Dobré správy

 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19
 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Šefčík
Som kresťan

small_S6303581.JPG

Stredoškolský učiteľ, manžel a otec 3 detí. Jeho najväčšou záľubou je rodina. Hrá šach, sleduje a komentuje veci verejné. Autor brožúry: Krížová cesta za nenarodené deti. Tvorí portál
sefcik.eu

Veľký piatok. Deň, ktorý je medzi kresťanmi dňom spomienky na Kristovu smrť. Umučenie. Všetko stíchne, skloní hlavu, odrieka “Pane odpusť nám…”.

Narazil som pred chvíľou na správu o tom, že teroristi zaútočili na istú univerzitu v Keni. O život prišlo podľa správy až 147 ľudí. Extrémisti sa vyjadrili, že prepustili mosimov. Zamerali sa na kresťanov. Strieľali. Brali životy…

Pripomíname si večer, keď Kristova úzkosť bola taká veľká, že do jeho potu presiakla krv. Kľačal a pripravoval sa na svoju smrť. Predtým však, pri večeri, schladil “frajera” Petra, ktorý sa bil do pŕs a tvrdil, že všetko zvládne, že pôjde s ním… Nie! Predtým ako sa ozve kohút, zaprieš ma. A presne tak to aj dopadlo. Študenti v Keni boli Kristovi (kresťania). A preto trpeli a zomreli. Modlím sa za nich a som na nich hrdý. Viem, že ich príbuzní teraz veľmi smútia a oplakávajú svojich milých. Ale Kristus má pre nich otvorenú náruč. Veď v predvečer jeho utrpenia oni “trpeli ako kresťania”. A práve o tomto hovorí Peter v svojom liste: Ak však trpíte ako kresťania, nie je to nijaká hanba. Chváľte Pána Boha za výsadu, že patríte do Božej rodiny, a že môžete niesť Kristovo meno – kresťania. (1 Pt 4,16)

Prenasledovanie pre rasu, vieru, náboženstvo, národnosť,… je pliaga, ktorú ľudia rozsievajú medzi ľudí. Likvidujeme samých seba. Všetci sme predsa ľudia. Život každého z nás má rovnakú, nevyčísliteľnú cenu. Sme bytosti schopné iných milovať, no tiež bytosti, ktoré dokážu nenávidieť a zabíjať…

“Pane, pretvor naše srdcia, nech viac milujeme.”


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium