Dobré správy

 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11
 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Pomáhaj Pán Boh

Celý svoj doterajší život som spokojne žil na dúbravskom sídlisku v panelákovom byte. Zhruba pred pol rokom sme sa s rodinkou presťahovali do rodinného domu v Stupave. Zisťujem na vlastnej koži, čo mi hovorili priatelia a kolegovia, že okolo rodinného domu je stále čo robiť.

Minulý týždeň som sa pustil do svojpomocnej výstavby terasy, na ktorej by sme raz chceli tráviť príjemné rodinné chvíle.

Prácu s krompáčom a lopatou som využil na modlitbu a čas s Pánom.

Ďakoval som Pánovi za svoju rodinu, za mojich rodičov, za mojich predkov. V modlitbe sa často pýtam Pána, aby mi ukázal svoju vôľu, spôsob a cestu ako, kedy a komu sprostredkovávať Ježiša Krista.

Zrazu som si uvedomil, že naši predkovia na Slovensku intenzívne prežívali život s Pánom aj v najdetailnejšej všednosti. Spomenul som si, že ešte u mojej babky na dedine - Veľkom Lapáši, pri Nitre sa v mojom detstve zdravili ľudia pre mňa vtedy čudnými pozdravmi. Okoloidúci sa zdravili „pochválen buď Ježiš Kristus“, alebo ak niekto pracoval napríklad na poli, tak každý okoloidúci žehnal a zdravil pracujúceho človeka slovami „pomáhaj Pán Boh“, alebo „Pán Boh pomáhaj“. Pracujúci prijímal požehnanie a pozdrav slovami „Pán Boh uslyš“.

Pri spomienke na toto žehnanie a pozdravy našich predkov som voči nim prežil bázeň, že ich viera takto prenikla do ich všedného a pracovného života.

Súčasná generácia kresťanov je s ohľadom na znamenia čias povolaná žiť evanjelizačne a apoštolsky.

Bolo pre mňa úžasné si pri krompáči a lopate uvedomiť, že naši predkovia túžili byť s Kristom tak spojení, že aj ich pozdravy boli žehnajúce a evanjelizačné.

Ako som tak preberal tieto myšlienky v hlave, zastavilo pri susedoch auto z ktorého vystúpili cudzí ľudia a jeden z chlapov asi v mojom veku ma pozdravil slovami „Pomáhaj Pán Boh“.

Zostal som ako obarený. Niekoľko rokov som tento pozdrav nepočul a ani Stupave som si nevšimol, že by sa používal. Zmohol som sa až po chvíli na zakývanie a poďakovanie.

Po tejto osobnej skúsenosti som sa rozhodol, že keď pôjdem okolo susedov, ktorí pracujú, budem ich zdraviť a prajne žehnať ako moji predkovia slovami „pomáhaj Pán Boh“.

 


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium