Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Prof. Peter Šiška
Aká je rodina založená na biblických princípoch?

small_small_Peter Siska2.jpg

Slovenský disident žijúci v Amerike.
Professor na Univerzite (United States Military Academy, West Point,New York), zo Slovenska má doktorát z prírodných vied (RNDr), kandidát vied (CSc) a z Ameriky Ph.D.

Úvod 

Pri pozornom čítaní Starého Zákona objavíme veľmi komplexné a dynamické zmeny vo vývoji rodiny, ktoré prebiehali počas niekoľkých tisícročí. Kniha Genezis predstavuje na začiatku rodinu iba v monogamickej podobe (Genezis 1:27). “Boh stvoril človeka na svoj obraz ako muža a ženu.” Na tento model sa odvoláva aj Ježiš vo svojej odpovedi ku poslucháčom, ktorí nesúhlasili s jeho názormi vzhľadom na nerozlučiteľnosť manželstva. “Veď Mojžiš nám dovolil napísať rozvodný list a manželku prepustiť a ty nám teraz vravíš, že kto sa rozvedie a znovu ožení, cudzoloží?” Ježiš odpovedá stručne:” Mojžiš to urobil pre tvrdosť vášho srdca, ale na začiatku to tak nebolo” (Mk 10: 1-12). V tejto kontroverzii máme zachytenú celú problematiku modernej rodiny. Nie sme schopní udržať naše manželstvá na tomto jednoduchom princípe monogamie: ”JEDEN MUŽ A JEDNA ŽENA a to až do konca života!” Moderná doba je v podstate polygamia, ktorá sa pre slabosť ľudského charakteru vlúdila už do biblickej doby. Praotec Abrahám nemal potomka so svojou manželkou Sárou a vtedy Sára ponúka Abrahámovi svoju slúžku Agar. Situácia nekončí dobre a po prvý krát je v Biblii zachytená rodinná kríza. Agar je vyhnaná so synom Izmaelom do púšte a dáva základ novému početnému národu. Mnohí vidia dnešný konflikt na Blízkom Východe ako pokračujúci konflikt medzi synmi Abrahámovými Izákom a Izmaelom.

Moderný svet vo svojej sekulárnej filozofii nie je schopný vyriešiť tuto otázku. Rozvody a nové manželstvá sú iba inou formou starej polygamie, ktorá nepridáva k šťastiu detí. Rozvod a nové manželstvá sú prejavom egoizmu, v ktorom rodičia uprednostňujú svoje záujmy pred záujmami svojich detí. Od narodenia svojho prvého dieťaťa až do posledného mi bolo jasné, že detské duše majú vpísaný zákon, ktorý je proti rozvodom svojich rodičov. Moderný politicky korektný svet, ktorý často prelieva krokodílie slzy nad chorými zvieratami, nevyleje ani jednu slzu nad utrpením detí, ktoré nevýslovne trpia pri rozvádzaní svojich rodičov. V kresťanskom ponímaní manželstvo nadobúda oveľa vyššiu hodnosť, je pozdvihnuté na úroveň vzťahu medzi Kristom a jeho nevestou Cirkvou (List Efezanom 5:22-23) a v tomto vzťahu niet miesta pre rozvod.

Biblická štruktúra rodiny

Rodina je systém, ktorý pracuje na plné obrátky iba vtedy, keď si každý člen rodiny plní presne svoju úlohu. Nie je možné aby sa napríklad auto mohlo vôbec pohnúť z miesta, ak by čo i len jedna súčiastka nebola na správnom mieste. Biblia nám dáva základné princípy ako má tento poriadok vyzerať. Základom rodinného vzťahu je vzájomná láska a úcta medzi rodičmi. Podľa Biblie otec je hlava rodiny a manželka ho má rešpektovať ako hlavu a vodcu rodiny. Otec sa jej odpláca láskou a je schopný obetovať sa pre svoju manželku (Efezanom 5: 22-28). Teda tento biblický obraz jasne vylučuje akýkoľvek nedostatok úcty jeden k druhému a akýkoľvek nedostatok vernosti. Manželská vernosť je po vzájomnej úcte druhý najdôležitejší pilier, ktorý udržuje rodinu. Sekulárna spoločnosť pomocou médií a vlastnej liberálnej filozofie oslabuje tento základný pilier a spôsobuje trhliny v rodine. V biblickom vzťahu je iba absolútna vernosť a varovanie vyhýbať sa všetkému čo by len navonok vyzeralo zle vo veci manželskej vernosti. Napríklad v niektorých kultúrach vo svete ak sa organizujú spoločenské posedenia v práci, alebo v súkromnom priestore obaja manželia musia byť zákonite pozvaní do spoločnosti. Pozvať iba jedného z manželov sa pokladá za neslušné a vzbudzuje podozrenie. V Európe kde prebehla vlna silnej sekularizácie je to práve naopak. Takéto predstavy sú zvrátené a niet sa prečo čudovať, nad narastaním rozvodovosti. Vzťah medzi rodičmi v manželstve je vzťahom medzi Kristom a jeho Cirkvou, je to vzťah posvätný a má zvláštne poslanie od samotného Boha (Efezanom 5: 32).

Deti

Ďalším dôležitým rodinným prvkom sú deti. V Biblickom ponímaní deti sú predovšetkým predmetom požehnania Nebeského Otca. Tento principiálny pohľad na deti sa stal v sekulárnej spoločnosti predmetom manipulácie, ktorá má za následok devalváciu hodnoty dieťaťa a rodiny. Lekárska veda sa mieša do rodinného života ako mechanicky odstreďovač: keď nechcem mať deti tak zapnem tento gombík a dieťa je zničené a keď sa rozhodnem mať dieťa pôjdem zase k lekárovi a urobím in-vitro fertilizáciu a budem mať toľko detí koľko chcem a tie zvyšné hodím do odpadového koša. Človek nie je ochotný nechať rozhodnutie na Boha, lebo sa domnieva, že on všetko vie lepšie aj bez Boha. Kristov model pozdvihuje manželstvo na najvyššiu výšku – ako vzťah Boží a nie živočíšny.

Deti majú mať rodičov vo veľkej úcte a vážnosti. Táto úcta je zakotvená na mnohých miestach v Písme od desatora Božích prikázaní cez knihu Sirachovu, až k Efezanom 6: 1-3, kde sa jasne hovorí, že ten kto si váži rodiča bude požehnaný a dožije sa vysokého veku. Keď bohatý mladík prišiel za Ježišom a spýtal sa ho čo má robiť aby bol spasený prvé čo Ježiš mu odpovedal bolo: “poznáš prikázania cti otca svojho a matku svoju?” (Marek 10: 17-22.) Dnes je aj táto úcta dopletená, deti vyrastajú nedisciplinovane a bez dostatočnej úcty k rodičom. Rodičia neukazujú lásku, ale sebalásku, ktorá nie je schopná vychovávať deti disciplinovane. Skutočná láska je objektívna a nemôže strpieť nedisciplinovanosť svojho dieťaťa. Obaja rodičia musia stráviť s deťmi čas, aby sa ich vzťah pozitívne vyvinul a aby dali deťom pevný základ morálnych hodnôt do života.

Ďalší biblický zákon sa týka vzájomného vzťahu medzi súrodencami. Tento vzťah môže existovať od efektívnej spolupráce až po totálne zničenie jeden druhého. Ľudské vzťahy odrážajú celú škálu týchto vzťahov. Pamätám si na svoje prvé zamestnanie poštára na dedine. Každý deň som musel isť do rodín roznášať poštu. Často súrodenci bývali v tom istom dome a dvore avšak medzi nimi boli totálne vojny. Žiaľ tieto vzťahy som videl rozpadávať sa s časom aj vo vlastnej rodine. Neviem prečo, ale ľudia s vekom sa stavajú viac nevraživí a nepriateľskí jeden ku druhému. Láska medzi súrodencami najmä vo vyššom veku je vzácna. Je to jasný dôkaz toho ako máme neustále pracovať na našich vzťahoch. V prvom liste Petrovom kapitola 5 verš 8, sa dočítame: “Diabol obchádza ako ručiaci lev a hľadá koho by zožral.” Ježiš dodáva: “keď zlý duch je vyhnaný zo svojho miesta vezme si na pomoc sedem zlých duchov horších od seba a vráti sa naspäť k tomu človeku z ktorého bol vyhnaný a stav takého človeka je ešte horší ako bol predtým (Lukáš 11: 24-26). Život je denno denný zápas so zlom, ktorý začína od vlastnej rodiny. Rodina sa musí zomknúť celou silou okolo Krista a držať sa ho neprestajne inak nie je možné žiť v rodinnej harmónii ani medzi súrodencami. Žalm 132 jasne píše: aké je krásne a milé keď súrodenci žijú pospolu…” Na svete nič neprichádza zadarmo. Ak si hmotné veci vyžadujú veľa práce čo potom duchovné, ktoré majú vyššiu hodnotu? Ak rodičia chcú vytvoriť dobré prostredie a utvoriť trvanlivé dobré vzťahy medzi súrodencami musia sa s nimi denne zaoberať. K tomu patrí denná spoločná modlitba. Matka Tereza hovorí: “Rodina, ktorá sa spoločne modlí aj spolu vydrží!” Rodina sa musí denne posväcovať. Deti nie sú iba súrodenci ale aj dediči kráľovstva nebeského a preto musia pocítiť, že tento rodinný vzťah je posvätný. Kresťan má však obrovskú pomoc s darmi Ducha Svätého. Rodina je zväzok, v ktorom ak panuje Duch Svätý, prináša veľkú úrodu. Sekularizovanému človeku zostáva iba spoliehať sa na svoje vlastné sily, ktoré sú veľmi obmedzené. Kresťanská rodina však nemôže stáť na pol ceste musí to byť úzke zomknutie sa okolo Krista a jeho učenia.

Záver

Niet na svete väčší dar ako harmonická rodina. Toto nie je iba ideál, ale prísľub ktorý život evanjelia zaručuje. Svet bez Boha prináša humanizmus na riešenie svetových kríz, rozumovanie namiesto múdrosti. Bez Ducha Svätého sa toto rozumovanie stáva málo užitočným a prináša iba dočasné riešenia, ktoré vlastne iba odkladajú riešenie skutočných problémov do neurčita. Napríklad Čínska vláda dovolila iba jedno-detné rodiny. Dnes je v Čine 50 miliónov viac mladých mužov ako žien. Ak si uvedomíme, že celé Slovensko má iba 5 miliónov obyvateľov a v Čine pobehuje 50 miliónov mladých mužov bez akejkoľvek nádeje na rodinný život tak zistime, že manipuláciou s rodinným životom sa môže ľudstvo dostať na okraj katastrofy. Zdravá harmonická rodina založená na láske medzi jedným mužom a jednou ženou je odblesk pravého naplnenia biblického učenia. Harmonická rodina sa nezrodí na svetských základoch, ale iba na uholnom kameni, ktorým je Ježiš Kristus.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.