Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Rozhovor - Jozef Demjan
Uzdravený z homosexuality Kristovou mocou a láskou

small_Jozef a Julia.jpg

Nádherný príbeh Júlie a Jozefa sa stal celoslovensky známym po odvysielaní v relácii Modré z neba na TV Markíza.
Jozef je spoluzakladateľom hudobnej skupiny Gyvipen.
Vid dokument nahratý Českou televíziou- Panna a gay

Jozef, si bývalý homosexuál, Róm, manžel Júlie, ktorá je „biela“ blondínka. Pre niektorých si asi príkladom zlého vtipu, pre ďalších si neuveriteľným dôkazom zázraku, že nemožné je možné. Ľudia na Slovensku Ťa poznajú najmä vďaka relácii Modré z neba, kde svedčíš o uzdravení z homosexuality. Pre tých čo nepoznajú Tvoj príbeh, prezraď nám na začiatok v akom prostredí si v detstve vyrastal a čím si žil?

Vyrastal som v prostredí, kde to nebolo ľahké. V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Zo strachu pred chalanmi som inklinoval k dievčatám, začal sa tak obliekať, myslieť, cítiť...

Trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa dokázal na túto tému otvorene porozprávať. Zo začiatku mi pri rozprávaní o tejto negatívnej skúsenosti tiekli slzy a nedokázal som ďalej rozprávať. Bol som normálny chlapec, ale táto skúsenosť spôsobila zvrat v mojom živote. Zistil som, že ma priťahujú muži, no trávil som veľa času s dievčatami. Tam som sa cítil v bezpečí. Neskôr prišla zmätenosť.

Moje zmätené túžby a skutočnosť, že ma priťahovali muži, ma viedli k tomu, že od 12 rokov som sa považoval za „gaya“. Začal som sexuálne žiť so starším chalanom, s ktorým som to ťahal niekoľko rokov. Bol to jeden z mojich najdlhších vzťahov. Nikdy tam však nebola láska. Bol to čisto fyzický vzťah.

A súčasne som to ťahal s niekoľkými chalanmi naraz. Hľadal som lásku a túžil som naplniť prázdnotu, ktorá bola v mojom vnútri. Nikto sa však nemohol dozvedieť, že som inak orientovaný. „Aby som zakryl jeden vzťah, vytváral, som si druhý, a to aj s babami. Bolo to akési moje alibi. Pred rodinou, priateľmi, spolužiakmi…. Vedel som, že žijem dvojakým životom. Tajiť niečo také a tak dlho chce neskutočne veľkú námahu. To sa odzrkadlilo aj na mojom duševnom zdraví, depresie.....

Bolo pre mňa veľmi ťažké vysvetliť moje pocity, pretože to zasahovalo celú moju bytosť. Homosexualita, keď zasiahne človeka, je vo svojej povahe pornografická. Zničila ma a ponorila do sexuálneho zmätku. Toto všetko som si vtedy neuvedomoval.

Nemal som nikoho, s kým by som sa mohol podeliť s mojimi pochybnosťami, zmätkom skúsenosťou a mojimi otázkami.

Nemôžem nespomenúť, že so svojím biologickým otcom som nemal žiadny vzťah. Nenašiel som svoju pohlavnú identitu, ktorú som mal zažiť na otcovej strane, len tam som ju mohol prijať a rozvíjať. Nemal som u otca potvrdenie. S otcom nemám žiadny zážitok ako napr: typické chlapčenské bitky, aktivity, žiadny zážitok. Prepojenie so svetom mužov som nemal. Otec ma nepotreboval, tak som ho nepotreboval ani ja. Otec mi nebol vzorom akým by otec mal byť a teda aj jeho úloha otca, žiaľ zlyhala a verím, že aj to je jeden z mnohých faktorov, ktoré ovplyvnili moju sexuálnu orientáciu. Doma som to nemal vždy ľahké, komunikácia doma nebola na dobrej, zdravej úrovni a preto si myslím, že ďalším z faktorov je aj domáce prostredie. Ďalším je sexuálne zneužitie v detstve, ktoré však samotné nevedie k homosexuálnemu spôsobu života ako to bolo v mojom prípade. Teda je ich viac. Ide aj o emocionálne spojenie a spolupatričnosť s vlastným otcom a k svetu mužov. Verím, že v homosexuálnom spôsobe života nejde len o sex. Teda z vlastnej skúsenosti.

Neviem si predstaviť, aký dopad by na mňa malo, keby ma v detstve ako popisuješ, sexuálne zneužil starší chalan, prešiel by som chudobou, okultizmom, depresiami , či pokusmi o samovraždu. Ako si to prežíval a vyrovnával sa s tým?

Už na základnej škole som trpel depresiami, ktoré sa naplno prejavili na strednej škole a trvali dlho. Všetko som si to kompenzoval alkoholom, a liekmi. Alkohol a lieky…., však utlmili prázdnotu, len na nejaký čas. Nespavosť, nepokoj, bolesť, samota, masky, klamstvá, podvody, sexuálne zvrátenosti, strach, pocit viny, nenávisť, intrigy, nechuť žiť, hnev, plač, pomsta, nenávisť voči ľuďom, túžba po láske…

Neskôr som siahol po marihuane. Chvíľku bol smiech, no nie nadlho, keď som nemal dosť peňazí, tak som si kúpil toluén. Nechcelo sa mi žiť, nenávidel som svoj život, toho chalana, rodičov, súrodencov a aj seba. Potom sa to všetko vrátilo späť. Začal som mať vážne pochybnosti o tom, čo robím so svojím životom a s mojím presvedčením o homosexualite. Nakoľko som hľadal naplnenie prázdnoty v mojom vnútri, skúšal som všetko možné, čo by ma nejako naplnilo a na rad prišli okultné praktiky. Konkrétne vyvolávanie zlých duchov, komunikácia s duchmi. Miloval som horory a okultné príbehy, v ktorých som sa priam vyžíval. Oa vplyvnilo ma to až tak, že keď som si dal marihuanu, tak som unikal pred vecami, tým, že som bol niekto iný napr: upír.... Dokonca som sa pravidelne vo svojich snoch stretával, miloval s čiernym záhadným ako keby mužom a zároveň som vnímal záhrobie, ktoré ma fascinovalo a priťahovalo. Vyvolával som duchov, preklínal... Obrátilo sa to proti mne a to bola ďalšia oblasť, ktorá ma desila a sťažovala môj život ešte viac. Utekal som domov, mysliac si, že mi to dá pokoj, ale mýlil som sa. Ako som tak rozmýšľal o všetkom vyjasnilo sa mi, že homosexualita mi bráni nájsť moju skutočnú vnútornú identitu, a ako keby všetko so všetkým súviselo. V zmysle zlo plodí zlo.

Ako a kedy presne sa u Teba začala prejavovať túžba po partnerovi rovnakého pohlavia? Čo bolo dôvodom toho, že si začal žiť so sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia?

Myslím si, že to začalo na základnej škole v piatom ročníku, kedy sa začali lebo hlásili sexuálne pocity, ktoré boli spojené s najväčšou potrebou s otázkami na ktoré by mal odpovedať otec. Dôvodov bolo dosť: Chcel som vyplniť prázdne miesto vo svojom vnútri tým, že som hľadal sám seba prostredníctvom spojenia s rovnakým pohlavím. Dosť rizikových faktorov: sexuálne zneužitie, ale to neznamená, že to jednoznačne spôsobuje homosexualitu. Nie každý homosexuálny jednotlivec zažil sexuálne zneužitie. Čiže neexistuje jedna príčina vzniku homosexuality, nikdy to nie je jedna vec. U mňa to bola kombinácia mnohých faktorov: osobnosť, jedno, alebo viacero zranení, zranenia spôsobené rovesníkmi sociálne faktory, nedostatok rovesníckych vzťahov rovnakého pohlavia, životné rozhodnutia, napr: či budem pozerať pornografiu, masturbovať, sexuálne experimentovať s inými.....Sexuálne experimentovať som začal asi keď som mal dvanásť. Zranenia u mňa boli aj subjektívne, ale aj objektívne. Tiež to môžu byť traumy, ako sú sexuálne zranenia, znásilnenie. Spomínam si, že v neplnoletosti v rannom detstve, bol jedným z mnohých faktorov aj vzťah medzi mnou a matkou, otcom. No podotýkam ani samé zranenia nespôsobujú homosexualitu.

Dôvodov je mnoho opakujem a dodávam: že so svojím biologickým otcom som nemal žiadny vzťah. Nenašiel som svoju pohlavnú identitu, ktorú som mal zažiť z otcovej strany. Mal som však aj niekoľko idolov rovnakého pohlavia, ich správanie, fyzický vzhľad, ktorý nadobúdal erotický podtón, lebo som túžil po láske. Čím osamelejšie som sa cítil, tým silnejšie predstavy, sny som mal že som s nimi. Boli to však ilúzie a nikdy to nebolo naplnené. Lebo vzťahy, ktoré som mal boli nestabilné, neverné, netrvalé, lebo každý z nás sa uháňal za egoistickou predstavou. Za egocentrizmom.

Ako tieto vzťahy so sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia prebiehali? Čo si v týchto vzťahoch hľadal a čo Ti reálne poskytovali?

Podobne ako v heterosexuálnych vzťahoch.

Vo vzťahoch som hľadal lásku, prijatie, vlastnú identitu. Nachádzal som falošné ilúzie a nikdy to, čo som hľadal nebolo naplnené. Lebo vzťahy , ktoré som mal, boli nestabilné, neverné, netrvalé, každý z nás sa uháňal za egoistickou predstavou, telesným pôžitkom. Vnútorný príbeh homosexuálneho životného štýlu nie je vôbec úžasný ani závideniahodný. Privádzali ma do postupného, niekedy rýchleho pádu, do psychickej , morálnej aj duchovnej biedy.

Je známe, že osoby žijúce v homosexuálnych zväzkoch striedajú sexuálnych partnerov oveľa častejšie, ako priemerní heterosexuálne žijúci ľudia. Ak je to pravda, čo je podľa Teba toho dôvodom?

Áno, vzťahy, ktoré som mal boli nestabilné, neverné, netrvalé, lebo každý z nás sa uháňal za egoistickou predstavou. Za egocentrizmom a telesným pôžitkom. Možno to pre niektorých neznie pekne, ale nechcem poprieť skutočnosť falošnosťou. Vo vzťahoch som hľadal lásku, prijatie, vlastnú identitu, ktorú môže dať len otec. No skoro vždy to skončilo sexom. Sex nemôže uspokojiť túto nutnosť.

Myslím si, že dôvodom toho je: že keď som žil homosexuálnym životným štýlom, mal som vždy otázky v oblasti pohlavnej identity a niečo som hľadal. A k tomu ako zneužitý som túžil väčšinou po istote kontrolovateľných vzťahoch, alebo som skúšal mať kontrolu nad vytváranými pocitmi. To sa prejavovalo v kontrolovaní, vo vzťahoch, asexualite, sexuálnych problémoch atď... V minulosti ako s homosexuálnymi pocitmi som prejavoval nespokojnosť s telesným prijatím, neistotami v oblasti vnímania a cez rovnaké pohlavie, neistoty potencie alebo sexuálnych zlomov.. V mojich problémoch sa prejavovali najmä túžby po telesnom pocite, ktoré sa často spájali s predstavami s iným človekom rovnakého pohlavia. Túžil som po podpore, ochrane rovnakého pohlavia.

V podstate ide o túžbu v oblasti potencii podľa vlastného presvedčenia s osobami rovnakého pohlavia.

Mnohí ľudia veria a mnohí sa snažia novodobými štúdiami preukázať, že homosexualita je vrodená, genetická predispozícia, ktorá je nemenná. Na základe svojho životného príbehu verejne svedčíš, že uzdravenie z homosexuality je možné. Čo je podľa Teba príčinou vzniku homosexuálnych túžob v človeku a ako sa začal proces uzdravenia z homosexuálnych sklonov v Tvojom živote?

Som presvedčený, že homosexualita jednoducho nie je vrodená. Doposiaľ neexistuje žiadny dôkaz o tom, že homosexualita je vrodená. Hamer povedal: ,,nenašli sme gén-myslíme si, že neexistuje-pre sexuálnu orientáciu“. ,,Nikdy nebude existovať test, ktorý s istotou povie, či dieťa bude gayom. To vieme určite“. Muž aj žena má vo svete svoju úlohu. Je na mieste otázka, čo človek v homosexualite hľadá? Myslím si že homosexuál hľadá vlastnú identitu. Kde má teda pôvod tvrdenie, že homosexualita je ,, vrodená“? Podľa mňa ho rozširujú aktivisti, nikdy nie vedci. V skutočnosti, aj keď väčšina výskumov za posledných štyridsať rokov bola uskutočnená, preskúmaná a publikovaná výskumníkmi podporujúci homosexualitu (pre zaujímavosť: mnohí z nich sa otvorene identifikujú ako homosexuáli a preto nie je pravdepodobné, že by odmietli alebo bagatelizovali význam biologických faktorov) ani jeden z nich nedokázal, že homosexualita je vrodená. A to aj napriek širokej rozmanitosti použitých prístupov od génovej analýzy po štruktúru mozgu, typy otlačkov prstov, zručnosť, dĺžku prstov, žmurkanie, tvar uší, schopnosti verbálneho prejavu, prenatálne hormóny. To zahŕňa aj široko propagovaný výskum dvojičiek Dr. Michaela J. Baileyho, výskum mozgu Dr. Simona LeVay a výskum homosexuálnych génov Dr. Deana Hamera - presne ten, o ktorom učia médiá stále deklarujú, že homosexualita je biologicky podmienená. Namiesto toho všetky tri výskumy potvrdili pravý opak. Napríklad v roku 1996 Dr. Hamer, keď sa ho pýtali, či homosexualita má výlučne biologické korene, povedal: ,,Vôbec nie. Vďaka výskumu dvojičiek už vieme, že polovica, alebo väčšia časť výskytov v sexuálnej orientácii nie je zdedená. Naše výskumy sa snažia vymedziť genetické faktory.... nie negovať psychosociálne faktory.“ Dr. Francis Collins, bývalý riaditeľ Národného výskumného inštitútu ľudského genómu, v stručnom zhrnutí výskumu genetiky povedal: Pravdepodobnosť, že jednovaječné dvojča homosexuálneho muža bude tiež gay, je okolo 20%/ na porovnanie, v celej populácii sú to 2-3 % mužov, to naznačuje, že sexuálna orientácia je geneticky ovplyvnená, ale nie pripojená s DNA, a teda akékoľvek zúčastnené gény predstavujú predispozíciu, a nie podmienenosť.


Jednoducho povedané, jednovaječné dvojčatá sa delia o 100% ich genetického materiálu, vyvíjajú sa v rovnakom prenatálnom prostredí, v maternici svojej matky sú vystavené rovnakým typom a hladinám prenatálnych hormónov. Teda ak by bola homosexualita vrodená, alebo by vznikala vplyvom prenatálnych hormónov, potom, ak má jedno z dvojčiat homosexuálne sklony, cítenie, druhé by malo tiež. Lenže to tak nie je.

Psychoanalytická literatúra udáva, že homosexualita vzniká v kontexte nepriaznivých rodinných vzťahov, hlavne nezúčastnený otec a príliš starostlivá matka. Alebo tu môže ísť o prerušenie puta medzi matkou a dieťaťom. Výsledný nezdravý vzťah prispieva k tomu, že dieťa odmieta mužskú alebo ženskú identitu a to môže viesť k homosexualite, tesne pred, alebo počas puberty. Tiež výskumy tvrdia, že nedostatok vzťahov s rovesníkmi rovnakého pohlavia je základom pre neskoršie rozvinutie homosexuality. Mladí muži zažívajúci nezáujem, alebo zlé zaobchádzanie zo strany rovesníkov ako sú posmešky, šikanovanie, sa často cítia oddelení od vlastnej mužskosti. Táto trauma, hlavne počas skorej adolescencie, môže spôsobiť rodový zmätok.

Americkí psychológovia, ako som už aj spomínal, dlhé roky dominovali psychológovia podporujúci gay-psychológiu. Pozoruhodné je, že do konca aj americkí psychológovia sa už vzdialili od svojho tvrdenia o biologickom základe homosexuality z roku 1998, keď v roku 2008 vyhlásili: "Hoci veľa vedcov skúmalo možný genetický, hormonálny, vývojový, sociálny a kultúrny vplyv na sexuálnu orientáciu, neobjavili sa žiadne zistenia, ktoré by vedcom dovoľovali urobiť záver, že sexuálna orientácia je podmienená akýmkoľvek faktorom alebo súborom faktorov. Mnohí si myslia, že významnú úlohu tu hrá príroda a výchova: väčšina ľudí si len málo, alebo vôbec neuvedomuje voľbu sexuálnej orientácie."

Boli sme uvedení do omylu: Hamer, LeVay a ostatní nikdy nepotvrdili, ani nedokázali, že homosexualita je vrodená. Hamer v 90. tych rokoch udáva tento genetický výskum s cieľom nájsť príčinu homosexuality. V roku 1993 bol tento výskum uverejnený. V tlači bol označený, "ako dôkaz“ pre genetickú príčinu. Hamer sám povedal: ,,či môže byť sexuálna orientácia určená iba biologicky, určite nie“ V roku 1999 sa pokúsila jedna kanadská výskumná skupina zoskupená okolo Georga Riceho zopakovať Hamerove zámery. Hoci Kanaďania uskutočnili svoj výskum s väčšou skúšobnou skupinou, ako to urobil Hamer, nemohli nájsť žiaden dôkaz genetického vplyvu. Martin Dannecker profesor sexuologického inštitútu univerzity vo Frankfurte nad Mohanom zahrňuje vo svojom posudku terajší stav biologického výskumu: ,,Všetky v minulosti nastolené pokusy, biologicky odôvodniť homosexualitu, musia byť označené ako stroskotané“

Áno verím, že je možné uzdravenie z homosexuality. Boh má moc.

A ako sa začal proces uzdravovania: Dal som svoj život Bohu. Boh mi však ukázal pravdu, o sebe a o mne ako o človeku, že som hriešny a potrebujem Jeho milosť, to je to, čo si človek nijako nezaslúži, je to dar od Boha. A aj pravdu v tom, že stvoril muža a ženu a nie nejaký tretí, či neviem koľký druh.

Predstavte si, že na svete sú len homosexuálne vzťahy, tak o niekoľko rokov život na zemi zanikne. Boh vo svojom slove povedal: ....ploďte sa a množte sa.... a toto je Boží plán pre človeka samozrejme, že v manželstve a nie ten prvý príklad. Prijal som identitu, ktorú mám v Kristovi, som muž. Pomaly som sa učil, ako môžem v sebe objavovať, rozvíjať vlastnú mužnosť a čím viac sa mi vlastná mužnosť stávala samozrejmejšou a dôvernejšou, tým viac sa zasa strácala erotická príťažlivosť k rovnakému pohlaviu. Nemôžeme vidieť pravdu, keď sme oslepení klamstvom o Bohu o sebe o svojej identite. Hriech zakrýva pravdu. Boh sa dotkol môjho srdca a ukázal mi, čo je v mojom vnútri a ja som sa rozplakal.

Videl som špinu, klamstvo, hriech…… Priznal som Ježišovi, že som bol oklamaný poviazaný hriechmi, že som nevedel pravdu a bez Neho to nepôjde, že môj život bol samým stroskotaním a že som ochotný, aby On urobil z môjho života to, čo chce a uzná za potrebné. Keď som vyzeral ako ľudská troska, a chcel som skončiť so životom, prišla moja sestra Magduška, ktorá ma priviedla Bohu. Som jej za to vďačný.

V roku 2000 som odovzdal svoj život Bohu v krátkej modlitbe: Pane Ježišu, vyznávam Ti, že som hriešny, prosím Ťa odpusť mi, verím, že si za mňa zomrel za moje hriechy, pre moje ospravedlnenie, odovzdávam Ti svoje srdce, každú tajnú komnatu, svoj celý život, prosím staň sa mojím osobným Spasiteľom, záchrancom a Pánom. Zmeň môj život, zachráň ma. Amen. Nie je to podstatné ako sa človek modlí, ale podstatné je či to, čo vravím v modlitbe je pravda.

Vravíš, že Kristus sa stal Tvojím svetlom a zdrojom uzdravenia z homosexuality. Čo v Tebe Ježiš vykonal a ako prebiehala táto zmena?

Veľmi rýchlo som začal chápať veci, o ktorých som neveril, že sú reálne, ako skutočnosť, že som bol na strane bez Boha, ktorá podporovala hriech. Od toho času postupne deň za dňom som zisťoval, že sa okolo mňa diali samé zázraky, divy. Modlil som sa za svoju budúcu manželku, deti. Zrazu zmizli moje homosexuálne fantázie, ktoré ma počas niekoľkých rokov toľko trápili. Dennodenne som myslel na Boha, modlil sa a čítal Bibliu a vedel som, že Boh je so mnou. Boh mi povedal:, že ak ma budeš dobrovoľne poslúchať, požehnám ťa a ja som plakal a vedel som, že Božie požehnanie nie je v bohatstve ako takom, ale v slobode od hriechu a to v Kristovi Ježišovi.

Proces premeny v oblasti homosexuality sa začal, musel som prekonať množstvo prekážok psychického, duchovného a emotívneho rázu. Bojoval som tak, že som čelil každému maličkému pokušeniu. Dnes je môj život naplnený Bohom.


Vďaka Ježišovi Kristovi som slobodný od homosexuality a iných závislostí, ktoré som spomínal, marihuana, alkohol, lieky, toluénu ..... Ježiš povedal: ,,Ak vás Syn oslobodí, budete skutočne slobodní"...." A mňa Ježiš oslobodil. /Ján, 8:36/. Boh mi dal v živote pokoj. Oslobodil ma od depresie. Povedal mi, že ak mu budem veriť a budem trpezlivý, všetko v mojom živote sa zmení. A mal, má a bude mať pravdu.

Viem, že homosexualitu nechcem. Je mi však ľúto, že niektorí si myslia, že homosexualitu potláčam, ale rozumiem im, keď človek nepozná Boha, jeho lásku, moc, tak reaguje ako reaguje…. Keď som sa začal aj ja modliť za uzdravenie z homosexuality a čítať Bibliu, moje oslobodenie spod vplyvu homosexuálnej mentality bola najkrajšia a najprekvapivejšia vec, akú som kedy zažil vo svojom živote.

Nalial do môjho srdca novú túžbu po žene, deťoch. Totiž nenávidel som deti, nakoľko som nedostával lásku v detstve, nevedel som ju odovzdávať ani ja sám. Boh ma naplnil láskou k žene a k deťom. Aj mnohí ľudia z okolia, keď videli ako ma Boh mení, uverili v Krista ako svojho Spasiteľa.

Boh prišiel ku mne, keď som bol zmätený, zranený, sexuálne zneužitý, oklamaný, stratený, sám, prestrašený a frustrovaný. Prostredníctvom Ježiša Krista sa nemám čoho báť. Dal mi nový život: Ježiš hovorí: ,,Ten kto je v Kristovi je nové stvorenie, staré veci pominuli a hľa nastali nové". Som nový človek v Kristovej identite.

Viem, že si mnohí myslia, že nemôžem žiť homosexuálne, a že sa trápim a týram, ale to nie je pravda a pod..... Môj život je naplnený Bohom. Milujem svoju manželku Júliu. V intímnej oblasti nám to klape, sme požehnaní a užívame si sex, ktorý je v našom manželstve, len čerešničkou na torte manželstva. A preto viem, že manželstvo nie je len o sexe. Máme synčeka Rubena má 11 mesiacov a sme za neho veľmi vďačný Bohu.

A to, čo je možno najdôležitejšie, Boh prestal byť vzdialený. Stal sa mojím osobným Bohom skrze vieru v Ježiša Krista. Stal sa mojím osobným Spasiteľom. Ježiš ma miloval až tak, že za mňa zomrel a vstal z mŕtvych pre moje ospravedlnenie. Boh mi dal a dáva zažívať, čo znamená milovať a byť spätne milovaný. Viem, že ma Boh uzdravil a je pravdou, že sexuálne impulzy voči druhým mužom zmizli. Ako malý chlapec som nejako uzavrel dvere svojmu rastu v mužskosti. Boh mi pomohol ich znovu otvoriť.

Pociťuješ ešte aj dnes homosexuálne túžby? Keď vidíš pekného muža, ktorý by bol v minulosti pre Teba príťažlivý, čo si pomyslíš?

Vďaka Bohu nie. Keď vidím muža, ktorý by bol v minulosti pre mňa príťažlivý? Nie sú v mojom okolí, ale keď všeobecne vidím muža, nevidím ho ako sexuálny objekt ako v minulosti. Vidím muža, ktorý je stvorený Bohom a má si tak isto ako ja plniť úlohu muža. Keď som však videl niekoho z minulosti, ako sa mi aj stalo, stretli sme sa na káve a povedal som mu o svojej zmene, ktorú spôsobil Ježiš.

Aj náš evanjelizačný portál je dôkazom o tom, že Boh je živý a robí zázraky a divy v ľudských životoch. Čím to je, že mnohí kresťania veria, že Boh môže oslobodiť a uzdraviť človeka od závislosti na drogách, alkohole, hrách, pornografii, dokonca môže fyzicky uzdraviť ľudí z rakoviny a iných chorôb, ale ak príde reč na uzdravenie z homosexuality, tak neveria, alebo pochybujú, že uzdravenie je možné?

Určite je. Boh v biblii hovorí: On však riekol: Čo je nemožné u ľudí, je možné u Boha. /Lukáš 18:27/

Rád by som tu spomenul štúdiu Roberta Spitzera, publikovanú v roku 2003. Napriek jeho ,, ospravedlneniu“ homosexuálnej komunite za jej publikovanie, nenachádzajú sa v nej žiadne nové údaje, ktoré by boli v rozpore s jeho pôvodnými zisteniami. Výskum Dr. Spitzera zostáva stále vedecky správnym a jeho pôvodný záver- a síce že niektorí veľmi motivovaní jednotlivci s neželanou homosexualitou sa môžu zmeniť - naďalej platí. Práve kvôli tomu Dr.Kenneth Zucker vydavateľ Archives of sexual Behavior odmietol uverejniť odvolanie tejto štúdie. Je dôležité vedieť, že to bol práve Dr. Spitzer, ktorý v roku 1973 napomáhal pri deklasifikácii homosexuality ako duševnej poruchy. Celých tridsať rokov veril, že zmena orientácii nie je možná. Potom, čo absolvoval stretnutia s viac ako 200 bývalými homosexuálmi, dospel k názoru, že každý z nich zažil určitý stupeň zmeny, ako aj iné pozitívne dôsledky, ako napríklad zvýšenie sebavedomia, 66% žien uviedlo dobré heterosexuálne fungovanie. Nikto nezažil, žiadnu ujmu. No potom, čo svoju štúdiu publikoval, stal sa Dr. Spitzer objektom intenzívnej diskriminácie a obťažovania nie len zo strany homosexuálnych aktivistov, ale aj zo strany tých, ktorých považoval za profesionálnych kolegov, a to len preto, že publikoval politicky nekorektnú, avšak vedeckú štúdiu.

