Dobré správy

 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11
 • Leo Jozef Suenens
  príliš veľa kresťanov, ak nie väčšina, prijíma Kristov prísľub o prebývaní Ducha v nich intelektuálne, ale neprijíma tento prísľub cez zážitok skúsenosti. Potom sa tento prísľub stáva bezvýznamný a znova a znova sa natíska otázka: Ako mám “vedieť,“ že Duch Svätý prebýva vo mne?
  2018-04-19
 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Rozhovor - Eugen Korda
Oni sú MAFIA!

small_small_stiahnuť (2).jpg

Známy novinár

Oni sú “MAFIA”! – rozhovor s Eugenom Kordom

Už vyše 20 rokov pracujete v rôznych médiách TV Nova, STV (šéfredaktor relácie Reportéri) Z1 TV a TV SME (šéf videospravodajstva) väčšinou ako investigatívny novinár. Čo Vám za tie roky Vaša práca priniesla? Ktoré Vami otvorené kauzy pomohli spravodlivosti na Slovensku a považujete ich za najdôležitejšie?


Neviem, či reportáže, na ktorých som pracoval nejako pomohli spravodlivosti na Slovensku. Skôr si myslím, že nie. Svedčí o tom stav v akom sa táto krajina nachádza. Korupcia ju rozožiera ako rakovina a ak sa nestane zázrak, tak náš demokratický systém bude vážne ohrozený. Na dve reportáže som však hrdý. Týkali sa tzv. kauzy Malinová. V nich sa mi podarilo /za výdatnej pomoci Milana Žitného a bývalého policajta Jozefa Šáteka/ poukázať na nezákonné postupy pri vyšetrovaní.


Kauza „Gorila” je najväčšou kauzou od vzniku Slovenskej republiky. Spis Gorila v plnej nahote odhaľuje šokujúcu pravdu o tom, že veľká väčšina „starých a skúsených” politikov sú len bábky v rukách oligarchov, ktorí „mafiánskym” spôsobom profitujú z daní obyčajných ľudí. Ako hodnotíte ako novinár túto kauzu a čo podľa Vás v spoločnosti prinesie?


Kauza “Gorila” poukazuje na to, čo som spomenul pred chvíľou. Korupcia rozkladá tento systém. Všetky zložky štátnej moci sa dlhé roky podieľali na rozkrádaní. Politici, polícia, prokuratúra, súdy, dlhé roky vedome ničili krehký organizmus s menom demokracia. Toto bratsvo zlodejov sa navzájom úspešne krylo a kryje naďalej. Ak by som bol optimista, tak poviem, že táto kauza spôsobí v spoločnosti katarziu, ktorá povedie k náprave. Keďže som však realista, myslím, že politické špičky túto kauzu prežijú, zahrajú ju do autu a exemplárne potrestajú “vinníkov” jej zverejnenia. Kauza “Gorila” je organizované spiknutie proti občanom. A tak by malo byť aj vyšetrované.


Máme po prečítaní spisu Gorila právo označiť politických lídrov Róberta Fica, Mikuláša Dzurindu, Ivana Mikloša, Bélu Bugára za „mafia friendly”? Viete si s nimi v budúcnosti ako poslanec parlamentu predstaviť spoluprácu?


Neviem a s nimi spolupracovať ani nebudem. Oni totiž nie sú “mafia friendly”. Oni sú “MAFIA”!


Minulý rok padla slovenská vláda kvôli eurovalu (EFSF). Aký ja Váš názor na euroval a ako by ste hlasovali ako budúci poslanec vo veci trvalého eurovalu (ESM)?


Hlasoval by som proti. Sulík mal pravdu….a vláda nepadla podľa mňa kôli eurovalu. Pád vlády majú na svedomí účastníci Gorily. Stačí len pozorne analyzovať, čo sa dialo od voľby generálneho prokurátora do dnešných dní. Táto vláda musela padnúť, lebo si to vplyvní ľudia/aj z Radičovej vlády/ želali.


Na Slovensku sme svedkami rozkladu práva, poriadku a spravodlivosti. Zlo akoby dnes vyhrávalo nad dobrom a prestávame dúfať, že je možné žiť lepšie a inak. Čo je podľa Vás dnes najväčšou výzvou pre Slovensko a ako je možné tento marazmus v spoločnosti zmeniť?


Tak to keby som vedel….neprestať sa pokúšať zmeniť to. Veriť, že sa to dá. To je jediná zbraň, ktorú slušní ľudia majú v rukách.


Mnohých ste príjemne prekvapili, keď ste sa minulý rok stali signatárom iniciatívy „Novinári za život”. Prečo si myslíte, že život človeka je hodný ochrany od počatia?


Odpoveď je jednoduchá. Moja matka chránila môj život od počatia. Inak by som tu nebol. Človekom sa stávame v okamihu spojenia spermie a vajíčka a nie v prvej minúte, 12. týždni, či v okamihu kedy nám odstrihnú pupočnú šnúru. Na druhej strane si viem predstaviť vykonanie interupcie v niektorých vynimočných prípadoch.


Čo by podľa Vás mali zástancovia života zmeniť a zlepšiť, aby boli úspešnejší v získavaní ľudí a verejnosti pre práva detí na život od počatia?


Neviem. Podľa mňa spoločnosť k takémuto stavu musí dospieť dlhým vývojom. Dôležité je však o tejto téme pokojne, bez hystérie, vytrvalo hovoriť.


Prečo by Vás mali ľudia krúžkovať (č.6 – OĽaNO) v najbližších parlamentných voľbách? Čo by ste chceli do politiky priniesť a čo by ste chceli dosiahnuť?


Chcete úprimnú odpoveď? Nuž preto, aby som sa tam dostal – prekrúžkoval! Do politiky by som chcel priniesť poctivosť. A čo by som chcel dosiahnuť? Chcete úprimnú odpoveď? Dlhý vek v dobrom zdraví..no a v tom parlamente?…aby tam bolo menej svíň.


Za rozhovor ďakuje Marek Nikolov


Späť na rozhovory | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium