Good news

 • Raniero Cantalamessa
  he Baptism in the Spirit's effectiveness in reactivating baptism consists in this: finally man contributes his part -- namely, he makes a choice of faith, prepared in repentance, that allows the that allows the work of God to set itself free and to emanate all its strength. It is as if the plug is pulled and the light is switched on. The gift of God is finally "untied" and the Spirit is allowed to flow like a ftragrance in the Christian life.
  2017-08-24
 • Peter Hocken
  During the night between Friday and Saturday, in the early morning hours of 10 June 2017, the Lord called back to Him a great man, Father Peter Hocken. He died at the age of almost 85. He was a servant of God, a friend, a priest who loyally served the Body of Christ until his last breath, all the world round. The Lord gave him an extraordinary intellect and wisdom, together with the experience of baptism in the Holy Spirit. He also received from God the talent and ability to provide specific and comprehensible theological explanations and descriptions of spiritual experiences that are taking place within the Church, notably after the Second Vatican Council.
  2017-06-11
 • Dr. Martin Luther King Jr.
  "I have a dream," he began, "that one day on the red hills of Georgia, sons of former slaves and sons of former slave-owners will be able to sit down together at the table of brotherhood. "I have a dream my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character."
  2017-03-08
 • Peter Dufka SJ
  We all know, based on our personal experience, that the cooperation with most intelligent people is not often easy. These people usually do not establish friendship easily. It is interesting also that university graduates with an honour degree usually do not fit in to the working environment in the best way and that their high intellect is of a little help in overcoming personal or marriage crises.
  2015-09-30
 • Marek Nikolov
  The aim of the “Jesus Heals” prayer gatherings is experiencing the fact that God is Love. He is Love that wants to give itself to other people. God wants to show us His mercy even through healing, signs, wonders, and miracles.
  2015-09-10

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


We all are part of a great story. The great story of the world is composed of past and present stories of lives of individual people. The portal mojpribeh.sk is focused on the most important moment of the story of the world and individual, the moment of personal experience of person with God.

Message - Igor Ábel

small__AN_6322.jpg

Igor Ábel z Abelandu

Dnes som sa zobudil zo sna.

Bol to jeden z tých, kde sa ukázala moja nepripravenosť, slabosť a strach. A hlavne ten chlapský strach zo zlyhania.

Pomáham v malom spoločenstve Pre rodiny a v mojom sne to bola akcia pre chlapov. Kamarát prednášal a po prestávke som nečakane mal pokračovať. Nerozumel som jeho príprave, ktorú som držal. Chlapi začali byť nervózni, musel som začať. Zrazu som si uvedomil, že ma nepočúvajú len chlapi v publiku, ale tisíce chlapov pri obrazovkách počítačov a televízií. Papiere som odložil, už nemôžem hrať žiadne divadlo, ide do tuhého. Musím ísť do zraniteľnosti, že nič múdre zo seba nedám a bude hanba. Pomaly som začal:

Chlapi, baví vás to tu na tomto svete? Alebo to tu nejako prežijeme a potom, keď po očistci budeme v nebi, tak tam snáď nám bude dobre? A kto nám sľúbil, že sa tu na zemi budeme mať dobre? Veď naopak "v pote svojej tváre budeš jesť svoj chlieb".

Ráno vstanem do teplúčka, pomodlím sa narýchlo, veziem deti do školy a odtiaľ rýchlo do kancelárie. Z práce vycucaný beriem deti na krúžky a krúžim po zácpach po meste, aby som ich zozbieral. Prídeme domov, rýchlo navečerať, skontrolovať úlohy, vyvenčiť psa, zaplatiť účty, rozdeliť úlohy, pozrieť telku a ísť spať. Toto je to, po čom sme túžili?

Nemali sme byť súčasťou niečoho veľkého a dobrodružného? Ja som dávno začal úplne zle. Bez Boha, bez viery, študoval som školu, ktorá ma nebavila. Predstavte si aká hanba, bojím sa to aj teraz povedať. Ako budúci elektroinžinier som sa pýtal spolužiakov, prečo sú dráty na stožiaroch zavesené na izolatéroch? A to ako silnoprúdar. Vedel som vypočítať integrály plošné aj objemové, ale nikdy som sa nezamyslel nad tou elektrikou. Svet okolo je rýchly, beztvarý a tekutý. Všetko sa mení v sekunde, a už nie je to čo bolo. Už nič nie je zaizolované bezpečné a regulované. Vylial sa potok a začala potopa. Sme s manželkou a deťmi v dome, čo sme práve dostavali a voda stúpa. Je mútna a studená, ale ešte stále sme sa jej nedotkli.
Vyhodnocujem situáciu a zobúdzajú sa vo mne tie pravé chlapské veci. Začína nám tiecť dnu cez prah. Dom to nemusí vydržať, tak brodíme a nesieme deti v prúde na bezpečnejšie miesto, do starej unimobunky. Sme spoločenstvo mužov, lebo nám pomáhajú dvaja chlapi, naši robotníci. Ocitáme sa v bezpečí, síce po členky vo vode, ale okolo to hučí ako v strede rieky. Manželka kojí dieťatko, čakáme čo bude s nami. Sme mokrí a izolovaní od sveta.
Jeden z robotníkov mi ešte počas búrky hovoril: U nas burja, a za dvadcať minutok Tisa podnjalas a vse domy pod vodoj. Hovorím mu-Dobre, u vás Tisa, ale u nás Suchoj potok. Pozriem von a rozmýšľam nad týmito slovami spred pol hodiny. Skúsil som prebrodiť do lesa, ale nešlo to. Poltonové studňové skruže odnášala voda, niesť deti na chrbte je nebezpečné. Ocitli sme sa v strede besnej rieky Tisa. Keď voda opadla, malý domček, ktorý sme opustili zostal stáť. Bolo vidno, že voda tiekla dnu oknami. Všade blato a piesok s hlinou. Cibuľa a mrkva viseli na kríkoch ako vianočné ozdoby.

Túto povodeň sme naozaj zažili pred 18 rokmi a po nej sme s manželkou a deťmi začali budovať niečo nové.

Keby som v slove "nové" vynechal to písmenko "v" bolo by to niečo ako noe. Boh sa v novom diele oslavoval každý deň, bolo by to na kroniku. Teraz na Slovensku a vo svete zažívame niečo podobné. Voda stúpa a nič. Politici nič, chlapi nič, rodiny nič, cirkev nič. Zatiaľ nám netečie do domu, len vidíme špinavú vodu.
Tam vonku je už Tisa, len doma Suchý potok. Tak toto som v mojom sne hovoril chlapom. Počúvali, no neviem či sa prebudili.

Dnes bolo čítanie o Dávidovi a Goliášovi. Večer nám deti čítali z detskej biblie. Vždy bola nejaká potopa a nejakí Goliáši. Pýtam sa seba: Som ja Dávid, najslabší, ale odvážny? Ten, čo vytrhol medveďovi a levovi ovcu z papule?

Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami? Môže si dnes chlap dovoliť byť vôbec nebezpečný?

Neviem, či sa chlapi zo sna zobudili. Ja som ale vstal a išiel písať. Modliť sa ako Dávid neviem, ale myslím na vás chlapi. Vytvorme každý niečo nové a svoje. Niečo paralelné popri existujúcom, ale nové. Si doktor, a nepáči sa ti zdravotníctvo? Urob niečo svoje. Si pedagóg a
nepáči sa ti, čo a ako máš učiť deti? Urob niečo svoje. Budeš mať problémy to je jasné, ale nie si sám.

My chlapi sa často bojíme a ja tiež, preto Boh najskôr volá ženy. Všímam si to a nebojím sa toho, naopak veľmi sa tomu teším. Manželky, ak im dáme priestor nám radi povedia, ako si nás predstavujú. My to z lásky spravme, veď sú naše pomocnice v povodni...


Back to stories | | Become a friend of mojpribeh.sk on FB and share the Gospel