Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

  • Michaela Vyhnalová
    Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
    2021-10-08
  • Svätý otec František
    Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
    2021-09-21
  • Michaela Vyhnalová
    Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
    2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Chiara Lubich
Ježiš je pre nás kresťanov Bohom pokoja

small_small_chiara-lubich.jpg

Je zakladateľkou hnutia Focolare.

Preto Katolícka cirkev považuje pokoj za jeden z jej najdôležitejších cieľov. "Nič nie je stratené mierom. Všetko môže byť stratené vojnou", tak hovorí pápež Pius XII. Pacem in terris bol názov encykliky pápeža Jána XXIII. "Už nikdy viac vojna", slová ktoré pápež Pavol VI opakoval Spojeným národom. A pápež Ján Pavol II, následne po hrozných udalostiach 11. septembra poukázal na cestu, ktorou treba prejsť:

"Žiaden mier bez spravodlivosti, žiadna spravodlivosť bez odpustenia".

Celá Katolícka cirkev pracuje pre pokoj. V tomto konaní nasleduje mnoho ciest. Medzi najefektívnejšie spomedzi nich sú dialógy inšpirované Druhým Vatikánskym koncilom, pretože podporujú bratskú lásku a zabezpečujú pokoj.

Tieto dialógy sa nesú na všeobecnej úrovni a v jednotlivých cirkvách, ako aj cez skupiny a asociácie, cirkevné hnutia a nové komunity.

Cirkev sleduje prvotne dialóg medzi jej synmi a dcérami, pričom šíri priateľstvo a spoločenstvo na každej úrovni, čo je zabezpečením pokoja.

Po druhé sleduje nezvratný dialóg s rôznymi cirkvami a cirkevnými komunitami. Dialóg, ktorý podporuje pokoj vo veľkej kresťanskej rodine.


Sleduje aj ďalší dialóg vo svete s najväčšími náboženstvami, dialóg založený na takzvanom "zlatom pravidle" nachádzajúce sa v rôznych posvätných knihách a vyjadrená v evanjeliu ako "Rob druhým, čo by si chcel, aby oni robili Tebe" Mt 7,22. Toto "zlaté pravidlo" s jeho dôrazom na povinnosť lásky k bratom a sestrám vytvára miesta všeobecného bratstva v ktorých vládne pokoj.

Napokon existuje dialóg a spolupráca v rôznych oblastiach s tými, ktorí sú bez akéhokoľvek vzťahu k náboženskému vyznaniu a ktorí sú muži a ženy dobrej vôle a s ktorými môže byť budovaný pokoj tiež spoločne.

To sú všetko rôzne vyjadrenia jedného veľkého dialógu, ktorý vytvára bratstvo, ktoré sa môže stať v dnešných veľmi ťažkých historických časoch dušou veľkej svetovej komunity; a práve po takomto spoločenstve paradoxne začínajú dnes túžiť obyčajní ľudia a ich vodcovia.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium