Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Billy Graham
Kto je zodpovedný za zlo vo svete?

small_small_Billy-Graham1.jpg

Najznámejší evanjelista 20. storočia billygraham.org/. V tomto období sa dožíva 96 rokov.

Kto je podľa Vás zodpovedný za zlé veci, ktoré sa dejú vo svete?

Odpoveď je obaja! Satan neustále pracuje na tom, aby priniesol chaos a smrť ľudskému rodu, ale my tiež sme zodpovední za obrátenie sa proti Bohu a prínos nevypovedateľného zármutku do sveta.

Hoci je neviditeľný a často nepovšimnutý. Satan neustále v pozadí scén pracuje na prekazení Božích plánov pre svet. Nemyslite si o ňom, že je milá, ale neškodná rozprávková postava, oblečená v červenom a oháňajúca sa vidlami. Satan je mocný zlý duch, ktorý pracuje vo vesmíre pokúšajúc sa o blokovanie všetkého, čo Boh robí. V Biblia hovorí: „Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral.“ (1 Pt 5,8)

Ale Biblia takisto zdôrazňuje, že Satan nás môže ovplyvňovať a pokúšať nás, ale bezpodmienečne sme zodpovední za zlo ktoré konáme. Každý hriech, ktorý spáchame je skutkom vzbury voči Bohu a my sami sme za to zodpovední. Ďalej, hriech sa zakorenil v našich dušiach a neustále prináša trpké ovocie v našich životoch. V myšlienke, slove a skutku, hriech neprináša nič iné, ako zlo do našich životov.

Najdôležitejšia vec, ktorú Vám môžem povedať je táto: Satan je porazený nepriateľ a takisto aj hriech, ktorý prebýva v nás! Áno, stále sú činní, ale skrze Kristovu smrť a zmŕtvychvstanie sú porazené, prinášajúc nám odpustenie a nový život.

Nebuď už dlhšie otrokom Satana ani hriechu, ale vierou odovzdaj svoj život Kristovi a dovoľ Jeho Duchu, aby Ti vládol. Kristus nám dáva nádej, nádej pre dnešok, nádej pre večnosť.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium