Dobré správy

 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11
 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Anselm Grün
Sila, ktorá uzdravuje

small_anselm-grun.jpg

P. Anselm Grün, OSB dlhé roky viedol benediktínsky kláštor v Münsterschwarzachu s vyše 300 mníchmi a viacerými úspešnými podnikateľskými jednotkami. Napísal vyše 200 kníh preložených do mnohých jazykov, podporoval mnohých úspešných podnikateľov a manažérov pri hľadaní ich cesty.

P. Anselm Grün, OSB dlhé roky viedol benediktínsky kláštor v Münsterschwarzachu s vyše 300 mníchmi a viacerými úspešnými podnikateľskými jednotkami. Napísal vyše 200 kníh preložených do mnohých jazykov, podporoval mnohých úspešných podnikateľov a manažérov pri hľadaní ich cesty.
 

Po niekoľkých rokoch znovu prichádza P. Anselm Grün, OSB na Slovensko s programom prednášok a stretnutí:

 

16.6.2017, Kláštor pod Znievom

 

13:00 – 16:00, Sila, ktorá uzdravuje

 

akcia pre členov komunity Dobrý pastier a účastníkov Akadémie dobrého pastiera

 

17.6.2017, Sampor

 

9:00 – 12:00, Podnikanie postavené na hodnotách

 

akcia pre členov komunity kresťanských podnikateľov vedenej Ľubomírom Klieštikom

 

14:00 – 16:30, Zdroje vnútornej sily, odkiaľ čerpám svoju silu?

akcia pre verejnosť

 

Pri stretnutiach bude čas aj na osobné rozhovory s P.Anselmom Grünom, podpísanie kníh, spoločnú modlitbu a požehnanie

  

Organizátori:

 

·         Akadémie Dobrého pastiera, OZ Dobrý pastier Kláštor pod Znievom, http://ozdobrypastier.eu/

·         Kláštor Premenenia Pána Sampor, benediktini.sk 

·         Spoločenstvo pri Dóme Sv. Martina, http://www.martindom.sk/

·         Spoločenstvo kresťanských podnikateľov – Ľubomír Klieštik, Ján Košturiak

 

Prihlášky – www.martindom.sk

 

Tešíme sa na vás:

 

Ľubomír Klieštik, Ján Košturiak, Vladimír Maslák, Mário Tomášik 

 


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium