Youtube (video correlati)


 

Buone notizie

  • Peter Hocken
    Il 10.06.2017 il Signore ha richiamato a sé nella notte padre Peter Hocken. All’età di 85 anni non compiuti se n’è andato un amico, un sacerdote, una persona sempre intenta a servire il Signore e il Suo corpo mistico. Dio gli ha donato un intelletto straordinario e una grande saggezza, insieme all’esperienza del battesimo nello Spirito Santo. È stato in grado di descrivere in maniera comprensibile e specifica le esperienze teologiche e spirituali della Chiesa di oggi, specie dopo il Concilio Vaticano II.
    2017-06-11
  • Kara Tippettsová

    2014-10-30
  • Liu Žen jing - (brat Yun)
    La Chiesa sotterranea cinese è sottoposta ad una crudele repressione e persecuzione anche in questi giorni. Yun sostiene che anche grazie alla persecuzione ormai più che trentennale, alla sofferenza e alle torture, oggigiorno i fedeli della Chiesa sotterranea cinese sono sempre più pronti a sacrificare la vita nei paesi musulmani, induisti o buddisti, per Gesù Cristo e per l'annuncio del Vangelo.
    2012-12-31
  • Egidio Bullesi
    Intanto a 13 anni prese a lavorare come carpentiere nell’arsenale di Pola, dove nonostante la giovane età, si fece notare per la coraggiosa pratica della sua fede cattolica, specie in quell’ambiente di affermato socialismo, meritandosi comunque l’ammirazione e la stima di tutti.
    2011-09-26

Video





Siamo tutti parte di una grande storia. La grande storia del mondo è composto di storie passate e presenti della vita delle singole persone. Il portale mojpribeh.sk si concentra sul momento più importante della storia del mondo e individuale, il momento della personale esperienza di persona con Dio.

Messaggio - Leopold J. Jablonský OFM

small_Leopold Jablonský.jpg

Katolícky kňaz, exorcista. Bloguje na leopoldjablonsky.blogspot.com

Dnes je joga veľmi rozšírená a málo ľudí ju berie ako niečo, čo je nebezpečné. Jogu v dnešnej dobe cvičia už malé deti. Bol som veľmi nemilo prekvapený keď mi moji chlapci štvrtáci na náboženstve zvestovali, že na hodine telesnej výchovy cvičili jogu. Mnohí kresťania ju zahŕňajú do svojej modlitby veriac, že obohatí ich modlitebný život. Dokonca v rámci krízy, ktorou prechádza rehoľný život po roku 65 roku sa metóda dostala do rehoľných komunít ako alternatíva k rozjímaniu nad Božím slovom. Nebolo to dávno, keď sa Ministerstvo školstva aj u nás na Slovensku pokúšalo zaviesť jogu do škôl. Chvála Pánovi sa to nestalo.

O čo teda v joge ide? Joga nie je len súborom cvikov spojených so správnym dýchaním a držaním tela, ako mnohí tvrdia, ale patrí medzi stupne hinduizmu, kde je samotnými hinduistami vnímaná ako okultná praktika. Treba jasne napísať, že joga nie je v žiadnom prípade akousi formou gymnastiky, cvičením, ktoré robíme pre zdravší život, ľahšiu koncentráciu a pod., ktorú možno ľubovoľne spájať s akoukoľvek filozofiou, či kresťanskou modlitbou, tak ako sa to niektorí pokúšajú. Vo svete sa joga propaguje rozličnými deštrukčnými sektami a skupinami vystupujúcimi pod hlavičkou New Age.

Joga a kresťanstvo sa nedajú spojiť hlavne z dvoch dôvodov. Joga sa zakladá na viere v reinkarnáciu, ktorá je v rozpore z najdôležitejšou pravdou a udalosťou kresťanskej viery – Zmŕtvychvstaním Pána. Kresťanstvo je kristocentrické, zatiaľ čo joga vedie po malých krôčkoch k zameraniu na seba.

Je samozrejmé, že poloha tela je pri modlitbe dôležitá, pretože telo napomáha duši vyjadriť sa pred Bohom. Nie je však dobré spájať to s jogou. Najznámejšia je tzv. Hathajoga. Jej obhajcovia tvrdia, že ide iba o telesné cvičenia spojené so správnym dýchaním, ktoré napomáha lepšej koncentrácii a kondícii. Nie je to však pravda.

Spomenutá Hathajoga vyzerá nevinne, no čím niečo nevinnejšie vyzerá, zvlášť v oblasti okultizmu, tým je to nebezpečnejšie. Môže nastať postupné zmätenie mysle, bez toho, aby to človek zaregistroval. Už starobylé texty upozorňujú na Hathajogu – čiže jogu čisto fyzickú. Je to nebezpečný nástroj, pred ktorým aj niektorí indickí mudrci varujú svojich žiakov, pre časté výskyty psychických porúch, zmätenia mysle a šialenstva. U pokročilých v týchto cvičeniach sa často môžu vyskytnúť javy, ktoré kresťanská tradícia považuje za známky démonickosti. Niektorí bývalí jogíni potvrdzujú, že energie, ktoré joga podnecuje, majú prirodzený charakter, ale od určitého momentu nemožno vylúčiť prítomnosť nečistých síl. Dnešná, aj kresťanská spoločnosť uznáva a propaguje Hathajogu – fyzickú jogu ako výbornú cvičebnú praktiku, ktorá zlepší telesný aj duchovný život. Ukončím tým, že je potrebné mať na pamäti, že vždy ide o praktiku, ktorá je súčasťou hinduizmu – zvlášť jeho odvrátenej okultnej stránky - a hranica medzi cvičením a skĺznutím na územie Zlého je veľmi zradná.

Torna alle storie | | Become a friend of mojpribeh.sk on FB and share the Gospel