Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Simona a Jozef Predáčovci

small_small_Predáčovci.jpg

Štatutárni zástupcovia OZ Liga pár páru v SR.

Môžete popísať zlomový bod, (alebo viaceré skúsenosti), ktoré znamenali zmenu vo Vašom živote skrze osobné stretnutie s Kristom?

Neviem si spomenúť na žiaden výrazný zlomový bod. Nezažil som také dramatické obrátenie ako napr. sv.Pavol alebo František Assiský. Vyrastal som od mala vo veriacej rodine a postupne prechádzam  z levelu „náboženská povinnosť a strach pred večným zatratením“ na level osobného vzťahu s Bohom.
(Jozef - ďalej J)


Aj ja som vyrastala vo veriacej rodine, ale až na vysokej škole, keď ma Boh začlenil do spoločenstva mladežníckeho spevokolu začala mať moja viera inú dimenziu. Úplný zlom nastal, po jednom „filmovom predstavení“ v podkroví rodinného domu. Premietal sa film Brat Slnko sestra Luna, o svätom Františkovi z Assisi, v talianskom origináli, s čítaným dabingom.... Tak mocne sa ma vtedy Boh dotkol, že keď som išla domov, mala som chuť kričať na celý svet:

„Ľudia, môj  Boh je úžasný!“

Cítila som úplne fyzicky jeho lásku.  Na lásku sa nedá odpovedať inak ako láskou.
(Simona - ďalej S)

Ako prežívate, že Vás Boh miluje? 

Radostne. Som naplnený optimizmom, verím a zažívam dobro a Božiu ochranu, prijatie nielen od manželky, detí,  rodičov, priateľov, ale aj od mnohých ľudí. Veď Boh prisľúbil, že bude so mnou po všetky dni, čo tu budem na zemi, že s každou skúškou dá aj silu vytrvať a nenaloží na mňa viac, ako dokážem uniesť.  (J)

Ja prežívam božiu lásku ako pokojnú istotu, že niekto absolútne dokonalý, kto vie o mne všetko a napriek tomu ma miluje bezpodmienečnou láskou . (S)

Čo Vám pomáha budovať Váš vzťah s Ježišom Kristom a ako to ovplyvňuje Váš každodenný život?

Túžba po spáse pre seba a ľudí s ktorými žijem a stretávam sa.

Uvedomujem si, že Boh ma nesmierne miluje osobnou láskou, že Ježiš zomrel za mňa a mojich drahých na kríži. Chcem mu prejaviť vďaku a aspoň toľko, koľko je v mojich ľudských silách sa snažiť mu lásku opätovať  konkrétnymi skutkami v každodennom živote.  A konkrétne som vďačný mojim rodičom a starkej, ktorí mi dávali príklad svojim životom keď som vyrastal, mojej manželke Simonke, našim deťom, priateľom zo spoločenstva, ktorí mi nastavujú zrkadlo,  ako aj kňazom, ktorí vstúpili niekedy do môjho života a sprevádzajú ma. (J)

Budovať  s Ježišom vzťah znamená pre mňa stále ho spoznávať,  tráviť s ním čas, robiť každodenné praktické rozhodnutia vo veciach malých aj veľkých vo svetle Jeho pravdy, stáť na Jeho prisľúbeniach v časoch ťažkých a túžiť po osobnom stretnutí s Ním z tváre do tváre. (S)

Prežili ste krízu, sklamanie alebo pochybnosti voči Bohu a ako ste sa s tým vyrovnali?

NIE. Hoci sme zažili situácie, ktoré nás zaskočili  napr. cukrovka nášho vtedy 5 ročného syna , neplánované odsťahovanie sa  z Bratislavy do Zlatých Moraviec alebo  sklamanie z postojov a konania  ľudí hlásiacich sa k viere, nikdy sme to nepociťovali ako sklamanie z Boha, krízu viery  alebo pochybnosti voči Bohu.

Môžete popísať osobnú skúsenosť s nejakým Božím zásahom vo Vašom živote?

25.7.1987 som bol na základnej vojenskej službe u hradnej stráže a do civilu mi zostávalo menej ako desať týždňov. V strážnej službe pri strážení prezidenta v jeho letnom sídle, mojou nedbanlivosťou prišlo k tomu, že jeden z vojakov, s ktorými som bol v službe,  nechtiac vystrelil dávku z môjho škorpióna. Nielenže nikoho nezasiahol,  hoci vystrelil smerom k trom vojakom, ktorí boli od neho na tri-štyri metre, ale hluk zo streľby nikto ( ani z osobnej stráže prezidenta ) nepočul, hoci na strážnici boli otvorené okná a prezidentské priestory, v ktorých sa zdržiaval sa nachádzali pár desiatok metrov odtiaľ. Ak by to bol vtedy niekto z prezidentskej ochranky počul, niekoľkoročná basa v Sabinove by ma neminula. (J)

Čakali sme významnú  rodinnú návštevu. Veľmi mi záležalo na tom, aby bolo všetko dobre pripravené, aby sa naši drahí, s ktorými sa vidíme len zriedka u nás mohli dobre cítiť. Návšteva bola ohlásená dlho dopredu, ale  situácia sa u nás vyvíjala tak, že večer pred ich príchodom bol u nás stále neporiadok a ja som si mocne uvedomovala, že to nemám šancu stihnúť. Bola som nešťastná, nahnevaná na seba aj Dodka, neschopná čohokoľvek. Môj manžel vyriešil situáciu originálne, ako vždy:

„Maminka choď si ľahnúť, si unavená. Neboj sa Boh sa postará....“ To bola posledná kvapka, vybuchla som: „To sa ti ľahko povie, vari mi sem príde v noci Boh upratať?!“

Plná vzdoru, pocitu neschopnosti, sklamania, nepochopenia od vlastného manžela som poslúchla. Skoro ráno zazvonil telefón. Strýko sa ospravedlnil, že nemôžu prísť, kvôli náhlemu úmrtiu v rodine. A ja som stála v nemom úžase, vďačná manželovi, že ma poslal spať (znova sa mi oplatilo byť poslušnou manželkou).  Boh stál pri mne večer, keď ma cez môjho manžela poslal spať, lebo vedel, čo bude zajtra, hoci mne sa v tej chvíli zdal vzdialený a nezainteresovaný. Hanbila som sa a zároveň som sa cítila bezpečná v náručí milujúceho Ocinka, pre ktorého žiadna moja potreba nie je malicherná.(S)

Akými spôsobmi sa Vám Boh prihovára?

Najčastejšie sprostredkovane, cez druhých - napísané rozjímania, gospelové piesne, alebo slová priateľov, rozličné situácie. Dva razy, sa nám Boh prihovoril úplne jasne cez slová Svätého písma, ktoré sme si otvorili vo viere (nezávisle na sebe, každý sám, jeden večer a druhý ráno)  pri hľadaní riešenia ako zabezpečiť samostatné bývanie pre našu rodinu ( potrebovali sme si tiež zobrať pôžičku) a raz pri riešení otázky ako ďalej so zamestnaním.

Viete k čomu Vás osobne povolal Ježiš Kristus? Ako ste to povolanie rozpoznali a ako sa ho snažíte žit?

Sme presvedčení, že Ježiš Kristus nás povolal do manželstva, k šíreniu manželskej a predmanželskej čistoty a k povzbudzovaniu druhých. Uvedomili sme si to až s odstupom času, po svadbe. Boh uchránil našu čistotu pred manželstvom ( anjeli strážcovia zopárkrát mali „ fofry&ldquo, dostali sme nadštandardnú prípravu do manželstva cez kňaza Libora Škriputu a laika Evžena Valoviča, Boh našu lásku požehnal deťmi ( hoci bolo možné, že zo zdravotných dôvodov vlastné nemusia prísť), „náhodou“ sme sa stali prvým certifikovaným učiteľským párom symptotermálnej metódy prirodzeného plánovania rodiny. Po rokoch práce ako dobrovoľník som dostal ponuku pracovať na Slovensku profesionálne zastupovať materskú organizáciu z USA, hoci po anglicky neviem a napokon vždy, keď sa vynoril problém, ako finančne uživiť rodinu ( po skončení zmluvy s materskou organizáciou v USA v dôsledku zmien a ekonomickej  krízy), Boh nám posiela veľa práce (akoby chcel nás utvrdiť v tom, že naša služba nie je zbytočná a potom pošle financie, či už cez podporovateľov alebo prostredníctvom možnosti zamestnať sa tak, aby sme so Simonkou mohli naplno pokračovať v službe, ktorú sme začali.

Čo by ste odporučili ľuďom, ktorí majú túžbu stretnúť živého Boha, čo majú robiť? 

Hľadať a vytvárať si príležitosti, aby sa s ním  mohli stretnúť. Volať na neho, aby sa im ukázal, urobiť si čas na to, aby sa ich mohol dotknúť a prosiť o  milosť porozumieť jeho dotyku.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.