Dobré správy

 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11
 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Šefčík
Som kresťan

small_S6303581.JPG

Stredoškolský učiteľ, manžel a otec 3 detí. Jeho najväčšou záľubou je rodina. Hrá šach, sleduje a komentuje veci verejné. Autor brožúry: Krížová cesta za nenarodené deti. Tvorí portál
sefcik.eu

Veľký piatok. Deň, ktorý je medzi kresťanmi dňom spomienky na Kristovu smrť. Umučenie. Všetko stíchne, skloní hlavu, odrieka “Pane odpusť nám…”.

Narazil som pred chvíľou na správu o tom, že teroristi zaútočili na istú univerzitu v Keni. O život prišlo podľa správy až 147 ľudí. Extrémisti sa vyjadrili, že prepustili mosimov. Zamerali sa na kresťanov. Strieľali. Brali životy…

Pripomíname si večer, keď Kristova úzkosť bola taká veľká, že do jeho potu presiakla krv. Kľačal a pripravoval sa na svoju smrť. Predtým však, pri večeri, schladil “frajera” Petra, ktorý sa bil do pŕs a tvrdil, že všetko zvládne, že pôjde s ním… Nie! Predtým ako sa ozve kohút, zaprieš ma. A presne tak to aj dopadlo. Študenti v Keni boli Kristovi (kresťania). A preto trpeli a zomreli. Modlím sa za nich a som na nich hrdý. Viem, že ich príbuzní teraz veľmi smútia a oplakávajú svojich milých. Ale Kristus má pre nich otvorenú náruč. Veď v predvečer jeho utrpenia oni “trpeli ako kresťania”. A práve o tomto hovorí Peter v svojom liste: Ak však trpíte ako kresťania, nie je to nijaká hanba. Chváľte Pána Boha za výsadu, že patríte do Božej rodiny, a že môžete niesť Kristovo meno – kresťania. (1 Pt 4,16)

Prenasledovanie pre rasu, vieru, náboženstvo, národnosť,… je pliaga, ktorú ľudia rozsievajú medzi ľudí. Likvidujeme samých seba. Všetci sme predsa ľudia. Život každého z nás má rovnakú, nevyčísliteľnú cenu. Sme bytosti schopné iných milovať, no tiež bytosti, ktoré dokážu nenávidieť a zabíjať…

“Pane, pretvor naše srdcia, nech viac milujeme.”


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium