Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Marek Nikolov
40 dňový pôst za rast v Božej dobrote

small_small_small_small_small_nikolov_marek.jpg

je laikom, ktorému horí srdce túžbou, aby čím viacero ľudí zakúšalo a odpovedalo na lásku a dobrotu Ježiša Krista. Pán si ho používa na štartovanie/vystrojovanie ľudí, služieb a projektov pre rast Božieho kráľovstva. Takisto aj v prípade prebudenia v prolife hnutí a v hnutí novej evanjelizácie. S manželkou Monikou majú 3 deti.
Patrí do služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera. Je zakladateľom a vedúcim redaktorom www.mojpribeh.sk

Ak Ťa Pán povoláva do pôstu, pozývam Ťa, pridaj sa k nám.

01.03.2017 začína  v Božom tele 40 dňový pôst, ktorým sa pripravujeme na slávenie tajomstva Veľkej noci.  Zostavil som nasledujúce pozvanie k pôstu.

40 dňový pôst – Za rast v Božej dobrote.

Cieľom tohto pôstu je premena môjho života. Počas 40 dní chcem činiť pokánie od zlého a vzbudzovať si hlbokú túžbu o naplnenie Pánovým dobrom a láskou k druhým ľuďom a Nemu samotnému. Očakávam, že Pán Ježiš vo mne uskutoční zázrak svojej dobroty a úplne ma premení.

Ako na to?

Nielen čítaj citát z Božieho slova, ale nauč sa ho v daný deň naspamäť.

Dovoľ, aby Ťa Božie slovo formovalo a vstupovalo nielen do Tvojej mysle, ale aj do srdca.

Prijmi Božiu dobrotu a Jeho zasľúbenia z Božieho slova pre Tvoj život úplne osobne.

Žiadaj Pána, aby Ťa naplnil Jeho dobrotou a aby si sa stal Jeho priateľom a svedkom Jeho lásky pre svoju rodinu, priateľov, známych, kolegov a všade tam, kde sa nachádzaš.

Dovoľ počas týchto 40 dní, aby Pán svojím dobrom úplne zmenil Tvoj život a skrze Ducha Svätého vložil do Teba Boží život, Božie skutky a Božiu dobrotu.

Pred týmto pôstom žiadaj Ducha Svätého, aby Ti ukázal aký prejav Tvojej lásky sebazáporu/pôstu mu bude milý ( napr. vzdanie sa pozerania TV, hry na PC, obľúbeného jedla, alebo denné zdvojnásobenie Tvojho času stráveného v modlitbe a čítaní Svätého Písma a pod.)

Žiadaj týmto pôstom Pána o vlastné obrátenie. O obrátenie svojej rodiny, obrátenie svojho spoločenstva, o prebudenie na Slovensku a prebudenie vo svete, aby všade zavládla Božia dobrota.

1. Deň.

Gn 3,5 „ale Boh vie, že v deň, keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh, budete poznať dobro a zlo."

Ak chceš rásť v Božej dobrote, musíš rozlišovať dobro a zlo, ktoré je v Tebe a okolo Teba. Rob dnes pokánie (ľutuj a žiadaj Pána za odpustenie) za zlo, ktorému si možno v niečom podľahol a žiadaj Pána, aby Ťa naplnil vďačnosťou za dobro, ktoré Ti doteraz preukázal.

2. Deň

Gn 5,20  „Vy ste síce snovali proti mne zlo, ale Boh to obrátil na dobro, aby uskutočnil to, čo je dnes, aby zachránil život mnohým ľuďom.“

Možno boli a sú ľudia v tvojom živote, ktorí sú voči Tebe neprajní, dokonca až nepriateľskí. Ty však sa spoliehaj na Božiu pomoc a moc Božej dobroty. Ako v živote Jozefa, tak aj v Tvojom živote Pán napokon obráti zlo na dobro a úžitok z toho dobra budú mať mnohí ďalší ľudia.

3. Deň

2 Sam 7,28  „A teraz Pane, Bože, ty si Boh a tvoje slová sú pravda. Ty si sľúbil svojmu sluhovi toto dobrodenie.“

Pán oznámil Dávidovi svoje dobrodenia a prisľúbenia prostredníctvom proroka Samuela. Pripomeň si svoje obľúbené výroky z Písma a privlastni si vierou v nich uvedené zasľúbenia.

4. Deň

Tob 4,5 „Po všetky dni svojho života pamätaj, syn môj, na Pána a neopováž sa zhrešiť a prestúpiť jeho príkazy! Konaj dobro po všetky dni svojho života a nechoď po cestách neprávosti!“

Ako Tóbi svojho syna Tobiáša, tak aj ty pouč svoju dušu a modli sa, aby Ti Pán dnes poslal do cesty človeka, ktorému budeš môcť preukázať Božiu dobrotu. Konaj dobro po všetky dni svojho života.

5. Deň

Tob 4,8 „Konaj skutky milosrdenstva, syn môj, podľa toho, koľko máš! Ak máš veľa, dávaj z toho viac; ak máš málo, neboj sa konať dobro aj z mála!“

Nemusíš vlastniť nič, aby si konal dobro. Stačí tvoja ochota. Buď žičlivý a dobrosrdečný k ľuďom. Otvor dnes svoje prázdne ruky, dovoľ Bohu, aby Ti ich naplnil a podeľ sa dnes o niečo praktické s iným človekom.

6. Deň

Tob 4,16O svoj chlieb sa podeľ s hladným a o svoj odev s nahým! Z toho, čoho máš dosť, rob dobro a tvoje oko nech nie je skúpe, keď konáš dobro.“

Pros dnes Pána, aby učinil Tvoje srdce širším, štedrejším a prajnejším. Podeľ sa dnes s niekým o svoju desiatu, alebo s tým, čo si ceníš.

7. Deň

Tob 4,19 „V každom čase dobroreč Pánovi, svojmu Bohu, a pros ho, aby ti bol vodcom na cestách, aby sa ti vydarili všetky činy a zámery. Lebo ani jeden národ nemá v moci svoj zámer, ale všetko dobré im dáva sám Pán. Veď koho chce, toho Pán pozdvihne, a koho chce, toho poníži až na dno podsvetia. Pamätaj teda, syn môj, na tieto príkazy a nedovoľ, aby sa ti vytratili zo srdca.“

Svet je dnes hore nohami. Dobroreč dnes Pánovi, že má Tvoj život pevne v rukách a že ho bude mať pevne v rukách nech sa deje vo svete a v Tvojom živote čokoľvek.

8. Deň

Žalm 13,6 „Lenže ja dúfam v tvoje milosrdenstvo, moje srdce sa teší z tvojej pomoci. Budem spievať Pánovi, že ma zahŕňa dobrodeniami.“

Spievaj dnes Pánovi oslavnú pieseň vo svojom srdci a teš sa, že vždy môžeš očakávať Jeho pomoc a dobrodenia.

9. Deň

Žalm 23,6 „Dobrota a milosť budú ma sprevádzať po všetky dni môjho života. A budem bývať v dome Pánovom mnoho a mnoho dní.“

Prijmi dnes Pánovo prisľúbenie o Jeho dobrote pre všetky dni Tvojho života. Ďakuj za prekvapenia a dobrotu, ktorú Ti dnes bude Pán rôznym spôsobom prejavovať.

10. deň

Žalm 27, 13 „Verím, že uvidím dobrodenia Pánove v krajine žijúcich.“

Chváľ dnes Pána za každé dobro, ktoré sa Ti dnes dostane a za každú príležitosť, kedy si mohol druhému človeku dobro preukázať.

11. Deň

Žalm 31, 20 „Pane, tvoja dobrota je taká nesmierna, a vyhradil si ju bohabojným. Preukazuješ ju tým, čo v teba dúfajú, pred zrakom ľudí.“

Pán Ťa chce aj dnes naplniť svojou dobrotou natoľko, že sa bude prelievať na druhých ľudí. Povzbuď dnes niekoho slovami, že „Boh je dobrý a milujúci Otec.“

12. Deň

Žalm 34, 11 „Boháči sa nabiedia a nahladujú, ale tým, čo hľadajú Pána, nijaké dobro chýbať nebude.“

Ďakuj dnes Pánovi, že Ti dáva do srdca túžbu hľadať Ho a že Ti v živote nebude chýbať nijaké dobro.

13. Deň.

Žalm 38, 21 „Za dobro sa mi odplácajú zlom a tupia ma za to, že som konal dobre.“

Aj Pánovi Ježišovi sa odplácali zlým za dobré. Neboj sa vysmievačov. Neustupuj zlu ani dnes, ale premáhaj zlo Božou dobrotou.

14. Deň

Žalm 65, 12 „Rok korunuješ svojou dobrotou, kade prejdeš, všade je hojnosť.“

Chváľ dnes Pána, že aj tento rok Ťa bude všade sprevádzať Jeho hojnosť a dobrota.

15. Deň

Žalm 69, 17 „Vyslyš ma, Pane, veď si dobrotivý a láskavý; pre svoje veľké milosrdenstvo pohliadni na mňa.“

Ďakuj dnes Pánovi, že nie pre Tvoju dobrotu a Tvoje skutky, ale pre Jeho milosrdenstvo budeš vo svojich modlitbách vyslyšaný.

16. Deň

Žalm 84, 12 "Lebo Pán, Boh, je slnko a štít, milosť a slávu udeľuje Pán; neodoprie dobro tým, čo kráčajú v nevinnosti."

Pros dnes Pána, aby očistil Tvoje srdce, myšlienky a skutky, ako kráčajúcemu v nevinnosti, aby si mohol prijať Jeho milosť a slávu.

17. Deň

Žalm 86, 17 „Nech som dôkazom tvojej dobroty, aby moji nenávistníci s hanbou videli, že ty, Pane, si mi pomohol a že si ma potešil“

Žiadaj dnes Pána, aby Ťa naplnil svojim Duchom Svätým, Duchom lásky, ktorý je dobrý aj k ľudom, ktorí Ťa majú v nenávisti.

18. Deň

Žalm 94, 18 „Ledva poviem: "Noha sa mi potkýna," hneď ma, Pane, podopiera tvoja dobrota.“

Možno často padáš v tých istých veciach, ďakuj však Pánovi, že Jeho dobrota tu je vždy pre Teba, aby Ťa zdvihla a podoprela.

19. Deň

Žalm 103, 5 „on naplňuje dobrodeniami tvoje roky, preto sa ti mladosť obnovuje ako orlovi.“

Ďakuj dnes Pánovi, že Ti obnovuje silu, aby si sa ako orol mohol mávnutím krídiel povzniesť nad starosti a ťažkosti Tvojich dní.

20. Deň

Žalm 145, 16 „Otváraš svoju ruku a dobrotivo nasycuješ všetko živé.“

Boh je dobrý ku všetkým. Všetko udržiava pri živote. Všetko sýti svojim dychom. Chváľ ho za jeho dobrotu, ktorou Ťa všemožne zaopatruje.

21. Deň

Sir 2, 13 „Lebo Boh je dobrotivý a milosrdný a odpúšťa viny, keď nastane súženie, ochráni všetkých, ktorí ho úprimne hľadajú.“

Tvoj Boh je láskavý Boh, ktorý sa s radosťou zľutúva a odpúšťa Ti hriechy. Teš sa a chváľ Ho, že aj dnes môžeš požívať Jeho ochranu.

22. Deň

Sir 3,34 „Sám Boh hľadí na toho, kto koná dobro, pamätá na neho v budúcnosti - a nájde oporu, až nadíde jeho úpadok.“

Ani pohár vody podaný z lásky neupadne u Pána do zabudnutia. Chváľ Pána, že Pán je Tvojou oporou aj keď klesáš pod hriechom, alebo upadáš na duchu. Pán je a bude Tvojou oporou.

23. Deň

Sir 6,5 „Milé slovo získava mnohých priateľov a krotí nepriateľov láskavá reč dobrého človeka rozmnožuje (dobro)“

Buď dnes láskavý na všetkých ľudí s ktorými hovoríš, alebo na ktorých myslíš. Osobitne na tých, ktorí sú Ti nesympatickí, alebo vieš, že Ťa nemajú radi.

24. Deň

Sir 15,18 „Pred človekom leží život a smrť, dobro a zlo: dostane to, čo sa mu ľúbi.“

Vyber si aj dnes život a dobro. Žehnaj v duchu každému človeku, ktorého dnes stretneš.

25. Deň

Jer 33, 9 „A bude mi to na slávu, radosť, chválu a ozdobu pred všetkými národmi zeme, keď počujú všetko dobro, ktoré som im urobil. Budú sa báť a triasť pre všetko dobro a pre všetko blaho, ktoré som im dal.“

Pán chce na Tebe zjaviť svoju slávu a to v celej plnosti Jeho dobroty. Žiadaj dnes Pána o dar viery, aby si vedel prijať, že Pán má pre Teba pripravené tak veľa.

26. Deň

Amos 4,15 „Hľadajte dobro, a nie zlo, aby ste žili, aby tak bol s vami Pán, Boh zástupov, ako ste vraveli.“

Hľadaj dnes možnosť, ako by si niekoho potešil, povzbudil, prípadne mu povedal, že ho máš rád.

27. Deň

Lk 6,45 „Dobrý človek vynáša z dobrého pokladu svojho srdca dobro a zlý človek zo zlého vynáša zlo. Veď z plnosti srdca hovoria jeho ústa.“

Porozmýšľaj nad svojou minulosťou a zavolaj dnes ľuďom, ktorí Ti v živote pomohli a Ty si sa im zabudol poďakovať. Ak Tí ľudia už zosnuli, modli sa dnes s vďakou za nich.

28. Deň

Lk 8, 15 „A ktoré padlo do dobrej zeme, to sú tí, čo počúvajú slovo, zachovávajú ho v dobrom a šľachetnom srdci a s vytrvalosťou prinášajú úrodu.“

Rozhodni sa aj dnes byť vytrvalý v dobrom. Buď aj dnes dobrou zemou pre Božie skutky, pripravené pre Teba.

29. Deň

Rim 2, 10 „ale sláva, česť a pokoj čakajú každého; kto koná dobro“

Buď povzbudený a prijmi prisľúbenie, že ťa čaká sláva, česť a pokoj ak vytrváš v dobrom. Už dnes si vychutnávaj pokoj vo svojom srdci, ktorý Ti je dobrým Božím darom.

30. Deň

Rim 11, 22Maj teda pred očami Božiu dobrotu i prísnosť: prísnosť voči tým, čo padli, a Božiu dobrotu voči tebe, ak vytrváš v dobrom; inak budeš aj ty odťatý.“

Rozhodni sa aj dnes byť vytrvalý v dobrom. Nastav svoje srdce na Božiu dobrotu a šír ju slovom a skutkom okolo seba.

31. Deň

Rim 12, 21 „Nedaj sa premôcť zlu, ale dobrom premáhaj zlo.“

Veríš, že Božie slovo je skutočná pravda? Uver dnes Božiemu slovu, že dobrom sa premáha zlo aj v skutočnom svete a nielen v rozprávkach pre deti. Rozhodni sa, že odo dnes zlo premáhaš len dobrom.

32. Deň

1 Kor 13, 4 „Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá; nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa“

Tvoj Boh je láska. Dovoľ mu, aby Ťa dnes podľa svojho slova naplnil svojím Duchom a aby si bol plný Jeho dobrotivej lásky.

33. Deň

Gal 4, 18 „Dobre je vždy horliť za dobro“

Božie slovo Ti aj dnes hovorí, že je dobre horliť za dobro. Ohlasuj slovom a skutkami ľuďom vo svojom okolí dobrotu Ježiša Krista. Buď aj dnes svedkom Jeho dobroty, tam kde si.

34. Deň

Gal 5,22 „Ale ovocie Ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť dobrota, vernosť,“

Vieš, že bez Neho nemôžeš nič dokázať. Vzývaj dnes Ducha Svätého, aby Ťa ako svojho syna urobil svedkom ovocia Jeho Ducha.

35. Deň

Gal 6,9 „Neúnavne konajme dobro, lebo ak neochabneme, budeme v pravom čase žať.“

Pán Ježiš sa nikdy nevzdával a neochaboval napriek protivenstvám. Rozhodni sa aj dnes neúnavne konať dobro s vierou, že v Božom čase budeš žať.

36. Deň

Ef 5,9 „Ovocie svetla je v každej dobrote, spravodlivosti a pravde.“

Kráčaj dnes v ovocí svetla. Neboj sa ísť aj tam, kde je tma. Prinášaj ovocie svetla všade a všemožným spôsobom.

 37. Deň

Sol 5,15 Dajte si pozor, aby sa nik nikomu neodplácal zlým za zlé, ale vždy sa usilujte o dobro medzi sebou i voči všetkým!“

Ježiš zvíťazil na kríži nad zlom tohto sveta svojou dobrotou. Rozhodni sa podľa Pánovho príkladu dnes ani nikdy neoplácať zlým za zlé, ale byť vždy žehnajúci a usilujúci sa o dobro.

38. Deň

1 Pt 3,13 „Ktože vám uškodí, ak budete horliví v dobrom?!“

Ak dnes uveríš celým srdcom tomuto Božiemu slovu, prijmeš Boží pokoj do srdca. Nemusíš sa už báť ničoho zlého vo svojom živote. Ak mu budeš veriť, prisľubuje Ti, že aj zlé sa v Tvojom živote na dobré obráti.

39. Deň

Lk 6,27-35 „Ak robíte dobre tým, čo vám dobre robia, akúže máte zásluhu? Veď to isté robia aj hriešnici“ „Ale milujte svojich nepriateľov, dobre robte, požičiavajte a nič za to nečakajte! Tak bude vaša odmena veľká a budete synmi Najvyššieho, lebo on je dobrý aj k nevďačným a zlým.“

Urob dnes dobre niekomu, kto Ti zlorečí, kto Ti je nesympatický, kto Ti robí zle. Ak nevieš urobiť praktické dobro, tak žehnaj tomu človeku dnes vo svojom srdci, prípadne sa mu milo prihovor.

40. Deň

Ján 5,29a vyjdú: tí, čo robili dobre, budú vzkriesení pre život a tí, čo páchali zlo, budú vzkriesení na odsúdenie.“

Vyjdi dnes po 40 dňoch pôstu so zmenenou mysľou a srdcom pripravený robiť dobro po všetky dni svojho života. Konaj dobro Božích skutkov v moci a láske Ducha Svätého.

 

 

František z Assisi: 

"Človek s dobrotivým, dúfajúcim srdcom je slobodný. Pretože dokáže dávať, dostáva; pretože dúfa, miluje. Jeho konanie je veľkým výkrikom v Božích ušiach.“

 

Výroky Františka Saleského:

 

"Bolesť hlavy a zubov, manželova či manželkina mrzutosť, rozbitý pohár, pohŕdavé alebo nevrlé slovo: všetky tieto drobné utrpenia, ktoré prijímame a znášame s láskou, nesmierne tešia Božiu dobrotu."

 

"Gram dobrého príkladu váži viac než cent dobrých slov."

 

"Najväčším dobrom pre človeka je žiť, pracovať a radovať sa len pre Boha."

 

"Nepremeškajme terajšiu príležitosť vykonať dobro. Občas zanechávame jedno dobro a vydávame sa za iným. To prvé opustíme a druhé nenájdeme."

 

"Tešme sa z dobra, ktoré robia iní, a pomáhajme im zo všetkých síl. Možno že Bohu, lepšie ako my, poslúžia iní."

 

"Dávajte si pozor na svoje náklonnosti, lebo skoro všetci milujú podľa svojho vkusu. Len málokto miluje podľa pravdy a vkusu Božieho. Ak máte príležitosť vykonať niečo dobré, urobte to hneď a veľkodušne."

 

 "Dobré slovo hasí hnev ako voda oheň; dobrota môže zúrodniť každé prostredie. Viac múch se chytí na kvapku medu ako na sud octu."

 

Matka Tereza:

"Nech ktokoľvek, koho prijmete, od vás odchádza lepší a šťastnejší. Buďte živým výrazom Božej dobroty: svojou tvárou, nežnosťou v očiach, láskou vo svojom úsmeve, priazňou vo vašom pozdrave."

 

Terézia z Lisieux:

 

”Musíme siať okolo seba dobro a nestarať sa o to, čo vyrastie. Pre nás práca, pre Ježiša úspech. Nesmieme sa zľaknúť boja, keď ide o dobro blížneho.”

 

Paschal Baylonský:

 

"Keďže najväčšou túžbou Boha je preukazovať ľuďom dobrodenie, maj pri všetkých svojich prosbách pevnú vieru, že Boh ti chce dať, a čo ho prosíš. Nepros však o nič, čo by ti Boh vopred nebol vnukol, aby si o to prosil. On totiž je skôr pripravený vypočuť tvoju prosbu, ako ty ju predniesť."

 

Ján XXIII:

 

"Nebeský Otec je taký dobrý, že nielenže počuje úpenlivé prosby tých, čo k nemu volajú, ale vie aj čítať v srdciach tých, ktorých pery mlčia."

 

Filip Neri:

 

Buďte dobrí, ak môžete.

Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.