Dobré správy

 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11
 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19
 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Rick Warren
5 Božích cieľov pre každého z nás

small_small_Rick Warren.jpeg

Rick Warren je prirovnávaný k svetoznámemu evanjelistovi Billy Grahamovi
Je zakladateľom zboru saddleback , ktorého služby týždenne navštívi vyše 20 000 ľudí. Je autorom knižného bestselleru Život s jasným cieľom . S manželkou Kay majú 3 deti.

 

Najzákladnejšia otázka, ktorej čelí každý z nás je, prečo som tu? Aké je moje poslanie? Knihy o svojpomoci radia ľuďom, že sa majú zahľadieť do seba, na vlastné túžby a sny, ale Rick Warren hovorí, že štartovacie miesto musí byť s Bohom a s Jeho večnými zámermi pre každý život.

Skutočný zmysel a význam pochádza z porozumenia a naplnenia Božích zámerov pre ktoré nás umiestnil na zem.

Kniha Život s jasným cieľom prináša prelomové posolstvo, ktoré rozvíja aj vo víťazne ocenenej knihe Cirkev s jasným cieľom. V nej ide hlbšie a posolstvo aplikuje na životný štýl jednotlivých kresťanov. Kniha Život s jasným cieľom pomáha čitateľom porozumieť nádherný Boží plán pre ich životy.

Warren umožňuje čitateľom vidieť veľký obraz o čom všetkom život je a ako môžu začať žiť život s Bohom, ktorý ich stvoril, aby žili.

Kniha Život s jasným cieľom je manifestom pre kresťana žijúceho v 21. storočí... je o životnom štýle založenom na večných cieľoch, nie o kultúrnych hodnotách. Používa biblické príbehy a necháva Bibliu hovoriť za seba. Warren jasne vysvetľuje 5 Božích cieľov pre každého z nás:

- Boli sme stvorení pre Božie potešenie,

o takže náš prvý cieľ je ponúknuť mu skutočnú chválu.

- Boli sme formovaní pre Božiu rodinu,

o takže našim druhým cieľom je tešiť sa zo skutočného priateľstva.

- Boli sme stvorení stať sa takými, ako Kristus,

o takže náš tretí cieľ je sa naučiť skutočnému učeníctvu.

- Boli sme stvorení pre službu Bohu,

o takže naším štvrtým je uskutočňovať skutočnú službu.

- Boli sme stvorení pre misiu,

o takže náš piaty cieľ je žiť naplno pre evanjelizáciu.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium