Dobré správy

 • Charbel Makhlouf
  Namáhate sa, aby ste zabezpečili dobrú budúcnosť sebe i svojim deťom. Nezabúdajte však na to, že pravé zabezpečenie budúcnosti tkvie v tom, že ich privediete do neba. Musíte dať deťom život. Jediný život je v Kristovi. Ponúknite im teda Krista. Ako im ho však môžete ponúknuť, ak on sám neprebýva vo vás?
  2019-09-09
 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Billy Graham
Kto je zodpovedný za zlo vo svete?

small_small_Billy-Graham1.jpg

Najznámejší evanjelista 20. storočia billygraham.org/. V tomto období sa dožíva 96 rokov.

Kto je podľa Vás zodpovedný za zlé veci, ktoré sa dejú vo svete?

Odpoveď je obaja! Satan neustále pracuje na tom, aby priniesol chaos a smrť ľudskému rodu, ale my tiež sme zodpovední za obrátenie sa proti Bohu a prínos nevypovedateľného zármutku do sveta.

Hoci je neviditeľný a často nepovšimnutý. Satan neustále v pozadí scén pracuje na prekazení Božích plánov pre svet. Nemyslite si o ňom, že je milá, ale neškodná rozprávková postava, oblečená v červenom a oháňajúca sa vidlami. Satan je mocný zlý duch, ktorý pracuje vo vesmíre pokúšajúc sa o blokovanie všetkého, čo Boh robí. V Biblia hovorí: „Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral.“ (1 Pt 5,8)

Ale Biblia takisto zdôrazňuje, že Satan nás môže ovplyvňovať a pokúšať nás, ale bezpodmienečne sme zodpovední za zlo ktoré konáme. Každý hriech, ktorý spáchame je skutkom vzbury voči Bohu a my sami sme za to zodpovední. Ďalej, hriech sa zakorenil v našich dušiach a neustále prináša trpké ovocie v našich životoch. V myšlienke, slove a skutku, hriech neprináša nič iné, ako zlo do našich životov.

Najdôležitejšia vec, ktorú Vám môžem povedať je táto: Satan je porazený nepriateľ a takisto aj hriech, ktorý prebýva v nás! Áno, stále sú činní, ale skrze Kristovu smrť a zmŕtvychvstanie sú porazené, prinášajúc nám odpustenie a nový život.

Nebuď už dlhšie otrokom Satana ani hriechu, ale vierou odovzdaj svoj život Kristovi a dovoľ Jeho Duchu, aby Ti vládol. Kristus nám dáva nádej, nádej pre dnešok, nádej pre večnosť.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium