Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Vlado Bis
Boh chcel, aby som mu odovzdal úplne všetko

small_Vlado Bis.jpg

Vlado sa narodil v roku 1973. Manžel, otec a hudobník. V roku 1991 začal hrať punk, po roku 2000 ho Pán zavolal na kresťanské pódiá. Hrával s viacerými interpretmi. Pôsobí aj ako redaktor na portáli www.cestaplus.sk. V súčasnosti sa venuje práci s deťmi a spolu spievajú o Bohu.

Viem, že aj Ty túžiš po prijatí, priateľstve, po pocite, že nie si zbytočný. Robiť niečo, čo Ťa baví. Ak hľadáš Boha, tak možno chodíš na evanjelizačné akcie alebo koncerty, možno aj na chvály. Vidíš tam ľudí, ktorí sa modlia a modlia sa rôznymi spôsobmi. Niektorí dokonca dvíhajú ruky a modlia sa v jazykoch. A títo ľudia hovoria, že stretli Ježiša osobne. Tebe je to zatiaľ cudzie, nerozumieš tomu, ale ak máš v srdci túžbu, si na dobrej ceste. Jedného dňa spoznáš Ježiša. On sa Ti dá nájsť. Viem to, lebo som to zažil.

 „Ak ma budeš hľadať celým srdcom, nájdeš ma.“ (Ježiš Kristus)

Toto je pre mňa jedna z kľúčových viet pri hľadaní Boha. On totiž nechce, aby si sa mu odovzdal iba čiastočne. On chce všetko. Tvoje manželstvo, Tvoje štúdium, Tvoje financie, sexualitu, prácu, koníčky, problémy, radosti... Všetko.

A ak ho Ty pustíš do svojho života – naozaj, úprimne a bezvýhradne – potom On začne konať. Lebo môže konať a bude konať. Lebo si mu to dovolil. Necháš sa Ním vždy a všade viesť. Jeho plán s Tvojím životom sa môže začať napĺňať. Avšak je nevyhnutné zahodiť starý spôsob života a vyložiť „náklad hriechov“. Ale priprav sa. Bude to dobrodružstvo!

Boh mi povedal, že ma miluje

Áno, je to tak a môže to povedať aj Tebe. Boh mi povedal, že ma miluje. Nebol to hlas. Ale jasne som to vnímal, tie dve slová „Milujem ťa“. Zopakoval mi to dvakrát. V telke práve spievali Lámačské chvály a ich líder Braňo Letko niečo hovoril. Táto kapela mi bola vždy ľahostajná, ale v ten augustový večer roku 2015 ma Braňove slovo nesmierne zasahovalo. Braňo hovoril, že túžby v našich srdciach sú od Boha a máme si od Neho pýtať ich naplnenie. Braňo ale tiež zdôraznil, že je potrebné odovzdať Bohu život. V tej chvíli som sa to rozhodol urobiť, bezvýhradne, na 100 percent, nie na 90 alebo 80 percent, ako som to robil dovtedy počas jedného alebo dvoch rokov. Povedal som: „Pane, odovzdávam Ti svoj život, úplne všetko a budem robiť iba to, čo Ty chceš! Prosím, osloboď ma od vecí, ktoré nezvládam a ktoré zvládneš jedine Ty! Vezmi si všetko v mojom živote!“

Vtedy sa udialo čosi zvláštne. Manželka a syn spali vo vedľajšej izbe a ja som zrazu nadobudol pocit, že nie som v byte sám, že je tam okrem nich ešte niekto. Začal som sa obzerať po izbe, kto tam je. Trochu som sa zľakol, lebo naposledy som mal taký pocit, keď som pred pár rokmi sledoval sci-fi film, kde sa to hemžilo mimozemšťanmi

Ale toto bol Niekto iný. Odrazu mi začali po tvári stekať slzy. Nebol to plač, len slzy a v srdci neskutočný pokoj a mier. Jasne som vnímal dve slová „Milujem ťa!“. Nahlas som sa opýtal: „Bože, miluješ aj mňa? Nielen iných? Prosím, daj z mojej duše preč tú infekciu neprijatia a sklamania, lebo ja to sám nedokážem a cítim, že ma to ničí.“

V telke pokračovali Lámačské chvály vo svojom uctievaní. A Boh to zopakoval druhýkrát: „Milujem ťa!“. Slzy mi stekali po lícach a prvýkrát vo svojom živote som dvihol ruku k nebu. Áno, prvýkrát, pretože kedysi som si dokonca robil z toho vtipy, ak niekto dvíhal ruky... Až na jednom veľkom festivale v auguste 2015, tesne pred touto udalosťou, sa mi toto vtipkovanie začalo protiviť. Boh ma k sebe už vtedy pozýval, ale ja som jeho tichý a nežný hlas nevnímal cez svoje stavy sklamania a závisti, pretože som sa cez tie prázdniny cítil osamelý a ako hudobník nenaplnený. Nad vodou ma ale držala rodina.

Po tejto významnej udalosti som mal veľkú túžbu ísť na živé vystúpenie Lámačských chvál. Boh konal skrze Braňa Letka, ktorý sa pre mňa stal veľkých duchovným vzorom. Zatúžil som ísť na ich uctievanie ako poslucháč a túžil som vniknúť do sveta uctievania. Dnes už mám za sebou niekoľko ich vystúpení. Amen.

Ako hudobník som prežil veľa radosti, ale aj sklamania

Ale vráťme sa na začiatok. Niekedy do roku 1985, kedy som už ako chlapec vedel, že chcem byť hudobník. Mojím najväčším koníčkom vždy bola a je hudba. Stala sa pre mňa zdrojom veľkej radosti, ale aj veľkých sklamaní. Ku kresťanskej hudbe som sa dostal niekedy v roku 2001, o rok na to som pomáhal nahrať CD jednému kresťanskému interpretovi.

Zostavil som mu kapelu, natočili sme 3 chválové CD a hrali sme spolu až do roku 2007, kedy sa rozhodol kapelu rozpustiť. A v mojom živote nebol prvý, ktorý sa takto rozhodol. Bol som z toho smutný, pretože som chcel pokračovať, ale môj smútok vystriedalo narodenie syna, za ktorého sme sa modlili dlhé roky. Bez hudby som ale žiť nechcel. Ešte nie.

V roku 2004 som založil kresťanskú rockovú kapelu, s ktorou sme chceli priniesť evanjelium aj medzi neveriacich rockerov. O toho istého roku som začal hrať aj so známym kresťanským interpretom, ktorý v tom čase patril medzi slovenskú tzv. „gospelovú“ špičku. Ročne sme absolvovali aj vyše 50 akcií a ja som sa cítil hudobne naplnený, pretože mojich prvých 10 hudobných rokov (1991 - 2001) bolo trápenie po prázdnych kluboch a krčmách. Keď som v roku 1999 opustil punkovú kapelu, nestretlo sa to s pochopením, nakoľko som bol viacerými považovaný za pomerne slušného skladateľa a hudobníka. Uznania sa mi dostalo až po rokoch...

Na kresťanskej scéne som však čelil ako hudobník kritike. Na tejto scéne sa pohybovali muzikanti, ktorým som bol tŕňom v oku, lebo som hral so špičkovým spevákom. Ich teóriou bolo, že ak chceme my kresťania uspieť aj na sekulárnej sfére, musíme ísť po kvalite. Po špičkovej kvalite. Napriek občasnej kritike som mal z hudby veľkú radosť a myslel som si, že po dlhých rokoch som sa dočkal a budem žiť hudbou. Ale moja radosť netrvala dlho.... Okolo roku 2008 sa spomínaný interpret vydal inou cestou, na ktorej so mnou nepočítal a hranie na kresťanských pódiách začal obmedzovať, každý rok menej a menej. Nedarilo sa ani mojej rockovej kapele. Prenasledovali ju personálne zmeny, pre svetského poslucháča sme boli príliš duchovní a pre kresťanského poslucháča príliš svetskí. Po roku 2010 nás opustili aj verní fanúšikovia a my sme nemali takmer nijaké divácke zázemie...

Dôležité je stretnutie s Pánom

Medzitým sa na scéne objavili mladé kapely a zakrátko bolo zrejmé, že nás predbehli. Na našich koncertoch viditeľne ubúdalo divákov. Začal som cítiť veľké rozčarovanie a nerozumel som, prečo sa to deje. Všetko išlo systematicky dolu vodou a v roku 2014 už bolo moje hranie v troskách... Začal som sa zamýšľať, čo si o tom všetkom myslí Ježiš. Pri hraní som sa modlil, počítal som s Ním.

Ale časom mi došlo, že som s ním „iba“ počítal. Ja som Mu nedovolil, aby tomu šéfoval. Nedovolil som Mu, aby môj život zobral komplet do svojich rúk. Mal som svoje plány a žiadal som Jeho pomoc. Neodovzdal som Mu svoje plány s tým, že ja nebudem ten hlavný, ale budem iba pomáhať a reagovať na Jeho výzvy.

Svätý Ján Pavol II. povedal: „Východiskový bod evanjelizácie je stretnutie s Pánom.“ Ja som chcel evanjelizovať, ale s Pánom som sa nestretol. V roku 2013 som totiž bol už na plný úväzok otrokom svojho sklamania. Začal som závidieť muzikantom, ktorí aktívne hrali. Srdce som si nainfikoval závisťou a šírilo sa to ako mor. Roky pribúdali, už som dávno nemal osemnásť a nerozumel som hlavne tomu, prečo mám v srdci túžbu hrať, keď mi to za vyše 20 rokov prináša viacmenej len trápenie, s občasnými svetlými zábleskami.

Môjmu psychickému stavu nepridal ani fakt, že na sídlisku, kde žijem vyše 10 rokov, som sa s rodinou nezačlenil do žiadneho spoločenstva. Napriek tomu, že som tímový hráč a že som mal o to záujem. Občas som sa cítil ako vzduch. So svojou starou partiou nie som totiž už dlhé roky v kontakte. A novú som už nezískal, hoci mi veľa dáva moja rodina. Prepadla ma skepsa a jedného dňa som už rezignoval a rozhodol som sa chodiť na nedeľné sv. omše do inej farnosti. Bol som presvedčený, že nikto si môj odchod nevšimol. Bol som na dne...

Veľa sa zmenilo a verím, že aj zmení

Ale čoskoro sa veľa vecí zmenilo. Stretol som chlapca, ktorý ma čoskoro poctil tým, že si ma vybral za svojho birmovného otca. Založili sme spolu kapelu, do ktorej sme pribrali aj deti. Boh ma do toho zrazu v roku 2014 zavolal a ja som cítil, že je to od Neho. Baví ma to, dokonca keby som bol mladší, vyštudoval by som ešte aj pedagogiku a išiel by som učiť na kresťanskú školu Dlhé roky som pôsobil ako lektor a aj som súkromne doučoval.

Môj život nie je raj na zemi. S niektorými vecami stále bojujem, ale mnohého sa Boh dotkol, viaceré veci uzdravil alebo očistil tak, že teraz už je v mojich silách, aby som sa s tým vedel popasovať. Modlím sa za spoločenstvo a viem, že Boh ho už má pre mňa pripravené. Modlím sa za dobrých priateľov a verím, že mi ich Boh dá.

Modlím sa za to, aby som našiel hudobníkov, ktorí pôjdu so mnou po rovnakej ceste – muzikantskej aj duchovnej. Mám túžbu pôsobiť v nejakom kresťanskom médiu alebo v oblasti pro-life. Modlím sa, aby som išiel tam, kam chce Boh. Už sme s deťmi mali vystúpenia so skvelým človekom – s Braňom Letkom - skrze ktorého v mojom živote Boh tak veľa zmenil. Aj skrze ostatných členov Lámačských chvál, kapele, ktorá mi predtým bola ľahostajná. Vďaka Braňo, Matúš, Jakub a ostatní!

Modlím sa za to, aby som bol lepším človekom a rástol vo viere. Lebo Jeho láska to nevzdá, nezradí ma, neujde odo mňa! Buďte požehnaní!

Vlado

P.S.

V roku 2003 som sa modlil v Medjugorji za štyri veci. Všetky Pán vyslyšal. Jednou z nich je náš jediný syn, ktorý sa nám narodil po vyše 8 rokoch manželstva, dovtedy ho predišli do neba 3 nenarodené detičky (Hanka, Katka a Miško).

V roku 2012 som skrze synovej modlitby k Panne Márii prežil zázrak, kedy mi Boh zo dňa na deň uzdravil nohu, na ktorej som mal 10 rokov bradavice a nedali sa vyliečiť. Noha bola celá doráňaná. Dnes je úplne hladká.

V roku 2014 náš syn bezprostredne po modlitbe k Panne Márii začal správne vyslovovať R, hoci ho niekoľko rokov vyslovoval zle. Pán vypočul našu modlitbu.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Raniero Cantalamessa
  Účinnosť krstu v Duchu Svätom v reaktivácii krstu spočíva v tomto: človek konečne prispieva vlastným podielom -- menovite, robí rozhodnutie viery, pripravený pokáním, ktoré umožňuje slobodné Božie konanie a prúdenie všetkej Jeho sily. Je to ako keď zapojíte zástrčku a zapne sa svetlo. Boží dar je konečne „nespútaný“ a Duchu je umožnené rozlievať sa ako vôňa v kresťanskom živote.
  2017-08-24
 • Elias Vella
  Ľudia sa často pýtajú, prečo diabol niekoho napadá. Diabol predovšetkým napadá všetkých. Napadol tiež Ježiša a ja tvrdím, že čím viac sme prešli v našej duchovnej púti, tým viac na nás zlý duch útočí. Nemá záujem napadať niekoho, kto sa nachádza už na jeho strane. Keď už tam je, prečo by ho napadal. Pokiaľ človek ešte nezaujal stanovisko, ešte niekam kráča, býva častejšie napádaný.
  2017-07-31
 • International Catholic Charismatic Renewal Services
  V niektorých prípadoch Ježiš uzdravuje z vlastnej iniciatívy. Avšak najčastejšie sa uzdravenia udejú ako odpoveď na prosbu samotného chorého alebo jeho priateľa alebo príbuzného. Niekedy Ježiš uzdravuje iba slovom, inokedy symbolickým gestom alebo použitím vtedy známych terapeutických prostriedkov ako je slina alebo hlina. Pán bez výnimky stretáva s hlbokým súcitom chorých a trpiacich, ktorí k nemu prichádzajú, kamkoľvek ide (Mt 14, 14).
  2017-07-26
 • Peter Hocken
  Pán si z piatka na sobotu ráno 10.06.2017 povolal k sebe velikána, pátra Petra Hockena. Vo svojich 85 nedožitých narodeninách bol Božím služobníkom, priateľom a kňazom, ktorý do posledného dychu s radosťou slúžil Božiemu telu po celom svete. Pán ho obdaril mimoriadnym intelektom a múdrosťou spolu so skúsenosťou krstu v Duchu Svätom aj schopnosťou odborne a zrozumiteľne popísať teologickú a duchovnú skúsenosť, ktorá sa deje v Cirkvi osobitne po II. Vatikánskom koncile.
  2017-06-11
 • Marek Nikolov
  Túžime ešte viac inšpirovať ľudí pre Pána. Túžime, aby jeho deti neboli iba konvertiti, žijúci vieru pre seba, ale skutoční učeníci a jeho priatelia, ktorí idú do celého sveta a zvestujú radosť evanjelia. Ak Ti horí srdce pre Krista a chcel by si mu slúžiť, ponúkame Ti pridať sa k nám.
  2017-05-22

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.