Dobré správy

 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11
 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19
 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Billy Graham
Kto je zodpovedný za zlo vo svete?

small_small_Billy-Graham1.jpg

Najznámejší evanjelista 20. storočia billygraham.org/. V tomto období sa dožíva 96 rokov.

Kto je podľa Vás zodpovedný za zlé veci, ktoré sa dejú vo svete?

Odpoveď je obaja! Satan neustále pracuje na tom, aby priniesol chaos a smrť ľudskému rodu, ale my tiež sme zodpovední za obrátenie sa proti Bohu a prínos nevypovedateľného zármutku do sveta.

Hoci je neviditeľný a často nepovšimnutý. Satan neustále v pozadí scén pracuje na prekazení Božích plánov pre svet. Nemyslite si o ňom, že je milá, ale neškodná rozprávková postava, oblečená v červenom a oháňajúca sa vidlami. Satan je mocný zlý duch, ktorý pracuje vo vesmíre pokúšajúc sa o blokovanie všetkého, čo Boh robí. V Biblia hovorí: „Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral.“ (1 Pt 5,8)

Ale Biblia takisto zdôrazňuje, že Satan nás môže ovplyvňovať a pokúšať nás, ale bezpodmienečne sme zodpovední za zlo ktoré konáme. Každý hriech, ktorý spáchame je skutkom vzbury voči Bohu a my sami sme za to zodpovední. Ďalej, hriech sa zakorenil v našich dušiach a neustále prináša trpké ovocie v našich životoch. V myšlienke, slove a skutku, hriech neprináša nič iné, ako zlo do našich životov.

Najdôležitejšia vec, ktorú Vám môžem povedať je táto: Satan je porazený nepriateľ a takisto aj hriech, ktorý prebýva v nás! Áno, stále sú činní, ale skrze Kristovu smrť a zmŕtvychvstanie sú porazené, prinášajúc nám odpustenie a nový život.

Nebuď už dlhšie otrokom Satana ani hriechu, ale vierou odovzdaj svoj život Kristovi a dovoľ Jeho Duchu, aby Ti vládol. Kristus nám dáva nádej, nádej pre dnešok, nádej pre večnosť.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium