Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Daniel Juster
Výzva kresťanom so židovskými koreňmi v Cirkvi

small_maxresdefault.jpg

Dr. Daniel Juster sa v roku 1979 stal zakladajúcim prezidentom Únie Mesiánsko židovskej kongregácie.
Spoluzakladal Mesiánsko židovský biblický inštitút.
Spoluzakladal a je členom vedenia hnutia Toward Jerusalem Council II.

Prial by som si hovoriť s každým jedným z Vás osobne. Píšem ohľadne vášho povolania. Áno, máte osobitné povolanie. Dúfam, že budete stále viac a viac rozumieť tomuto povolaniu a nájdete v ňom svoj osudový zámer.

Objavenie môjho židovského povolania a moje náboženské zázemie

Skôr, ako sa o tomto s vami podelím, chcem, aby ste ma lepšie spoznali. Mám úžasné, pozitívne zázemie v kresťanských zboroch. Nikdy nebudem za to dostatočne vďačný. V Reformovanej cirkvi v Amerike som spoznal Ježiša (Yeshua) a počas kresťanských Biblických konferencií som sa hlboko oddal Pánovi. Navštevoval som Wheato College, Trinity Evangelical Divinity School. Vysokoškolské vzdelanie som nadobudol v Presbyteriánskom seminári. Naučil som sa veľa od pentakostálnych (letničiarov), lutheránov, metodistov, anglikánov, a baptistov. Potom som spoznal charizmatické a znovuobnoviteľské cirkvi. Tak veľmi si všetky tieto cirkvi vážim. V týchto cirkvách sa rozvinuli nádherné spôsoby vyjadrenia našej viery hudbou, modlitbami, žalmami a inými prejavmi, ktoré sú mi veľmi vzácne.

A potom, z tohto prostredia sa Boh dotkol mojej židovskej identity. Bolo to pred mnohými rokmi.

Približne 40 rokov som bol povolaný byť vo vedení Mesiánskych židov, najviac v USA a teraz v Izraeli. Čo bolo tým veľkým objavom? Tým objavom bolo to, že som bol povolaný identifikovať sa ako Žid a žiť ako Žid. Toto spôsobilo radikálne presmerovanie môjho života. Bol som veľmi poctený, že drahí mentori, vedúci cirkví a profesori ma podporovali v tomto novom objave. Bolo to skutočne veľmi úžasné, že som našiel také pochopenie a podporu.

Žiť ako Žid

Čo myslím tým, keď hovorím o identifikovaní sa a živote ako Žid? Odpoveď na túto otázku prišla s mojím novým pochopením. Študoval som Písma s cieľom vyhľadať informácie o identite a živote kresťanov židovského pôvodu v priebehu prvého storočia; tých ľudí, ktorých život odrážal to, čo im odovzdali apoštoli žijúci medzi Židmi v Izraeli.

Môj objav bol pre mňa fascinujúci: apoštoli očakávali a učili, že Židia, ktorí prišli k viere v Yeshuu/Ježiša boli naďalej pozvaní žiť a identifikovať sa ako Židia. Židovskí veriaci v Yeshuu mali žiť oboje, ako súčasť svojho ľudu a tiež ako súčasť Tela veriacich vytvoreného zo Židov a pohanov. Niektorí pochybovali o tom, či apoštol Pavol bol v súlade s ostatnými apoštolmi. Hlavný dôkaz v Skutkoch apoštolov nám však ukazuje, že Pavol sa zaviazal pokračovať v židovskom spôsobe života.

V Skutkoch 21 sa zapája do obety osobitne pre to, aby dosvedčil, že žije ako verný aktívny Žid. Toto zostáva jeho svedectvom až do konca tejto knihy. V Korinťanoch 7 radí tým, ktorí boli povolaní Evanjeliom, aby zostali v tom povolaní.

Kľúčový verš pre dosiahnutie tohto záveru bol v Rim 11:29, kde sa píše, že „Božie dary a povolanie (Izraelu) sú neodvolateľné.“ Židia majú neodvolateľné povolanie! Je založené na Božej zmluve, zmluve Boha s Izraelom. Máme stále existovať ako osobitný ľud v poriadku Novej zmluvy. Pavol nazýva túto skupinu „zvyšok Izraela vyvolený z milosti“ (Rim 11:5) Tento objav, ako židovskí nasledovníci Yeshuu žili, mi nedal odpoveď na otázku prečo?

Prečo žiť ako Žid?

Ďalšie štúdium odhalilo odpoveď na otázku prečo. Naša existencia ako vyvoleného ľudu je jedným z dôkazov existencie Boha. Naše znovu-sťahovanie sa do našej starodávnej domoviny je toho ďalším dôkazom. Písma obsahujú mnoho veršov, v ktorých sa tento prísľub znovu-sťahovania. My môžeme byť len nádhernou časťou toho svedectva o Božom prisľúbení zachovať nás ako vyvolený ľud, ak žijeme ako súčasť tejto charakteristickej črty. Jedinečné národno-etnické svedectvo je súčasťou nášho kňazstva ako ľudu. Pridanie Božieho kňazstva pre ľudí zo všetkých národov neodstraňuje jeho starodávny kňazský ľud.

Ako som študoval viac, porozumel som, že židovský kňazský život má korene v zmluvách hebrejskej Biblie. Keďže Nová zmluva nahrádza Mojžišovu zmluvu, všetko platí nanovo. Nová zmluva však v Jeremiášovi 31 a 33 sľubuje jedinečné zachovanie židovského ľudu. To predpokladá model života, ktorý je zakorenený v Tóre, osobitne v zachovávaní soboty a sviatkov a iných osobitných aspektov života. V Izraeli je taký model zakotvený v národnej legislatíve a dokonca aj sekulárni ľudia sa spájajú s týmto rytmom. Národ má jazyk, krajinu a kultúru. Toto platí aj pre nás. Naša kultúra, ktorá má korene v Tóre, sa v dejinách tvorivo vyvíjala , a ako všetky kultúry obsahuje dobrú a krásnu prax, a iné praktiky, ktoré by mali byť zamietnuté, keďže sú v protiklade k písmu a duchu Biblie.

Príhovorný zmysel židovského života

Pred niekoľkými rokmi som dostal nový pohľad alebo zjavenie. Pochopil som židovský spôsob života ako príhovor za vykúpenie Izraela a iných národov. Na to, aby sme to skutočne dokázali, musí byť Yeshua (Ježi&scaron naozaj v centre našej pozornosti

Všetky sviatky, napríklad, sú prorockými a vytvárajú to, čo zobrazujú. Všetky sviatky, napríklad, sú prorockými a vytvárajú to, čo zobrazujú.. Pascha (sviatky Veľkej noci) dúfa v deň, keď bude Izrael plne znovu zjednotený a všetky národy vstúpia do zasľúbenej zeme, ktorú im pripravil Boh. Je to proroctvo knihy Zjavenia – celosvetové epidémie a exodus Božieho národa smerujúceho k plnosti spásy. Shavuot alebo Turíce očakávajú Ducha, ktorý sa vyleje na každého človeka. Rosh Hashanah alebo biblickejšie Yom Teruah (trúbenie na šofar) vyzýva k návratu Yeshuu a k Božiemu súdu. Deň zmierenia (Yom Kippur) vyzýva k odpusteniu Izraelu a národom. Sukkot, alebo Sviatok stánkov je slávnosťou Božieho kráľovstva vo všetkých medzinárodných dimenziách. Všetky sú plné významu súvisiaceho s poslednými dňami, alebo ako hovoria učenci, s eschatológiou.

Pre tých z Vás ktorí ste súčasťou Cirkvi: prijmite povolanie

Takže ste v cirkvi. Milujete svoju cirkev, pastora, ľudí a program. Teraz očakávate, že poviem, že by ste mali byť v Mesiánskej židovskej kongregácii. Vaše opevnenie je zdvihnuté. Našli ste Mesiánsku kongregáciu vo svojom meste, kde budete môcť dozrieť v biblickej viere a ľudskosti. Toto je tiež pravda o mnohých cirkvách, avšak je oveľa viac možností výberu cirkvi!

! Nežiadam vás, aby ste zmenili kongregáciu, patríte presne do tej, do ktorej vás skutočne viedol Duch. Žiadam vás však, aby ste zvážili svoje židovské povolanie a identitu.

Áno, je jednoduchšie žiť toto povolanie v kontexte kongregácie, kde ste povzbudzovaní tak robiť a celá kongregácia je v tomto zjednotená. Hoci, aj keď je to jednoduchšie, z biblického pohľadu to nie je povinné. Božie dary a povolanie predpokladajú zmluvnú zodpovednosť, ale nie vo všetkých ohľadoch nám bolo povedané, ako podľa nich žiť. Je to privilégium, nie otroctvo.

Možno, že ste veľmi ďaleko od Vášho židovského povolania a identity. A možno nie ste až tak ďaleko. Ak však budete pokračovať bez spojenia s týmto povolaním a identitou, mohli by ste vy aj vaše deti ako Židia stratiť cieľ svojho života. Toto povolanie Vás odlišuje od iných kresťanov. Niektorí hovoria, že napĺňajú svoje povolanie ako Židia a potom sa jednoducho obhajujú rovnakými ťažkosťami, ako by uviedli kresťania z ostatných národov. Toto nie je zmysel jedinečného židovského povolania. Je veľa vecí, ktoré môžete robiť.

Po prvé, buďte v kontakte e s ostatnými Židmi. To zahŕňa Mesiánskych Židov aj Židov, ktorí nepoznajú Yeshuu. Nejakým spôsobom sa staňte súčasťou väčšej židovskej komunity a hľadajte nejaké spojenie s Messiánskou židovskou komunitou. Môžete byť priateľmi s členmi Mesiánskej komunity, navštevovať oslavy sviatkov a navštevovať sa pravidelne počas Sabbathu. Môžete sa stať členom židovského komunitného centra, navštevovať kurzy, študovať hebrejčinu, zúčastňovať sa diskusných skupiniek, v ktorých sa diskutuje o knihách, dokonca pravidelne navštevovať synagógu. Sú synagógy, ktoré akceptujú vašu prítomnosť, pokiaľ nebudete príliš presviedčať na vašu vieru.

Po druhé, buďte v kontakte s Izraelom. Príďte na výlet, a nielen navštíviť sväté miesta. Spojte sas Mesiánskou židovskou kongregáciou v Izraeli. Sú podujatia a výlety organizované Mesiánskymi židovskými kongregáciami. Toto je veľmi dobrý spôsob, ako znovuobnoviť kontakty.

Po tretie, podporujte službu židovskému národu. Každý môže nejako prispieť modlitbou alebo dávaním. Čítajte informačné materiály a webové stránky.

Po štvrté, zahrňte židovský spôsob života do svojho osobného a rodinného spôsobu života. Môžete chváliť Boha v nedeľu, ale môžete tiež využiť piatkový večer ako začiatok osobného a/alebo rodinného Sabbathu. K dispozícií sú veľmi dobré Mesiánsko-židovské usmernenia, ktoré Vám pomôžu. Môžete tiež nájsť spôsoby, ako sa zapojiť do biblických sviatkov v osobnom a rodinnom živote.

Po piate, porozmýšľajte nad podporou Mesiánskej malej skupinky (Chavuarah) alebo skupiny priateľov, ktorí sa stretávajú pravidelne, aby tak zapojili židovských veriacich a pohanov, ktorí majú záujem, do židovskej chvály, diskusie a spoločnej služby. Porozprávajte sa so svojím pastorom o tom, ako by sa toto mohlo dosiahnuť tak, aby ste boli pri tom nápomocní. Môžeme vám pomôcť v tomto dialógu a poskytnúť Vám zdroje pre Váš zbor/ komunitu, aby ste mohli lepšie slúžiť svojim židovským členom.

Po šieste, zaviažte sa študovať najlepšie Mesiánsko-židovské knihy a brožúrky. Toto veľmi pomôže. Budete vidieť Bibliu zo židovského pohľadu. Prehĺbi to Vaše porozumenie a zvýši Vaše ocenenie Svätého Písma a prepojenie s ním.

Je ešte oveľa viac vecí, ktoré sa môžu urobiť. Vaše dary a povolanie ako Žid v Novej zmluve predpokladajú zmluvnú zodpovednosť zachovať židovský spôsob života a identitu. Nezmenšime veľkosť počtu Izraelitov asimiláciou, ale buďme súčasťou Božieho veľmi osobitného zámeru s nami ako Židmi v Mesiášovi Yeshuovi. Toto je naše povolanie.

A nakoniec, myslite na svoje deti a prepojte ich so židovským spôsobom života. Existujú úžasné možnosti Mesiánskych židovských konferencií, tréningových programov pre učeníkov, ktoré poskytujú subjekty ako sú Revive Israel a Gateways Beyond,Youth With a Missions Jewish Study Programs (Oži Izrael a Dvere za, Mládež so židovskou misiou, študijným programom), a ešte oveľa viac. Pomôžte Vašim deťom znovu sa spojiť s ich židovským dedičstvom.

Radi by sme Vám v tomto pomohli. Tikkun International, ktorá spája sieť kongregácií v USA, je strešnou organizáciou služieb v USA a v Izraeli. Máme takisto kontakty na subjekty v Rusku, na Ukrajine, Cypre, Brazílii a Argentíne. Dovoľte nám v tejto oblasti slúžiť Vám a Vášmu zboru. Ste súčasťou úžasného daru a povolania, ktoré je neodvolateľné. Nevzdávajte sa svojho povolania a svojho ľudu. Boh mal cieľ, prečo vás stvoril ako Žida. Začnite ho preto hľadať. Pri tom všetkom sa ubezpečte, že v centre vášho života je Yeshua, a že viete, že vaše povolanie môže byť naplnené iba mocou Ducha Svätého.

Nech Vás Yeshua hojne požehná!

 

Dr. Daniel Juster 


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.