Pre pravdivosť a poctivosť musíme uviesť, že existujú aj príbehy ľudí, ktorí tvrdili, že boli z homosexuality uzdravení, ale po rokoch sa k praktizovaniu homosexuálneho životného štýlu vrátili. Klamali tí ľudia sami seba, keď si nahovárali, že boli uzdravení, alebo klamali spoločnosť okolo seba, že boli uzdravení? Alebo ako alkoholici a drogovo závislé osoby podľahli opäť príležitosti a už nemali silu opätovne dať svoj život na správnu cestu?

Či klamali seba, či okolie to neviem, no myslím si, že skutočne túžili po zmene, ale neviem prečo je to tak, že sa k homosexuálnemu spôsobu vrátili. Podľa mňa určitú úlohu zohráva aj rozhodnutie človeka, nech ide o čokoľvek.

Na ľudí, ktorí boli oslobodení od drog a alkoholu sa zvykneme pozerať ako na drogovo závislých abstinentov, ktorým stále hrozí, že ich premôže staré pokušenie. Koľko rokov si už uzdravený? Tvoja manželka Júlia verí, že si uzdravený a že Tvoja heterosexuálna orientácia je už nezvratná?

Nakoľko homosexualita súvisí s mnohými faktormi, bol to proces, nebol to moment. Uzdravovanie začalo v roku 2006, prijal som identitu muža a uveril som kto som v Kristovi. Boh vlial do môjho vnútra novú túžbu po žene a až okolo roku 2010 som zažil lásku ku konkrétnej žene a v roku 2011 som požiadal Júliu o ruku. V roku 2012 sme sa vzali. Áno verí, že som uzdravený, ale ak ide o moju heterosexuálnu orientáciu, či je nezvratná, myslíme, že nie len v heterosexuálnej orientácií, ale aj vo všetkých oblastiach života sa človek môže rozhodnúť inak.

Myslíš, že homosexuálne cítiaci ľudia majú v sebe túžbu po uzdravení, alebo to považujú pod vplyvom spoločnosti za nemožné?

Myslím si, že niektorí majú túžbu po uzdravení, niektorí zase nie. Na niektorých môže mať vplyv aj spoločnosť....

Dnes sa na Teba obracajú so žiadosťou o pomoc ľudia, ktorí túžia po uzdravení z homosexuality. Ako im pomáhaš a ako chceš aj túto svoju službu homosexuálne cítiacim ľuďom rozvíjať?

Ako Gospel skupina máme web stránku: www.gyvipen.sk , kde máme aj svoje svedectvá, príbehy. Je možnosť kontaktovať nás ako skupinu, alebo individuálne. Toto je jeden zo spôsobov ako sa dostanem k ľuďom, ktorí zápasia s homosexualitou. Na základe záujmu, štádia v akom sa človek nachádza sa snažím sprevádzať, zdieľať, modliť sa, povzbudzovať... Spolu so svojou manželkou chodíme na semináre, diskusné kluby ako hostia hovoriť na tému homosexualita-heterosexualita, kde súčasťou sú aj osobné rozhovory. Mám nejakú predstavu o tom ako by som túto službu mohol rozvíjať (poradenská linka).

Zúčastníš sa v sobotu 07.02.2015 referenda o rodine?

Áno. Budem hlasovať 3x áno.

 

Za rozhovor ďakuje Marek Nikolov 


Jozefov príbeh si môžete prečítať tu.

Júliin príbeh si môžete prečítať tu.

P.S. "Karolovi Sudorovi zo SME som v našom rozhovore roku 2008 sľúbil, že mu na rozhovor sprostredkujem človeka, ktorý bol a žil ako homosexuál a dnes žije nový spokojný, naplnený život ako heterosexuál v rodine. Rozhovor mali spolu s Jozefom zrealizovať na jeseň minulého roku, ale keďže Karol Sudor odišiel s veľkou časťou redakcie do projektu N, tak sa rozhovor neuskutočnil. Týmto považujem svoj verejný príľub zo svojej strany za splnený." Marek Nikolov

Späť na rozhovory | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.