Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Štefan Esztergályos
Reiki a Kristus

small_stefan_estergayos.jpg

Podnikateľ a majiteľ grafického štúdia. www.christianstudio.sk

Po nežnej revolúcii, keď som sa vrátil zo základnej vojenskej služby, som začal vedome hľadať Boha. On ma pritom „našiel“ už skôr, čo som pociťoval aj počas tých dvoch strastiplných rokov vojenčiny v cudzej krajine.

Po roku 1989 začali znova fungovať tzv. „laické rády“, a ja som sa rozhodol zaradiť sa k františkánom. Prvýkrát som sa v tomto spoločenstve stretol s modlitbami, čítaním Biblie a s rozhovormi o duchovnom živote. Chodili tam zväčšia dôchodcovia, ale už tu som zažil ľudí ktorý mali niečo, čo som ja vtedy nevedel zadefinovať, ale veľmi ma to priťahovalo. Teraz už viem, že to bola živá viera a Kristova láska.

Po nejakom čase som dostal ponuku ísť robiť do sveta biznisu, a stal som sa obchodníkom. Tá robota ma bavila a navyše sa v nej dalo aj slušne zarobiť.

Časom ma začala ovládať moc peňazí a túžba po bohatstve a uznaní. Vďaka týmto túžbam začali do môjho života vstupovať kompromisy vo vzťahu k Bohu, k vlastnému svedomiu a voči viere. Jedného dňa som si uvedomil, že sedím na dvoch stoličkách a že mám dvoch pánov, ktorí sa vzájomne nemajú radi.

Boh ma usvedčil aj skrze kamarátov, ktorí sa ma pýtali, načo chodím do kresťanského spoločenstva, keď to aj tak nežijem. Hovorili, že aj tak mi to nepomôže a že som pokrytec.

Zvolil som si jednoduchšiu a pohodlnejšiu cestu: prestal som tam chodiť a začal som umlčovať svoje svedomie. Nakoniec sa v spoločenstve skladali „sľuby“ a s takým spôsobom života, ako som žil, som tak či tak nedokázal pred Bohom a spolubratmi prisahať „chudobu a čistotu“.

Po dlhšom čase som začal mať duchovný smäd a vedel som, že so svojím neusporiadaním životom, a najmä s neochotou ho usporiadať, nemôžem prísť k Bohu. A tak som začal hľadať iný zdroj na uhasenie tohto smädu vo forme rôznych ezoterických a okultných náuk.

Všetko sa to začalo nevinne. Stretol som človeka, ktorý sa venoval východnej mystike, meditoval, bol sčítaný a cvičil bojové umenia. Po krátkom čase a pravidelných stretnutiach ma úplne presvedčil o mojej pomýlenej ceste a ukázal mi smer, akým mám kráčať. Keď si tak spätne spomínam, ani sa príliš nemusel snažiť. Moje znalosti z Písma, učenia Cirkvi a vzťah s Pánom boli také slabé, že som sa nedokázal ubrániť a ľahko som podľahol týmto pomýleným veciam. Mal ochotu sa mi venovať a stal sa mojím majstrom. Takto som večného Majstra vymenil za pozemského, nedokonalého.

Čoraz viac som sa zamotával do rôznych okultných praktík. Venoval som sa astrológii, liečiteľstvu (reiki) a cvičil som bojové umenia. Namiesto modlitby som meditoval v samote, čo ma veľakrát odťahovalo od reality života. Vytvoril som si náboženstvo na svoj obraz, ktoré som potreboval a ktoré mi vyhovovalo. Stal som sa „slobodným“ a zároveň aj otrokom vlastnej pomýlenej cesty.

V obchodoch sa mi po finančnej stránke dobre darilo. Mal som vplyvných známych a na tú dobu som si žil na vysokej nohe. Keď bolo treba niečo zohnať, vybaviť, zariadiť, platilo – „nema problema“! Svet bol gombička a ja som bol jeho stredobodom.

Po čase som sa oženil s peknou ženou, ktorú do dnešného dňa milujem. Zobrali sme sa v kostole - ako ináč, však som bol „dobrý katolík“. Veľa vecí som mal riadne pomýlených a keď mi niekto chcel poradiť, odbil som ho, že predsa ja to viem lepšie. Ach, tá moja pýcha!

Skrze spomínané náuky a praktizovanie okultizmu prichádzala do môjho života určitá moc, ktorá sa aj patričným spôsobom demonštrovala. Môj spôsob života priniesol ovocie - navonok veľmi vábivé, ale zvnútra rozleptávajúce a zhnité. V reiki som už mal absolvovať majstrovské „zasvätenie“.

Skrze praktiky tohto učenia som dokázal ľudí uzdravovať, cítil som energiu, vďaka ktorej som dokázal človeka aj zložiť na zem, keď sa uvoľnil. Bol som presvedčený, že robím správnu vec a že ľuďom slúžim a pomáham.

Teraz už viem, že to nie je Božia vôľa a že spôsob, ako sa získava tá energia, „zasväcovanie sa“ do týchto náuk, sú okultné. Ľudí to odvádza od Boha a ženú sa za niečím, čo veľakrát nepoznajú. Mal som čoraz väčší, až nenásytný, hlad po tejto moci a poznaní. Minul som veľa peňazí na rôzne ezoterické a okultné knihy, bol som tým úplne posadnutý.

V obchode, v ktorom som robil, sa jedného dňa objavil záhadný človek, ktorý prišiel so zaujímavou ponukou. Najprv sme sa rozprávali o náukách, ktorým som sa venoval, a potom vyhlásil, že toto všetko je len slabý odvar. Bol to mág (čarodejník), ktorý si hľadal učňa. Mal som jedinečnú možnosť, ale troška som zaváhal. S mágiou nie sú srandy, je to vážna vec. Dal mi teda určitý čas na rozmyslenie.

Toto záhadné stretnutie som spomenul aj svojej žene, a ona sa zrazu rozplakala. Ach, tá ženská citlivosť – ako často ju my muži ignorujeme! Sľúbil som jej, že to odmietnem, a aj som tak spravil. Mág bol však vytrvalý a o rok za mnou prišiel znova. Druhýkrát som už nedokázal odmietnuť...  

Manželka bola práve na služobnej ceste vo Švajčiarsku a ja som sa ocitol na ceste skazy.

Behom týždňa zasväcovania sa do mágových náuk som mal videnia rôznych nadprirodzených vecí a bytostí, moju prítomnosť sprevádzali nadprirodzené javy: teplomery praskali, svetlá sa sami od seba zapaľovali atď. Po krátkom čase som z toho skončil na psychiatrii.

Po troch mesiacoch na uzavretom oddelení a po absolvovaní nespočetných elektrošokov a medikamentóznej liečby videnia prestali. Pribral som 20 kg a moja osobnosť sa, aj vďaka liekom, menila. Bol som len ako telo, stále som spal, jedol a fajčil.

Postupom času som začal mať ťažké depresie. Hospitalizácie sa neskôr cyklicky vracali. Psychiatria sa mi stala druhým, vynúteným, domovom.

Po druhej hospitalizácii podala manželka žiadosť o rozvod. Behom dvoch mesiacoch a desaťminútového pojednávania som stratil ženu, ktorá kedysi chcela byť mojou oporou v dobrom aj zlom.

Paradoxom je, že sudkyňa, ktorá viedla pojednávanie, sa ma spýtala, či si uvedomujem, že druhýkrát sa už cirkevne oženiť nemôžem. Ja som jej odpovedal protiotázkou - čo mám robiť, keď žena nechce so mnou žiť?!

Všetko, čo malo zmysel, som v tom období začal strácať. Prichádzal som o všetko, čo som vo svojej nevere voči Bohu nadobudol. Viete, nie je príjemné žiť tak, že trpíte núdzou, ale keď začnete chudobnieť materiálne aj duchovne, je to ešte ťažšie. Nebavila ma práca, priatelia ma opustili, rodina to všetko veľmi ťažko znášala, ale vždy mi chcela byť, bola aj je mojou oporou. Hoci ich možnosti mali tiež svoje medze. Po dvoch rokoch ešte aj mama, s ktorou som žil v jednej domácnosti a ktorá sa o mňa starala, náhle umrela.

Čím ďalej, tým viac ma ovládala obrovská neistota a nadprirodzený strach. Mal som hrozné sny a cítil som, že niekto si veľmi nárokuje na moju dušu a pýta si daň za veci, do ktorých som sa namočil. Bolo toho už toľko, že som odmietol svoj vlastný život.

Dvakrát som sa pokúsil o samovraždu: raz s liekmi a druhýkrát som si chcel podrezať žily. 

Takýto spôsob riešenia vecí ma dostal ešte viac na okraj spoločnosti. Ľuďom, ktorými som predtým pohŕdal, som teraz len tíško závidel. Neprijímal som sám seba, svet ani okolie. Všade som sa cítil odmietaný, a hľadal som prijatie tam, kde ma potom ešte viac doráňali. Nakoniec sa mi psychiatria, odkiaľ som predtým utekal, stala miestom útechy. Ľudia ma tam aspoň vedeli pochopiť - veď sme boli na jednej lodi.

Doslova som sa tavil v ohnivom kotly, ale ďakujem Bohu, že som to prežil. Kde sa rozmnožil hriech a zúfalstvo, tam sa ešte viac mohla prejaviť Božia zachraňujúca moc. Časom som si uvedomil, že jedine môj Stvoriteľ mi môže pomôcť a začal som sa naňho obracať a spoliehať. A bol to práve Boh, ktorý svojou láskou dokázal premôcť môj strach, nedôveru, zatvrdnutosť. Priviedol ma naspäť k sebe, aj keď som od neho sám odišiel a dal mi najavo, že sa z môjho návratu teší. Keby ma On nebol zachránil, tak už nie som medzi živými.

Prvýkrát sa ma dotkol svojou láskou – bolo to počas modlitby v spoločenstve – a ja som len plakal, plakal a plakal... Nikto ma nikdy tak nemiloval, ako mi to dal vtedy zažiť a ešte aj dáva. On jediný dokáže milovať až do krajnosti.

Moja ďalšia cesta nebola, samozrejme, jednoduchá. Musel som sa každý deň nanovo rozhodovať, či chcem žiť s Bohom alebo bez Neho. Moja skúsenosť hovorí, že nemám ku komu lepšiemu ísť. Odovzdal som Mu svoj život a bolo to najlepšie rozhodnutie, aké som kedy spravil. Po rozhodnutí úplne patriť Bohu sa veci dali do pohybu.  

Oľutoval som všetky tie okultné ohavnosti a zriekol som sa ich. Okultnú literatúru v hodnote niekoľko desiatok tisíc korún som spálil. Nebolo to ľahké - trvalo mi to asi rok. Prečo ich vlastne treba spáliť? Ľudia, ktorí sa otvárajú takýmto náukám a silám, si dostatočne neuvedomujú, koho tým pozvali do svojho života. Je to úlisný sluha a krutý pán. Na začiatku si myslíte že niečo ovládate, ale keď vás má konečne v hrsti a začne vás ovládať, tak ľahko sa ho nezbavíte. Jedine východisko je obrátiť sa na Toho, ktorý má všetku moc na nebi aj na zemi – na Boha.

To On mi vrátil slobodu, dôstojnosť a poskladal ma ako rozbitú nádobu. To, čo bolo nepotrebné, z môjho života zobral a to, čo bolo dobré, rozmnožil. Moji rodičia už nežijú, ale necítim sa byť sirotou: mám obrovskú rodinu, lebo mám mnohých bratov a sestry v Kristovi. Do môjho života prichádzajú ľudia, ktorí mi pomáhajú rásť vo viere a učiť sa milovať bez podmienok.

Deti síce fyzicky nemám, ale verím, že som bol pri zrodení niekoľkých „duchovných detí“. Je to tiež forma otcovstva, ktorá nahrádza to pôvodné, do čoho som bol povolaný.

Uvedomujem si, že veľa zlého, čo som zažil, boli ovocím mojich nesprávnych rozhodnutí, hriechov a duchovnej nevery. Veľa veci sa uzdravilo, napravilo a zahojilo. Dokázal som odpustiť ľuďom, ktorí mi ublížili, lebo sám som zažil a zažívam odpustenie. Znova som našiel zmysel života, nových priateľov, prácu. Vediem k hlbšiemu poznaniu Boha aj iných, ale najviac sa teším z toho, že Boh je mojím skutočným Pánom, ktorý je reálne prítomný v mojom živote.

Povzbudzujem tých z vás, ktorí ste v beznádeji alebo na pochybách, či aj vás môže postretnúť niečo podobné ako mňa: Skúste to s Bohom a presvedčite sa, aký je dobrý.

Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06
 • Ľuboš Štofko
  Napriek tomu, že ide o takmer najbežnejšiu modlitbu v repertoári mojich a azda aj vašich modlitieb, Otčenášu som rozumel veľmi málo. S výnimkou úvodu - oslovenia: „Otče náš, ktorý si na nebesiach,“ sa mi ostatné formulácie prosieb javili štylisticky dosť nelogické a nedávali mi jasný zmysel.
  2017-10-04

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.