Youtube (video correlati)


 

Buone notizie

  • Peter Hocken
    Il 10.06.2017 il Signore ha richiamato a sé nella notte padre Peter Hocken. All’età di 85 anni non compiuti se n’è andato un amico, un sacerdote, una persona sempre intenta a servire il Signore e il Suo corpo mistico. Dio gli ha donato un intelletto straordinario e una grande saggezza, insieme all’esperienza del battesimo nello Spirito Santo. È stato in grado di descrivere in maniera comprensibile e specifica le esperienze teologiche e spirituali della Chiesa di oggi, specie dopo il Concilio Vaticano II.
    2017-06-11
  • Kara Tippettsová

    2014-10-30
  • Liu Žen jing - (brat Yun)
    La Chiesa sotterranea cinese è sottoposta ad una crudele repressione e persecuzione anche in questi giorni. Yun sostiene che anche grazie alla persecuzione ormai più che trentennale, alla sofferenza e alle torture, oggigiorno i fedeli della Chiesa sotterranea cinese sono sempre più pronti a sacrificare la vita nei paesi musulmani, induisti o buddisti, per Gesù Cristo e per l'annuncio del Vangelo.
    2012-12-31
  • Egidio Bullesi
    Intanto a 13 anni prese a lavorare come carpentiere nell’arsenale di Pola, dove nonostante la giovane età, si fece notare per la coraggiosa pratica della sua fede cattolica, specie in quell’ambiente di affermato socialismo, meritandosi comunque l’ammirazione e la stima di tutti.
    2011-09-26

Video





Siamo tutti parte di una grande storia. La grande storia del mondo è composto di storie passate e presenti della vita delle singole persone. Il portale mojpribeh.sk si concentra sul momento più importante della storia del mondo e individuale, il momento della personale esperienza di persona con Dio.

Storia - Prof. Július Krempaský, DrSc.

small_Krempasky julius.jpg

Profesor fyziky, manžel a otec troch detí.

Som už skoro osomdesiatročný prírodovedec - fyzik, ale napriek tomuto vysokému veku som ešte aktívny v pedagogickom procese, a to na dvoch vysokých školách. Som už teda dosť starý na to, aby som sa zamyslel nad svojim životným krédom. Znelo by asi takto:

Keby sa mi môj život rozvíjal tak, ako som si ho sám vysníval, asi by som zle dopadol. Akceptoval som však riadenie „zhora“, a to ma zachránilo.

Ako mladý chlapec som si totiž vlastnou vinou poškodil, zdravie tak, že som sa musel rozlúčiť so športovou kariérou a musel som začať pracovať viac hlavou ako nohami. To mi prinieslo omnoho viac potešenie, aj keď jednoduché to vôbec nebolo.

Študoval som za totality a kedže som bol veriaci a učil som sa aj zo „zakázaných“ kníh, bol som potrestaný tým, že som na výslednom vysvedčení dostal o jeden stupeň nižšiu známku, akú som si „zaslúžil“, ale čo sa zdalo byť ešte horšie, nesmel som zostať v zamestnaní na Prír. fak. KU, kde mali o mňa záujem. Zmilovali sa nado mnou na Vysokej škole technickej a dodnes Pánu Bohu ďakujem za to, že sa to tak stalo. Ale ani tam som to nemal ľahké - pre svoju idelogickú „závadnosť“ som nemal nijaké šance na postup ani na žiadne „funkcie“. Tak som si musel začať privyrábať tým, že som sa začal venovať aj rozličným výstupom fyziky, okrem iného aj do viery, aby som dajako vyživil manželku a tri deti a opäť som za tento osud Nebesiam vďačný. Ony totiž tak zázračne „zaranžovali“ môj ďalší osud nielen v tom, že som sa dostatočne vzdelal aj v interdisciplinárnych odboroch/podľa Einsteina som robil čo som chcel a ešte ma za to aj platili, ale totalita bola napokon takmer donútená mi udeliť nielen profesúru, ale aj členstvo v najvyššej vedeckej ustanovizni - Slovenskej a potom aj v Československej Akadémíi vied.

Odvtedy vždy, keď sa na mňa valia nejaké nepríjemnosti, už sa vôbec nepýtam Pána Boha, prečo práve ja, ale sa opatrne vyzvedám, na čo by to asi tak mohlo byť dobré. Odporúčam túto filozofiu každému človeku a som presvedčený, že ked' si to ľudia osvoja, bude ich na svete podstatne viac šťastlivých.

Pokiaľ ide o moju vieru, je skôr racionálna ako emocionálna. S úžasom a v rozpore s „vedeckými“ predpoveďami sa totiž ukázalo, že rozvoj vedy neprináša likvidáciu viery, ale naopak jej podporu. Sám som k tomu trendu prispel aj svojou publikačnou a prednáškovou aktivitou.


„Korunou“ v tomto trende sa mi javí najnovšla publikácia amerického (veriaceho) fyzika F. Tiplera „Physics of the Christianity“, v ktorej sa pokúša teológiu doslova „fyzikalizovať“. Z jeho postrehov doslova vyplýva záver, že v pomyselnej súťaži o ideologickú koncepciu či dokonca teológiu, ktoré by boli najadekvátnejšie nášmu vesmíru, ktorý môžeme vedecky skúmať, má kresťanská filozofia jasne dominujúce postavenie.

Viera podopretá vedou má tú prednosť, že je odolná voči rozličným emocionálnym a psychologickým zážitkom. Je to viera, ktorú tak krásne a lapidáme vyjadril jeden čitateľ - ináč veľmi drsno prenasledovaný „osudom“ - v moravskom časopise „Svetlo“:

„Pane Bože, verím v Teba napriek tomu, že robíš všetko preto, aby som v Teba neveril“.

Vianoce 2009


Torna alle storie | | Become a friend of mojpribeh.sk on FB and share the Gospel