Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Eduard Heger
Zmena je možná

small_Edo Heger1.jpg

Eduard Heger je členom vodcovského tímu Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave. Má manželku Luciu. Dcéry Emu a Luciu a syna Eduarda.

Vo voľbách 5. marca 2016 kandiduje za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti s číslom 24.

Prečo si sa ako človek zapálený v službe novej evanjelizácie rozhodol vstúpiť do politiky?

Posledných pár rokov vidím, ako je dôležité, aby sme sa my, kresťania zapájali do verejných vecí a prinášali tam Boží pohľad. Boh miluje ľudí a ma pre nás tie najlepšie riešenia. Sám povedal, že sme svetlom sveta a soľou zeme. Povzbudil nás vetou, že i malý kvas prekvasí celé cesto. A toto je moja nádej. Vidím, že keď dovolíme Bohu, aby nás premieňal na svoj obraz, sme požehnaním všade, kde pôsobíme. A toto vidím ako ďalší rozmer evanjelizácie. Evanjelium totiž prináša riešenie do každej oblasti nášho života. Preto, keď prišla ponuka od môjho dobrého priateľa Riša Vašečku, cítil som, že tomu mám venovať pozornosť. Modlil som sa za to, radil sa s mojou manželkou, vedúcimi nášho spoločenstva. Výsledkom toho je moja kandidatúra.

Na Slovensku sa zvykne hovoriť, že politika je špinavá vec. Ľudia na Slovensku vrátane kresťanov sú frustrovaní z toho, čo sa v politike a v celej spoločnosti deje. Mám pocit, že prestávame veriť v charakterných a odborne zdatných ľudí, ktorí by vstup do politiky prijali ako poslanie skutočne slúžiť ľuďom a nie ako príležitosť, kde sa môžu iba finančne nabaliť. Aký je stav spoločnosti na Slovensku podľa Teba a aké vidíš východiská?

Veľmi dobre si to vystihol, avšak my kresťania sme ľudia, ktorých vedie sám Boh a On sám nás učí, že máme žiť z viery a nádeje a nie frustrácie. Čiže nech by sa dialo na Slovensku čokoľvek, to nemá mať vplyv na našu vieru. Na druhej strane nesmieme byť naivní. Musíme si uvedomiť, že pri spravovaní našej krajiny ide o nesmierny vplyv a veľké množstvo peňazí. A toto je pole, kde je veľa pokušenia a obstáť voči nemu si vyžaduje zbudovaný charakter. Opäť sa budem opakovať, Ježiš nás učí, že aj malý kvas prekvasí celé cesto. A toto je spôsob, ako majú kresťania pristupovať k politike. Nebáť sa jej, vediac, že my sme ten malý kvas, ktorý, keď bude verný svojmu Bohu, prekvasí postupne celé cesto. Na Slovensku vidíme ľudí, ktorí sa majú finančne dobre a hľadajú spôsob, ako si spríjemniť život. Potom tu máme ľudí, ktorí žiaľ ešte stále žijú z ruky do úst. Celkovo však na Slovensku ešte vládne závisť, porovnávanie sa, chamtivosť. Nádejou sú práve kresťania. Sme ľudia, ktorí prinášajú práve opačné hodnoty, hodnoty ako štedrosť, prajnosť, prijatie, obetavosť. Avšak potrebujeme si uvedomiť, že je čas, aby náš vzťah s Bohom bol zjavný pre ľudí okolo nás i bez použitia slov. Naše skutky musia hovoriť. Sekulárna spoločnosť nás priam konfrontuje, či žijeme naše kresťanstvo iba ústami, alebo i srdcom.

Veľmi sa mi páči Tvoja podnikavosť a priateľský prístup k ľuďom. Roky si sa živil ako tlmočník a prekladateľ. Rozbehol si spolu s ďalšími priateľmi podnikanie, pričom Vašim úspešným a cieľovým exportným trhom sa stalo USA. Slúžiš roky verne v Spoločenstve pri Dóme sv. Martina v pastierskej službe ľuďom. Ako by si chcel použiť svoje dary v službe slovenskej spoločnosti?

To najdôležitejšie, čo nás Boh učí počas nášho života, sú Jeho princípy, spôsob Jeho myslenia. Pri všetkom, čo som v živote robil, som videl, aké je dôležité mať zdravý charakter. A v situáciách, v oblastiach, kde som ho nemal, sa to rýchlo ukázalo a dobehlo ma to. Človek je veľmi adaptabilný a učenlivý, ak chce. Boh ma za tie roky môjho života naučil, že je veľmi dôležité vážiť si ľudí a pomáhať im nájsť ich uplatnenie. Aby nerobili veci, ktoré robiť nevedia, a aby sa naučili robiť veci, pre ktoré majú obdarenie. Mojou túžbou je uvoľnovať ľudí, pomáhať im rozvíjať sa, sieťovať ich, aby sme spolu mohli prinášať Božie riešenia pre našu krajinu.

Jeden motivovaný človek dokáže viac ako tisíce nemotivovaných. Avšak ani jeden motivovaný človek nedokáže zmeniť atmosféru v celej krajine. Slovensko potrebuje na zmenu atmosféry v spoločnosti veľa odvážnych ľudí, ktorí sú motivovaní láskou. Aká je Tvoja vízia pre zmenu atmosféry na Slovensku?

Slovensko je krajina veľmi šikovných a pracovitých ľudí. Zažívame si veľa neprijatia a málo povzbudzovania. A toto sa musí zmeniť. Bolo vyslovených veľa proroctiev o Slovensku, na ktorých môžme vidieť, že sa už do veľkej miery plnia. A to nás musí pohánať ďalej. Dnes je na Slovensku už dosť motivovaných ľudí, ktorí nasadzujú svoje životy, aby vlievali nádej ďalším. A toto je cesta. Žiť vydaný život Bohu, vstupovať do príležitostí, ktoré život ponúka a nedovoliť, aby nás vlastné pohodlie alebo naše egá zastavili. Slovensko môže byť krajinou, ba už v mnohých veciach je krajinou, ktorá prináša nádej i okolitým krajinám a jasne deklaruje, že zmena k lepšiemu je možná.

S Jurajom Karpišom som robil rozhovor o dlhovej kríze a jej možných dôsledkoch pre svet a Slovensko. Vidíš riziká neustáleho a neudržateľného zadlžovania krajín, alebo si myslíš, že centrálne banky USA, ECB tlačením peňazí a zápornými úrokovými sadzbami udržia finančný systém v bezpečí?

Myslím si, že toto vôbec nie je cesta. Je to iba odďalovanie problému a nabaľovanie problému. Naše sebectvo a konzumizmus, ktorý vo vyspelom svete vládne, nás zhýčkava do veľmi nezdravej miery. Preto sa v poslednej dobe opäť začalo hovoriť o sebestačnosti krajín, izolácií a podobne, čo je opačný extrém. Sebectvo je vôbec koreňom problémov dnešného sveta. Boh nás však učí, aby sme milovali blížneho svojho ako seba samého. A toto je kľúčový princíp, ktorým môžme merať či riešenia sú zdravé alebo nie. Preto sa musíme v prvom rade odučiť žiť na dlh. Je to dlhá cesta. Ale je to ta správna cesta.

Európskej Únii žiaľ hrozí rozpad nielen z ekonomických dôvodov, ale aj z dôvodu zásadne rozdielnych pohľadov a názorov napr. na migrantov. Ako by sme sa mali k migrantom podľa teba správať? Máme prijať všetkých, alebo máme právo povedať, kto môže získať azyl a kto nie?

U migrantov je potrebné povedať, že potrebujeme rozlišovať medzi ekonomickými migrantami a vojnovými migrantami. Ekonomickí migranti sú tí jedinci, ktorí utekajú za lepším životom a nie sú v ohrození života. Vojnoví migranti sú ľudia, ktorí utekajú z oblastí, kde vyčína vojna. Pri riešení utečeneckej krízy sa môžeme veľa poučiť zo skúsenosti krajín, či už v Európe alebo v USA. Vidíme rôzne prístupy i ovocie týchto prístupov. Migrantov sa však báť nemusíme. My sme pre mnohých migrantov iba tranzitnou krajinou. Odhliadnuc od toho, kľúčovou otázkou pri migrácii je integrácia. Práve integrácia spôsobí, že si prichádzajúci migranti osvoja našu kultúru a spôsob života. A preto je dôležité nastaviť pravidlá prijímania migrantov tak, aby všetci, ktorí chcú žiť v našej krajine pochopili, že musia rešpektovať našu kultúru a pravidlá. V každom prípade, je potrebné riešiť problém na Blízkom východe, lebo je jasné, že nemôžu všetci utiecť do Európy. To nám však nemôže brániť poskytnúť pomoc tým, ktorí sa tu už nachádzajú.

Angela Merkelová sa v roku 2011 pre svetové médiá vyjadrila, že multikulturalizmus definitívne zlyhal. V roku 2015 sa Angela Merkelová stala opäť najsilnejším presadzovateľom multikulturalizmu, keď umožnila vstup vyše milióna ľudom prevažne moslimského vyrovyznania do jej krajiny a do krajín EÚ. Zvládla by podla Teba kultúrne a spoločensky postkresťanská Európa príchod miliónov ľudí vyznávajúcich Islam?

Podľa mojho názoru, Európa už nie je postkresťanská, ale je silno sekulárna. Preto je veľmi dôležité, ako sa postaví Európa k prichádzajucím migrantom. Východiskom je podľa mňa integrácia, ako som to spomenul v predchádzajúcej odpovedi. Mali by sme sa poučiť zo skúsenosti Francúzska, ktoré prichádzajúcich migrantov z moslimských krajín segregovali a tým prehlbovali priepasť medzi prichádzajúcimi migrantami a miestnymi obyvateľmi.

Na Blízkom Východe napr. v Iraku, ale aj napr. v Sýrii sú kresťania systematicky vyhladzovaní. Nebojím sa povedať, že sme svedkami genocídy zo strany islamských radikálov. Čo by mali krajiny Európy a aj my Slováci robiť a dnes to robia nedostatočne, aby sme týmto bratom a sestrám v Kristovi pomáhali viac a efektívnejšie?

Tu je doležité povedať, že každý by mal využívať naplno sféru svojho vplyvu. Európski politici by mali hladať spoločné riešenie, ako zastaviť konfikt na Blízkom východe. Politici jednotlivých krajín by mali prestať strašiť ľudí. Strach nám nijako nepomôže. Práve naopak. Ľuďom treba predkladať riešenia, ktoré prinášajú nádej. Prenasledovaným ľuďom je potrebné poslať humanitárnu pomoc, vytvoriť priestor v oblastiach blízkych ich krajinám, aby sa na čas, kým sa vyrieši konflikt, mohli pred prenasledovaním ukryť. Bežní občania našej krajiny by sa mali zaujímať o riešenia našich politikov. A kresťania by sa mali modliť a tí, ktorí cítia od Pána pozvanie ísť na misie do týchto oblastí, by mali na toto pozvanie reagovať.

Z čoho čerpáš svoju silu a odhodlanie do poslania do ktorého vstupuješ?

Silu pre všetky veci, ktoré ma v živote stretajú čerpám od nášho Pána Ježiša Krista. On je našou silou. Som vdačný Bohu, že mi dal skvelú manželku, s ktorou sa modlíme za veci, ktorým čelíme.

Keď sa modlíš za Slovensko, za čo sa modlíš?

Modlím sa za prebudenie, za to, aby padli bašty závisti, porovnávania sa, odsudzovania. Aby si ľudia s radosťou pomáhali, aby sme boli srdečný národ. A otvárali svoje srdcia pre život s našim Pánom, aby všetci ľudia mohli zakúsiť Božiu lásku a Jeho úprimný záujem o ľudí.

Čo je podľa Teba potrebné urobiť, aby Slovensko bolo lepšou a spravodlivejšou krajinou?

Je to o ľuďoch. V prvom rade by sa mali do funkcií v štátnej a verejnej správe dostať charakterní ľudia, ktorí chcú slúžiť ľuďom v tejto krajine. A chcú to robiť z presvedčenia a nie pre vlastný prospech. Po druhé, ako som už spomenul, je potrebné, aby sme my kresťania slúžili tejto spoločnosti a boli svetlom tohto sveta. Pán Ježiš povedal, že ľudia vo svete poznajú, že sme Jeho učeníci podľa toho, ako sa milujeme.

Čo praješ sebe, ale aj Slovensku po týchto parlamentných voľbách?

Prajem Slovensku, aby sme boli odvážni, aby sme sa neposudzovali, neodsudzovali, ale učili sa prijímať i odlišnosti pováh a pohľadov medzi nami. Prajem Slovákom úprimný záujem o verejné veci, o život okolo nich. Prajem Slovákom, aby prechádzali od pasivity do aktivity. Aby boli vitálni a odhodlaní prekonávať všetky prekážky, ktoré ich môžu v živote stretnúť. Lebo na nich sa veľa naučia. A na záver im prajem otvorené srdce pre Božiu lásku, aby sme neboli kresťanská krajina iba štatisticky, ale i prakticky.

Budeme spolu opäť v sobotu 14.05.2016 moderovať službu Ježiš uzdravuje?

Samozrejme, už teraz sa na to teším. Teším sa ako bude náš Pán mocne konať. A týmto pozývam všetkých čitateľov, aby prišli zaziť Pánov dotyk a veľkosť Jeho lásky.

Za rozhovor ďakuje Marek Nikolov 


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06
 • Ľuboš Štofko
  Napriek tomu, že ide o takmer najbežnejšiu modlitbu v repertoári mojich a azda aj vašich modlitieb, Otčenášu som rozumel veľmi málo. S výnimkou úvodu - oslovenia: „Otče náš, ktorý si na nebesiach,“ sa mi ostatné formulácie prosieb javili štylisticky dosť nelogické a nedávali mi jasný zmysel.
  2017-10-04

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.