Dobré správy

 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11
 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - James Manjackal
Modlitba za prijatie Ducha Svätého

small_small_James1.jpg

Otec James bol profesorom seminára S.F.S., Ettumanoor, Kerala v Indii. V Kerale založil centrum charizmatickej obnovy „Charis Bhavan“. Ohlasuje Evanjelium v 87 krajinách a na všetkých kontinetoch. Boh cez neho mocne koná.
www.jmanjackal.net

Duchu Svätý, Pane, som smädný po Tebe. Iba ak Ty prídeš do môjho srdca budem šťastný a spokojný. Ľutujem všetky moje hriechy a zmierujem sa so všetkými. Zaväzujem sa žiť život v spravodlivosti podľa Božej vôle.

 

Prijímam Ježiša Krista ako môjho Pána a Spasiteľa a rozhodujem sa nasledovať Ho po všetkých cestách môjho života. Ó Duchu živého Boha, príď a zasadni na trón môjho srdca. Daruj mi osobný vzťah s Ježišom a Jeho Otcom.

Daj mi milosť a silu volať Boha „mojím Otcom“ a zakúsiť Ježiša ako môjho brata ako aj to, aby som každého na svete považoval za svojho brata a sestru.

Zaplav moje srdce so všetkým požehnaním, osobitne láskou, pokojom a radosťou. Duchu Svätý Bože, veď ma a usmerňuj ma Tvojimi inšpiráciami a slovami, aby som kráčal v svätosti a pravde. Daj mi silu víťazne a spásonosne bojovať so Satanom, telom a svetom.

(Modlitbu môžeš opakovať niekoľko krát so živou vierou. Ver, že si prijal Ducha Svätého. Ďakuj a chváľ Pána. Iba opakovane hovor „ďakujem Ti Ježiš“, „chválim Ťa Ježiš“, „Alleluia“. Možno budeš mať vnútorný pocit chváliť Ježiša spontánne cudzími zvukmi, čo je darom jazykov).

Ďakujem Ti Duchu Svätý, že si vypočul moju modlitbu a prišiel do môjho srdca s novým životom. Teraz viem, že patrím do Božieho kráľovstva a že som spasený. Ďakujem Ti Duchu Svätý, vďaka Ti Otče, vďaka Ti Ježiš. Amen.

Choď, ďakujúc, chváliac Boha a zakúšaj nový život!

 


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium