Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Szilagyi Laszlo

small_small_DSC07669.jpg

Chcel pomáhať druhým alternatívnou liečbou a netušil, že sa zaplietol do okultizmu. Dnes manžel, otec 3 detí, povolaním katechéta. S rodinou žije v Rumunsku.

Bol som talentovaným dieťaťom a dobre som sa učil. Trocha ma poznačila skutočnosť, keď sa moji rodičia rozviedli. Mal som vtedy 5 rokov a otec sa odsťahoval do iného mesta a od rozvodu sme sa vídavali už len zriedkavo. Vždy som bol chudšej postavy a preto som odjakživa bojoval s komplexmi menejcennosti. Od detstva som bol vychovávaný vo viere v Boha a Boh mi dal tú milosť, aby som mohol spoznať Jeho lásku a starostlivosť rôznymi spôsobmi. Bola vo mne túžba po veciach Božích a nadprirodzených, ale v meste a v spoločenstve ľudí, ktorých som žil, som nenachádzal odpovede na moje otázky, keďže väčšina veriacich chodievala do kostola len zo zvyku.

Po skončení základnej školy som zmenil prostredie, začal som študovať na Strednej elektrotechnickej škole v Temešvári.

Tu som pokračoval v rozvoji čínskych bojových umení – Kung Fu, tento druh bojového umenia som začal cvičiť ešte v deviatich rokoch. Počas krátkej doby som sa stal trénerom a mal som veľa žiakov. Po mnohých rokoch tréningu som v sebe začal objavovať vnútornú energiu, o ktorej mi hovorieval aj môj tréner čchi ( či) , bola to energia, prostredníctvom ktorej dosahovali čínski majstri nevídané veci. Tú energiu som cítil v rukách a vyžarovala z celého môjho tela v podobe tepla. Moji priatelia, ktorí sa zaoberali jogou a bioenergiou mi povedali, že danú energiu je možné využiť na liečenie iných ľudí. Keďže v minulosti som absolvoval pohľad na utrpenie blízkeho člena rodiny bez možnosti mu pomôcť, rozhodol som sa, že túto energiu využijem na liečenie a pomoc iným ľuďom.

Medzitým po mnohých neúspešných pokusoch sa mi podarilo nadviazať známosť so ženou, s ktorou som si rozumel aj po fyzickej stránke. Fyzické spojenie sme vtedy nepovažovali za hriech, keďže na rozdiel od iných mladých ľudí sme si boli verní sebe navzájom a nestriedali sme partnerov a mali sme sa radi. Neskôr vysvitlo, že sa k sebe nehodíme a náš vzťah skončil, keď moja partnerka ukončila vysokú školu a vrátila sa domov.

Moja túžba o veci medzi nebom a zemou, po nadprirodzených schopnostiach a tiež prianie pomáhať iným ľuďom ma doviedla k tomu, že som absolvoval kurzy v Rumunskej spoločnosti „ radiostézie“.

Tu som získal a naučil som sa pracovať s takými informáciami, ku ktorým som v bežnom živote nemal prístup: hľadanie vody pod zemou, hľadanie nezvestných osôb, diagnostika chorôb a ich liečenie prostredníctvom prenosu energie. Horlivo som sa učil a cvičil v nových danostiach a bral som to ako dary od Boha. Výsledky nenechali na seba dlho čakať. Čoskoro som sa stal jedným z najlepších a otvoril som si súkromnú prax na univerzite, kde ma navštevovalo mnoho ľudí a nazývali ma jednoducho Veľký Sisi.

Sláva a uznanie mi padli dobre a nadprirodzené schopnosti mi dávali pocit istoty. Príklad, ktorý odráža situáciu v tej dobe: raz po svätej omši som stretol troch známych pred kostolom, stačil mi jediný pohľad na nich a prvému som povedal, že bolo zbytočné chodiť do kostola, lebo si len sedel v lavici, druhému som povedal, že ty si sa aj modlil, ale nebol si na svätom prijímaní a na treťom som zistil, že sa aj modlil a aj bol na svätom prijímaní. Samozrejme, oni počúvali s otvorenými ústami a boli ohromení.

Po ukončení univerzity som založil „pobočku“ v mieste môjho bydliska a stal som sa vedúcim.

Mnoho ľudí prešlo mojimi rukami ako žiaci, bolo to tisíce osôb. Našiel som nezvestné osoby, vyliečil som obličkové kamene behom pár sekúnd, vyliečil som pacientov trpiacich na cukrovku, alebo sa im aspoň zlepšil stav.

Medzičasom som ukončil teológiu ako katechét a začal som pôsobiť v troch okresoch resp. dedinách. Dopoludnia som učil katechetiku a po obede som sa venoval pacientom, z tohto pozostával môj život. Viacerí sa ma snažili presvedčiť, že toto nie je dobré, ale nikomu sa to nepodarilo, až do okamihu, kým som sa nestretol so známym miestneho kňaza, ktorý v tom čase študoval v Taliansku teológiu a práve bol vysvätený za diakona. Bol prítomný na jednej hodine náboženstva, ktorú som viedol ja. Chvíľu predtým mi rozprával ako prišiel do kontaktu s exorcizmom a že aké mal skúsenosti v tejto oblasti. Vysvitlo, že bol obdarený charizmou oslobodenia, ktorú dostal od Boha, toľkokrát ho volali, aby sa modlil za ľudí, že následkom toho vymeškal veľa skúšok a tiež jeden rok na teológii.

V polovici prvej hodiny náboženstva sa postavil a vyšiel z triedy aj napriek tomu, že sme sa dohodli, že bude so mnou celý vyučovací deň. Neskôr sa mi priznal, že keď som na hodine začal rozprávať, pocítil obrovský tlak v podobe negatívnej energie, ktorá zo mňa vychádzala. Ten tlak bol taký silný, až musel odísť z miestnosti a zašiel do kostola, aby sa pomodlil. Tam ho oslovil Boh a dostal odkaz, ktorý mal byť určený mne. Modlil sa dlho, lebo ten tlak cítil veľmi intenzívne a pripravoval sa modlitbou na odkaz, ktorý mi mal odovzdať. Ten bol nasledujúci: Si rozpoltená osoba, mieša sa v tebe svetlo a tma. Do kedy chceš ešte takto balansovať?

Zostal som veľmi prekvapený, pretože ten človek o mne nič nevedel, mal iba informáciu od miestneho kňaza, že som príkladný veriaci a učiteľ náboženstva. Ja som mu samozrejme neveril a požiadal som ho, aby na mne vykonal exorcizmus, lebo ak danosti, ktoré používam nepochádzajú od Boha, chcem s tým prestať a chcem sa od toho všetkého oslobodiť a zbaviť. Ale on sa nemohol za mňa modliť, preto ma poslal do jednej komunity v Budapešti, kde mi mali pomôcť. Tam ma privítali s tvrdením, že o okultizme v obci nebolo vyučovanie najmenej dva roky a začali sa za mňa modliť. Spočiatku sa nedostavil žiadny efekt, ale postupne ma začal osvecovať Duch Svätý. Pochopil som veci, ktoré som doposiaľ nechápal a dospel som k rozhodnutiu, že zanechám všetku činnosť, ktorej som sa doteraz venoval.

Po čase vysvätili diakona, ktorý sa mi snažil pomôcť ako prvý začal sa modliť za moje oslobodenie. Bol to dlhý proces, v rámci ktorého som dostal veľa cenných rád a veľa sa za mňa modlil. Najťažšia vec, ktorú som musel urobiť bola tá, že som sa musel zrieknuť všetkých paranormálnych daností, ktoré som dovtedy využíval a prosil som Ježiša, aby ma toho zbavil. Myslel som si, že zomriem, mal som pocit, že bez týchto daností zostanem ničím. Nakoniec mi Boh dal silu a uvedomil som si, že radšej nech zostanem ničím, ale božím dieťaťom, ako by som mal zostať diablovým otrokom. Po modlitbe som počul hlas, aby som si nemyslel, že sa z toho dostanem len tak, lebo si môj. Bolo to veľmi ťažké obdobie, so strašidelnými snami, stavmi úzkosti a depresiami a diablovými pokušeniami. Posledným krokom bolo písomné vyhlásenie v ktorom som sa dištancoval od komunity, ktorej som bol členom, kde som vykonával tie úkony, pretože to bolo v rozpore s učením Ježiša. Tento krok bol potrebný, pretože aj vstup do tejto komunity bol podmienený podobným vyhlásením a prísahou. Po poslednej modlitbe oslobodenia v kostole sme odišli domov a kňaz zatvoril kostol.

Na druhý deň ráno zvonár objavil v kostole na vybielenom strope obrovské čierne škvrny a vysvitlo, že tie pozostávali zo zdochnutých múch aj napriek tomu, že okná a dvere kostola boli na noc zatvorené a zamknuté. Miestny kňaz však poznamenal, že je si vedomý tohto javu, v Biblii je totiž písané, že Belzebub je pánom múch.


Tieto riadky píšem preto, aby som podal svedectvo o tom, že som sa s Božou pomocou dokázal oslobodiť od zla a nečistých síl. Boh ma obdaril manželkou, s ktorou mám v súčasnej dobe tri krásne deti a žijeme pokojným rodinným životom a netrpíme nedostatkom v ničom. Našiel som svoje miesto vo svete a v Cirkvi. V súčasnej dobe pôsobím v rádiu Mária, v ktorom mám svoj program. Som presvedčený, že Boh žehná moje slová, keď hovorím o ňom, vypočuje moje modlitby a teraz žijem zmysluplný život. Mám veľa priateľov v Kristovi, ktorí ma majú radi cenia si ma aj napriek tomu, že ani zďaleka nie som dokonalý. V spoločenstve, ktoré v súčasnej dobe vediem, sa snažíme pomáhať mladým ľuďom v snahe ukázať im pravú cestu, ktorá je cestou viery a lásky. Pretože mladí ľudia sú otvorení Bohu a reagujú na Jeho volanie.

Na základe svojej osobnej skúsenosti povzbudzujem každého, aby sa zdržiaval všetkého, čo nabáda k okultizmu, k nekalým praktikám, nemravnosti, spustenej morálke a aby sme počúvali jedine Ježiša Krista, lebo on je dnes nažive a je schopný ovplyvniť veľkou silou životy ľudí, ktorí ho nasledujú a počúvajú.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.