
Byť darom pre Boha - David Payne
Chytíme draka - Petra Bachmayerová
Dobré dieťa - Frank Stephenson
Ovocie vytrvalých modlitieb - Martina Hargašová
Našla som zmysel života
Celkovo 504 príbehov v tomto jazyku.
Spolu 516 vo všetkých jazykoch. Pre zmenu jazyka prosím kliknite na jednu z vlajok.
Rozhovory
- Renáta Ocilková
Mám veľa dobrých skúsenosti s Rómami, hlavne s tými, ktorí sa nechávajú premieňať Bohom. Obrátení Rómovia sú mi v mnohom príkladom: sú vďační, verní priatelia, čistotní so zmyslom pre poriadok, starostliví rodičia, súdržní. Ich viera a vrúcne modlitby dokážu vyprosiť zázraky. Stretnutia s nimi sú pre mňa veľkým požehnaním. - Anna Verešová
Pri tejto očiste verejného života však musí byť prítomný silný kresťanský hlas. A tento hlas by mal upozorňovať na nenahraditeľnú úlohu, ktorú v každej spoločnosti hrá rodina. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde mladí ľudia nebudú váhať založiť si rodinu. Ako politici by sme našou prácou mali prispieť k tomu, aby tu bolo dosť práce, aby otcovia nemuseli chodiť na týždňovky do zahraničia, aby skrátka rodiny mohli ostať pokope doma, tu, na Slovensku. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde bude rodina na prvom mieste a v centre všetkých verejných politík. - Branislav Škripek
Korupcia začína v ľudských srdciach. Ak budeme považovať aj na Slovensku za normálne, že ak ideme na úrad, k lekárovi tak v rukách máme obálku s “nejakým všimným”, tak korupciu nevymýtime. Pred nejakým časom som čítal štatistický prieskum ktorý odhalil, že korupciu v nejakej forme schvaľuje až dve tretiny Slovákov. Nie ako niečo vítané, lež ako nevyhnutné zlo a nástroj spoločenského fungovania. To je vážna vec.