Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

  • Michaela Vyhnalová
    Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
    2021-10-08
  • Svätý otec František
    Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
    2021-09-21
  • Michaela Vyhnalová
    Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
    2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Ľubica Vopičková
Hriešna Cirkev. Vystúpiť či nevystúpiť?

Rakúske médiá nedávno zaplnili správy o masovom odlive veriacich z Cirkvi. Uplynulý rok v tejto tradične katolíckej krajine z Cirkvi vystúpilo viac než 87 000 veriacich, čo je skoro dvojnásobok predošlého roka.

Hlavnou príčinou sú vraj aféry kňazov, ktoré sa prevalili práve v posledných mesiacoch. Zvrhlé skutky služobníkov Božích a ich zastieranie nadriadenými prinieslo pobúrenie veriacich aj neveriacich. V krajinách, kde sa platí cirkevná daň, sú reakcie na aféry obzvlášť viditeľné a citeľné pre Cirkev, keďže odlev veriacich znamená aj menej peňazí na platy duchovných a podobne. Verím, že mnohí opustili svoje duchovné zázemie preto, že ich pohoršenie bolo väčšie ako pozitívne skúsenosti zažité v Cirkvi. A to je smutné. Na druhej strane - škandály určite viacerým poslúžili aj ako vhodná zámienka pre neplatenie dane. No a kto túto daň v Rakúsku odmieta platiť, automaticky vystupuje (či je „vystúpený“) z cirkevného spoločenstva. Aj ja som sa po prevalení afér pohoršila, nahnevala, rozosmutnila. A keďže momentálne žijem v krajine pod Alpami, zamyslela som sa aj nad tým, kamže to smerujú moje cirkevné dane. Na odškodnennie obetí zneužívania? Na súdne procesy s nimi? Nebolo mi z toho veselo. Nech je to akokoľvek, nakoniec som si povedala – dám cisárovi, čo je cisárovo a Bohu, čo je Božie a nech on súdi, na čo sa jeho peniaze používajú.

To, že svinstvá vypudili ľudí z Cirkvi, je normálne. Ja si dokonca myslím, že „dobre nám tak“. Nech je to výzva pre nás všetkých, aby sme sa vrátili k podstate kresťanstva. Ten, kto nežije, ako hlása, na to jedného dňa musí doplatiť. Veď aj Biblia hovorí, že čo nie je pevné, vykýve vietor. Potrebujeme si uvedomiť, že veriacich v kostolných laviciach už automaticky neudržia krsty, cirkevné sobáše a nedeľná povinnosť svätej omše - ale jedine autenticky žitá viera. Ako povedal rakúsky kardinál Schönborn, Cirkev by sa mala viac zamerať na Božie veci, na šírenie evanjelia – a to, či je dôveryhodná, musí rozhodnúť kazdý človek sám za seba. Motív príslušnosti k Cirkvi sa v súčasnosti mení z tradície na osobné rozhodnutie – a je len dobré, že sa tak deje. Toľko kardinál.

Ja som sa sama za seba rozhodla v Cirkvi zostať Jednak sa mi v nej už pekných pár rokov dostáva veľa dobrého, jednak poznám príliš veľa úprimných, svätých kňazov na to, aby som všetkých hodila do jedného vreca. Navyše Cirkev - to sú pre mňa predovšetkým laici opravdivo žijúci svoju vieru, kresťania nezištne slúžiaci iným, spoločenstvá hľadajúce Boha. No a z tejto Cirkvi sa určite nechcem vyčleniť.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium