Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Zuzana a Jozef Ring
Ako vznikol Zachej.sk?

small_ring.jpg

zakladatelia kresťanského kníhkupectva Zachej.sk

Jozef: Prvotné sprostredkovanie viery som dostal od rodičov. Vyrastal som ako “tradičný” kresťan, kedy môj jediný kontakt s Bohom bola nedeľná sv. omša. Po skončení omše som sa vrátil späť domov a Boh bol pre mňa tým, kým aj predtým - veľkou neznámou. Poznal som Božie aj cirkevné prikázania, snažil som sa ich neprestupovať, lebo čestne a spravodlivo ma vychovávali už moji rodičia.

No postupne ako roky plynuli, som zistil, že to, čo ponúka tento svet je len márnosť. Nestačilo mi to.

Vedel som, že existuje niečo viac, len som nevedel, kde to hľadať.

A navyše, moje vzťahy neboli také, po akých som túžil. Teda Boh ma cez sklamania v osobnom živote stále viac a viac mocným lanom priťahoval k sebe, hoci som to vtedy ešte nevedel. On to všetko riadil a postupom času mi do života posielal ľudí, ktorí ma volali na rôzne kresťanské akcie, kde by som Ho mohol zakúsiť. No ja som stále zostával vo svojej nedotknuteľnej schránke, do ktorej som nikoho nechcel pustiť. Obrat začal na Campfeste v roku 2009, kde som pri slovách gréckokatolíckeho kňaza o. Pariľáka pocítil silný Boží dotyk. Slová, ktoré hovoril akoby iba mne. Tá láska a radosť, ktoré som dostal skrze Božie objatie, sa nedá opísať.

Spoznal som, že Boh je láska. Toto poznanie a viera naplnili moje srdce pokojom.

Vedel som, že všetko, čo mi Boh dával, ale aj bral, bolo pre moje dobro. Stačilo poobzerať sa okolo seba. Pochopil som, že som stvorený na to, aby som žil vzťahy. S Bohom a s ľuďmi. A tie vzťahy sa dajú merať tým, koľko času im venujeme a utužujeme komunikáciou. Ak by som sa so svojou manželkou Zuzanou nerozprával, hoci by som bol s ňou celý deň v tej istej miestnosti, náš vzťah by sa dostal pod bod mrazu. Podobne je to aj s Bohom. Bez osobnej modlitby, kedy mu ja hovorím o tom, čo prežívam a bez počúvania, čo mi skrze Ducha Svätého hovorí On, by ten vzťah nebol možný. Keď poľavím v modlitbe, v rozhovore s Bohom, vtedy sa tento krehký vzťah naruší. Moja pýcha rastie a mám tendencie myslieť si, že všetko zvládam sám, nikoho nepotrebujem a viem, čo je pre mňa najlepšie, čo robiť, ako konať a ako sa správať k okoliu. Je to klamstvo, ktorým ma zlý často dostane.

Čím viac som sa približoval k Bohu, stupňoval sa duchovný boj. Akoby sa mi otvorili oči pre duchovný svet, ktorý samozrejme dovtedy existoval, ale ja som ho nevnímal. Tak, ako sa o mňa snažil Boh, tak sa snažil aj zlý a stupňoval svoj útlak skrze strachy a úzkosti, ktorými ma zvieral niekoľko rokov.

Moja manželka Zuzana mala o mne obraz, kedy ma videla uväzneného v hlbokej studni, po členky vo vode, bez síl, sklesnutého a úplne vyčerpaného. Vtom prišiel k tej studni Ježiš, naklonil sa a pozrel sa na mňa. Hodil mi záchranné lano. Ja som ho chytil a chcel som sa vyšplhať, no v studni som bol príliš dlho a nemal som síl vyliezť hore. Keď to Ježiš videl, hneď si upevnil lano a zišiel do studne. Skočil do vody a vôbec nedbal na to, že si zamáča nohy. Vyložil si ma na svoj chrbát a vyniesol ma hore - na svetlo. A môžem potvrdiť, že presne toto sa stalo v mojom živote: Boh ma vyslobodil z hlbín rôznych strachov a úzkostí. Chvála Pánovi!

Boh koná v našich životoch. Napr. v našom spoločenstve sme si spoločne vymodlili partnerov a teraz sa koná jedna svadba za druhou Vďaka Bohu.

Jozef: Svoje povolanie, to čo odo mňa Boh vlastne chce, som dlho nepoznal. Ako slobodný som doma často sedel ako bez duše pri počítači a kričal som na Boha, aby mi dal službu. Vôbec som netušil, o čo prosím a odkedy som prišiel ku augustiniánom v Košiciach na stretko, začalo sa všetko meniť. Okruh mojich priateľov sa rapídne rozšíril a voľný čas rapídne ubudol. Už sa len pousmejem: Chcel som službu a Pán mi ju dal a ešte aj pridal

Zuzana: Je zaujímavé, že hoci stretká u augustiniánov fungovali už mnohé roky, my dvaja sme tam začali chodiť presne v rovnakom čase a tak ako to bolo všetko nové pre Jozefa, rovnako nové to bolo aj pre mňa. S odstupom času to vidím tak, že Boh si nás tam priviedol, aby spojil naše životy. A naplánoval to s absolútnou presnosťou. Jozef: No Boh mal s nami ešte ďalšie plány. Nejaký čas ma bavila práca, ktorou som sa živil - tvorba web stránok a ich propágacia. Po pár rokoch však prišlo vyhorenie a z radosti sa stala povinnosť. A vonkoncom som nerozumel, ako týmto mojim talentom môžem slúžiť Bohu a mojim známym. Keď som spoznal moju budúcu manželku Zuzku, fascinoval ma jej prehľad v duchovnej literatúre a navyše vyštudovala vysokú školu zameranú na knihovníctvo.

Zuzana a Jozef: Veľa sme sa rozprávali a uvažovali, či by sme sa spoločne pustili do tvorby internetového kresťanského kníhkupectva. Nebolo to ľahké rozhodovanie a v modlitbe sme sa pýtali Najvyššieho project manažéra, či do toho ísť. Vnímali sme v spoločnosti prítomný fenomén nízkej znalosti základných kresťanských právd a ťažkopádnu orientáciu v bežných otázkach, s ktorými sa stretáva praktizujúci kresťan. A tiež množstvo (veriacich) domácností, v ktorých nebolo Sväté Písmo a nečítalo sa z neho. A okrem toho našu chuť robiť zmysluplnú prácu. Proste dať to najlepšie. Po čase naše rozhodnutie dozrelo a symbióza knihovníckych a internetových talentov dostala reálnu podobu v projekte Zachej.sk . Už od začiatku sme našu prácu vnímali ako službu. A aj dnes chceme prinášať Pánovo Slovo medzi viac ľudí, pretože vieme, že čítanie Svätého Písma, ale aj inej kresťanskej literatúry približuje k Nemu, jedinému Svetla života. Pracovať s knihami je viac ako len pracovať s matériou. Je to narábanie s obrovským potenciálom, ktorý v sebe nesú. Sprostredkovať niekomu správnu knihu v ten správny čas, môže pre dotyčného znamenať úplný obrat a nasmerovanie na správnu cestu. No všetko je milosť.

Zuzana a Jozef: Boh má s každým svoj originálny plán. Spoznať ho, čiže hľadať Jeho vôľu pre nás život je to najlepšie, čo môžeme urobiť, pretože len On s istotou vie, na ktorom mieste a s kým budeme šťastní. My to môžeme len tušiť a postupne objavovať.

Pán sa nás môže dotknúť na ktoromkoľvek mieste, cez akéhokoľvek človeka. Je nádherné, ak takýto dotyk zažijeme.

Ešte dôležitejšie však je, nenechať si tento Boží dotyk zobrať cez rôzne iné starosti. Človek rýchlo zabúda. Preto sa musíme naučiť vernosti aj v období neútechy. “Hľadajte ma celým svojim srdcom a dám sa vám nájsť,” hovorí Pán. A On je Pravdou…

 

Zuzana a Jozef Ring, zakladatelia kresťanského kníhkupectva Zachej.sk

Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.