Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Alena Ješková
Najšťastnejší ľudia na zemi

small_small_Alenka Jeskova.jpg

Manželka a mama dvoch malých osvojených chlapcov, srdcom i prakticky učiteľka nemčiny a slovenčiny (aj pre cudzincov), šéfredaktorka ženského časopisu MIRIAM

Prihovoriť sa ženám ako žena je na jednej strane ľahké, veď sa viem vžiť do vašej/našej kože, na druhej strane ťažké, lebo predsa len sme rozdielne vo veku, mieste bydliska, v názoroch i pozadí, ktoré nás (de)formovalo. Ale skúsim nájsť to, čo máme ozaj spoločné.
 

Všetky sme sa narodili rovnakým spôsobom – z muža a ženy, teda zo spermie a vajíčka. A všetkých nás tu chcel mať skutočný Stvoriteľ života. Aj ak náhodou niektoré sme boli neplánované zo strany rodičov, Boh má inú perspektívu a my ľudia ju nazývame prozreteľnosť. To je ten vyšší pohľad, vyšší zámer, ktorý ide aj ponad ľudské „chcenia či nechcenia“. A keďže už sme tu, a to nie náhodou, tak tu aj máme pevné miesto a poslanie.

Položili ste si niekedy otázku, kto sú najšťastnejší ľudia na zemi? Ja mám svoju odpoveď: tí, ktorí sa cítia byť užitoční, inak povedané - ktorí vedia, prečo sú tu a aj to svoje robia.

Ak uverím lži, že som tu len náhodou, raz ma to dostane do frustrácie a dezilúzie. Ale ak viem, že som tu pre istý nádherný zámer, mám radosť a chuť žiť. Mnohí z nás vedia, že majú isté poslanie, len ho nemajú konkrétne pomenované. Ale raz sa k svojej osobnej pointe dostanú a potom už idú ako po masle – po kvalitnom, nefalšovanom, čerstvom. Ako to zistíme? Pozrieme sa na svoje túžby, na udalosti, ktoré nás hnevajú, na svoje obľúbené činnosti, na zručnosti a záľuby a ak k tomu ešte prirátame Boží rozmer, že On nás stvoril ako ženy, ktoré majú niekoľko všeobecných povolaní, potom stačí už len okruh priateľov, ktorí by sa spolu s nami pýtali Stvoriteľa a utvrdili nás v našom povolaní. U mňa to fungovalo takto: odmalička som hrávala rada na dvore i v škôlke, v škole divadlo. A už ako 6-ročná som písala básničky, rozprávky, dokonca knihu! Babička ma nabádala, že by mi svedčila učiteľská práca. Ja som snívala o herectve a spisovateľstve. V 15-tich rokoch som uverila v Boha, že je, v 19-tich som mu darovala môj život a odvtedy som ho začala spoznávať na hlbšej – osobnej úrovni ako toho, kto ma veľmi dobre pozná a hlavne má so mnou dobré úmysly. Moja prvá otázka, ktorú som mu vôbec položila, a to som už študovala herectvo a hrala v mládežníckom divadielku detské rozprávky, bola: čo mám ísť študovať na vysokú školu? Odpoveď na seba nedala dlho čakať, veď Boh vedel, že už-už bolo treba podať prihlášku. Pedagogická – slovenčina + nemčina. Aj ma hneď prijali, aj som úspešne fakultu ukončila a aj 17 rokov pracujem vo svojom odbore. Navyše spokojná, naplnená, s dobrými výsledkami u študentov. Školská trieda je ako javisko.

Za zdar vďačím Ježišovi, lebo viem, že „nemám nič, čo by som nebola dostala“ a „všetko môžem len v tom, ktorý ma posilňuje“.

Toto tvrdí Božie slovo a ja ho vidím reálne v mojom živote. Slovenčinu využívam aj na písanie článkov, korektúry textov, preklady do materinského jazyka, píšem knižky, ale všetko len v súlade s Božími témami. Nemusia to byť len evanjelizačné či vyučujúce texty , ale nesmú ísť proti Božej etike, proti hodnotám jeho kráľovstva. Nevezmem preklady ani korektúry, ani žiadosti o článok na antikresťanské témy alebo také, ktoré ničia ženu. Argument, že z niečoho treba žiť, je pravdivý, ale Boh pozná naše potreby bývania, jedla, ošatenia aj zábavy, rozvoja, chápe i túžbu po dovolenke a darčekoch, ktoré túžim kupovať svojim blízkym ..., jednoducho ma zabezpečuje. Aj s tým ohraničeným výberom pracovných zákaziek. Mám sa dobre. A toto prajem každej žene. Navyše viem, že je to uskutočniteľné v živote každej ženy, ak poctivo hľadá. Neviem zaručiť, či nájde svoje poslanie, ak postaví Boha mimo svojho života. Možno áno... ale istotu nemám. Čomu však verím, je záruka, že do čoho pozveme Ježiša, toho sa on určite dotkne, a jeho dotyk nebolí, nezraňuje, nezabíja, ale má detailné zacielenie a prináša prosperitu šitú na mieru.

Ako? Niektoré veci neviem vysvetliť, niektoré veci musí sám človek zažiť. Keď nepoložím otázku, možno ani nedostanem odpoveď. Keď sa spýtam konkrétne, dostanem konkrétnu odpoveď. Ale predtým je dobré skontrolovať si prístupové cesty. Kto má prístup k môjmu srdcu a ušiam. Či nemám zafúkanú cestu dlhodobým nevyznaným hriechom, či mi na uličke nesedia cudzie duchovné bytosti – nepriatelia Ježiša (veštitelia, liečitelia, horoskopy, náboženské systémy bez Ducha Svätého, modly atď.) Na rozlíšenie potrebujem často zrelých Božích priateľov, ktorí ma istú trasu budú sprevádzať. Ja sa ich nehanbím mať.

Ak som sa už vydala spolu s Ježišom pátrať po osobnom poslaní, pozriem sa na to prvé, všeobecne ženské, či ho žijem a ako sa v ňom cítim. Materstvo. Biologické a/alebo duchovné, budovanie vzťahov, odovzdávanie lásky, nežnosti, stavanie mostov medzi ľuďmi, vytváranie harmónie a domácej atmosféry, kde vonia koláč, zvoní smiech a šíri sa úsmev, kde sa ľuďom odpúšťa, kde povzbudzujem, oceňujem a posúvam iných dopredu.

Dnes je práve táto rovina napadnutá. Démoni vymysleli sofistikované lži a šíria ich cez politické a spoločensko-mediálne systémy: „Žena, buď ako muž: stavaj železobetónové mosty, nestačia tie z porozumenia a priateľstva, pretože za fyzické mosty dostaneš rovnaký plat ako muž. Vyrovnaj sa mužovi, veď nie si vôbec odlišná, musia ťa prijať do politiky, lebo tam treba presne rovnaký počet aj žien, že ťa to nebaví, nemáš na to dary, to je jedno, odmietni ženské roly, to je chorý stereotyp, dokonca si môžeš vybrať, či ešte naďalej chceš byť ženou, čo ak sa cítiš ako muž?, rozhodni sa preoperovať a všetci to musia akceptovať bez pípnutia, inak ich vyrazíme z práce, zavrieme do basy, zakážeme publikovať a vstupovať do politiky. Nemusíš byť s deťmi doma, čím skôr ich daj do inštitúcií, my sa tam o ich výchovu postaráme, veď doma sú deti zadubené, nevedia, čo so sexualitou, my máme know-how. Manželstvo je otročina práve pre ženu, treba mať poistku – nebrať sa, aby bol únik jednoduchší, papier predsa neznamená lásku. A i tak si lepšie budeš rozumieť s inou ženou, aj na intímnej úrovni, veď ste si podobné. Muži dokola točia len o mobiloch, autách a sexe. A prečo by ste si nemohli spolu potom aj adoptovať deti?, veď im dáte lásku a naučíte ich scitlivovaniu voči všetkým inakým. Veď aj oni si budú môcť vyskúšať ten pocit, že by sa narodili v inom tele, v opačnom pohlaví a možno sa im to zapáči. No a, to je sloboda. Aká choroba?, dajme šancu novostiam. Nikdy predsa neexistoval ideál rodiny, svadby boli z donútenia, rozvody nemožné pre ženinu finančnú závislosť od muža... Nikto sa proti nám neozve, lebo všetci sa boja straty vážnosti, povesti, reputácie, straty zamestnania, uznania v očiach vzdelaných kolegov!!“

Len Pán stvorenia dokáže dnes uviesť na poriadok ten prvotný poriadok – harmóniu medzi muža a ženu, súlad medzi rozumom a emóciami, pripomenúť správne definície pojmov ako choroba, hriech, bolesť, neresť, cnosť, uzdravenie, láska, obeta, odpustenie, materstvo, otcovstvo, manželstvo atď.

Ak sa po stretnutí s Bohom cítim komfortne v materskej roli, pýtam sa ďalej – na špecifickú, len tú moju službu. A tú aj vám zo srdca prajem nájsť! Môžem sa s vami za to pomodliť. Ak chcete, napíšte mi: alenka@miriam.sk

A tie z vás, ktoré veríte v manželstvo a materstvo, povzbudzujem, zapojme sa spolu do obhajoby Božích záležitostí na Slovensku i v Európe, aby aj naše deti a vnúčatá boli šťastné v tejto spoločnosti. Niekedy stačí ísť voliť, niekedy treba podpísať petíciu, napísať list riaditeľke školy, kam sa posielajú psychologičky s nejasným programom, vyjadriť svoj postoj na rodičovskom stretnutí, dá sa modliť v skupinkách za politikov a médiá, môžeme ponúknuť svoje sily farárovi/duchovnému. Jediné, čo nepochádza od Boha, je pocit neužitočnosti a falošnej poníženosti „ja som nikto, som malá, čo jeden môj hlas zmôže?!...“

Ak som Božia dcéra a môj otec je Kráľ, tak ako princezná mám isté výsady, moc a autoritu. Ale ak o nich neviem, ani ich nepoužijem. Dejiny ľudstva sú plné odvážnych žien, ktoré s Bohom po pravici robili úžasné divy.

Ja chcem určite patriť k nim. Nie pre odmenu neba, to mám zadarmo od Ježiša vďaka jeho smrti, či konám čosi, alebo nekonám. Ale pre dobro spoločnosti a pre rozširovanie hraníc Božieho kráľovstva.

Alena Ješková


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.