Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - MUDr. Marek Krajčí
Prevziať zodpovednosť za našu krajinu

small_marek_foto.jpg

MUDr. Marek Krajčí – detský kardiológ, zakladateľ a riaditeľ platformy Kresťania v meste. Z jeho podnetu už niekoľko rokov platforma Kresťania v meste iniciuje rôznorodé aktivity a vykonáva projekty pre občanov žijúcich v Bratislave, ktoré presahujú rozsahom a významom cirkevné komunity. Práca, ktorú rozvinul, je založená na priateľských vzťahoch členov a sympatizantov rôznych cirkevných spoločenstiev.

V parlamentných voľbách kandiduje za Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) pod číslom 4.

Narodil som sa rodičom milujúcim Pána Ježiša Krista, ako prvorodený syn. Mám dvoch súrodencov, brata a sestru. Od malička som vyrastal v cirkevnom spoločenstve, navštevoval som nedeľnú školu, neskôr dorast a mládež. Bibliu – sväté písmo som považoval za nadčasové Božie slovo k nám a osobne ku mne, pravidelne som ho čítal, učil sa naspamäť jeho verše.

Ako desaťročný som prežil osobné Božie volanie. Na výzvu kazateľa, evanjelistu Janka Krišku, som v modlitbe odovzdal svoj život Pánovi Ježišovi Kristovi a rozhodol som sa ho celý život nasledovať ako svojho Pána a Spasiteľa. Bol to silný okamžik - Duch Svätý na mňa zostúpil, keď som sa zabával s kamarátmi na galérii kostola počas bohoslužieb. Zrazu som začal plakať a vedel som, že musím na výzvu reagovať. Môj život sa týmto rozhodnutím radikálne zmenil. Odvtedy som žil s neotrasiteľným vedomím, že Ježiš vždy stojí pri mne, stal sa mi najbližším priateľom. Na vyznanie svojej viery som sa dal pokrstiť vodným krstom.

O niekoľko rokov neskôr som zažil ďalšiu skúsenosť, ktorú popisuje aj evanjelista Lukáš v Skutkoch svätých apoštolov. Spolu s priateľmi sme túžili po krste Duchom Svätým. Ako sme sa za to modlili, Duch Svätý na nás mocne zostúpil. Zrazu sme začali, plní nadprirodzenej radosti, všetci naraz a nahlas, chváliť Boha. Do môjho tela sa vliala rieka, ktorú som nemohol udržať a začala mi z úst vychádzať chvála, rozprával som zvláštnym novým jazykom. Duch Svätý nás pokrstil a my sme prežili letnice, tak ako ich zažili aj prví nasledovníci Ježiša Krista. Po tejto skúsenosti som plný odvahy začal svedčiť o Ježišovi - na gymnáziu vo svojej triede spolužiakom, ale aj vonku na uliciach. Tam sme po nežnej revolúcii aj s ďalšími priateľmi z našej skupinky rozprávali ľuďom, že Ježiš je živý Boh - náš Záchranca, ktorý má moc odpustiť nám každú zlú vec, očistiť naše svedomie a darovať nám nový život.

Rodičia ma viedli aj k hudbe, naučil som sa hrať na klavíri, popri klasickej hudbe som sa venoval aj doprevádzaniu duchovných piesní na mládežníckych stretnutiach a v kostole na organe. V tom období ešte na Slovensku neexistovali chválové podujatia, na aké sme dnes zvyknutí, hoci na mládežníckych stretnutiach sme už začínali spievať niektoré preložené “worship” piesne. Vnímal som, že uctievanie Pána spievaním chválospevov a modlitbami je nádherná bohoslužba, ktorá môže prebudiť mnohých do živého vzťahu s Ježišom.

Už počas prvého ročníka na lekárskej fakulte som prijal od Pána vedenie, že mám spolu s ďalšími kresťanmi, ktorých mi On ukáže, začať v Bratislave organizovať Koncerty modlitieb a chvál. Tak vznikla skupinka kresťanov z rôznych spoločenstiev, s ktorou sme sa viac ako rok stretávali, modlili a pripravovali.

V marci 1993 bol prvý Koncert modlitieb a chvál. V sále kultúrneho domu sa tlačili stovky kresťanov, počas uctievania viacerí z nich prijali krst v Duchu Svätom, všetkých nás naplnila veľká túžba po jednote s našim Bohom a navzájom medzi sebou. Na pódium vystúpilo 14 duchovných z rôznych cirkevných pozadí, aby žehnali tomuto dielu. Toto hnutie rástlo, na Koncerty modlitieb a chvál nášmu Pánovi Ježišovi Kristovi začali chodiť stovky kresťanov, v Bratislave sme vedeli spoločne naplniť najväčšie sály mesta.

Boh mi dal inšpirácie k napísaniu nových chvál, ktoré sa stali hitmi koncertov. Na stredných a vysokých školách sme iniciovali modlitebné skupinky, neskôr sme spoločne organizovali verejno-prospešné brigády. Do Bratislavy začali chodiť mnohí z celého Slovenska, aby zažili tieto uctievania nášho Pána. Preto sme začali organizovať celonárodné Konferencie modlitieb a chvál, na ktoré sme si pozývali aj zahraničné worship skupiny a inšpiratívnych kresťanských lídrov. Tí nás usmerňovali, aby sme boli svetlom v spoločnosti a prinášali hodnoty Božieho kráľovstva do našej krajiny. Vydávali sme časopis KROK kresťanov v spoločnosti, chválové albumy, organizovali rôzne duchovné a vzdelávacie semináre. Rozvinula sa spolupráca s mestom, boli sme dokonca pozvaní na audienciu k pánovi prezidentovi Michalovi Kováčovi.

 

Popritom som vyštudoval medicínu a zamestnal sa ako lekár na oddelení detskej kardiochirurgie, venoval sa detskej kardiológii. Mal som veľmi zanieteného šéfa, už vtedy bol jedným z najlepších kardiochirurgov v Európe. Popri ňom som profesne rástol, publikoval, prednášal, urobil si atestáciu z pediatrie a následne z detskej kardiológie.

Štastne som sa oženil, narodila sa mi prvá dcéra, práca ma bavila, mal som možnosti kariérne rásť. Vtedy som zrazu vnímal od Pána pozvanie zanechať túto kariéru a investovať svoj potenciál do spájania kresťanov v našom meste. Zdá sa vám to zvláštne? Vôbec sa vám nedivím. Nebolo to vôbec jednoduché rozhodnutie. Odísť z pozície istoty do úplnej neistoty, dať výpoveď zo zamestnania a spoliehať sa iba na Pánovo povolanie, ktoré odo mňa v tom období nikto iný nežiadal. Vnímal som však, že musím mať vieru, že bez nej neuvidíme nové, zasľúbené veci pre naše mesto. Ako som prosil o modlitby mojich priateľov, jeden z nich mi povedal, že si mám nechať úväzok v Detskom kardiocentre aj naďalej, že Boh s tým má v mojom živote svoj zámer. Nedúfal som, že takáto možnosť by reálne pripadala do úvahy. Ale Boh potvrdil toto slovo a ja som zostal zamestnancom Detského kardiocentra na čiastočný úväzok až do dnešného dňa. Nemusel som úplne zanechať to, čo som mal rád. Pomáhať deťom a ich rodičom aj cez túto službu. Zvyšok svojho potenciálu som najskôr investoval do modlitieb a prosil Pána o zjavenie ďalšej cesty.

Po pol roku som dostal pozvanie na stretnutie 4 pastierov kresťanských spoločenstiev v Bratislave s túžbou založiť platformu Kresťania v meste. Takto sa celé hnutie Koncertov modlitieb a chvál pretransformovalo do reálnej spolupráce spoločenstiev a ich pastierov, celonárodné konferencie sa zmenili na celomestské. Cirkev v meste začala spoločne slúžiť.

Jedným z našich prvých projektov bola pomoc bezdomovcom. Boli sme otrasení, ako počas extrémnej zimy v roku 2007 zomierali bezdomovci na uliciach nášho mesta. Boli sme pripravení otvoriť pre nich svoje budovy. Vďaka Bohu, mesto sa spamätalo a umožnilo otvoriť pre nich prvú nízkoprahovú nocľaháreň, ktorú sme spoločne podporili. Túto situáciu sme však pochopili ako Božie povolanie pomáhať núdznym a kresťanov sme pozvali do služby varenia teplého jedla pre tých, čo stále zostávali na uliciach. Táto služba postupne narástla až do nevídaných rozmerov.

Cez výdaj polievky sa naši dobrovoľníci zoznamujú s ľuďmi bez domova, navštevujú ich v úkrytoch a ubytovniach, pomáhajú im rôznou pomocou, láskou a priateľstvom sa ich snažia socializovať. Núdznych ľudí zamestnávame, vytvárame pre nich pracovné pozície a integrujeme ich na trh práce.

V súčasnosti je do pomoci zapojených už viac ako 200 dobrovoľníkov a jedna z našich dobrovoľníčok je zamestnaná na jednom z bratislavských miestnych úradov, kde pre ňu pán starosta vytvoril špecializovanú kanceláriu na pomoc ľuďom bez domova.

Jednou z mojich túžieb bolo mať na chválach aj klasický orchester. Práve spolupráca kresťanov v rámci platformy sa stala miestom vzniku Kresťanského komorného orchestra ZOE. Dali sa dokopy mladí hudobníci, v začiatkoch orchester odohral som mnou niekoľko chvál na spoločných ekumenických bohoslužbách vo veľkej sále Istropolisu, či v hale na Pasienkoch, následne desiatky benefičných koncertov. Podporili sme tak mnohé charitatívne projekty a organizácie. Medzi najznámejšie koncerty platformy patrili koncerty pod záštitou premiérky Ivety Radičovej – Koncert pre Japonsko (po ničivom zemetrasení v roku 2011), Ďakovné koncerty pre Detské kardiocentrum a Koncert slovensko-kórejskej harmónie v novej budove SND. Z orchestra sa postupne stalo renomované teleso a v súčasnosti poriada svoje vlastné koncerty a prijíma pozvania na prestížne podujatia. Tradíciou v meste sa stali naše vianočné benefičné koncerty, ktoré organizujeme s rôznymi telesami a umelcami, záštitu nad nimi pravidelne preberá primátor mesta a ich výťažok je určený na rôzne charitatívne účely.

O. z. Kresťania v meste sa stalo platformou spolupráce kresťanov. Vytvorilo priestor na pravidelné stretávanie sa pastierov jednotlivých kresťanských spoločenstiev, stalo sa miestom spolupráce kresťanských mimovládnych organizácií, organizuje spoločné semináre a konferencie. V súčasnosti takto prepájame už viac ako 30 spoločenstiev.

Naše združenie zároveň vytvára jednu z najväčších dobrovoľníckych platforiem v meste. Prostredníctvom kampane Milujem svoje mesto, do ktorej sú zapojené stovky dobrovoľníkov, pomáhame jeho jednotlivým mestských častiam, núdznym ľuďom, rôznym sociálnym zariadeniam, čistíme verejné priestranstvá, parky a lesy. Počas tohto festivalu priateľstva a vzájomnej pomoci motivujeme k dobrovoľníctvu, pre Bratislavčanov organizujeme pestrý kultúrny, športový a duchovný program.

Mojou túžbou však je najmä to, aby kresťania svietili v každej oblasti našej spoločnosti, svojimi životmi zjavovali Božie hodnoty, boli soľou našej krajiny. Aj preto na báze platformy vznikajú skupinky kresťanov z jednotlivých sfér našej spoločnosti. Takto vznikol Kresťanský biznis klub, ktorý organizuje pravidelné biznis raňajky, biznis konferencie a rôzne VIP podujatia, ktoré sú príležitosťou pre firemnú filantropiu. Jeho úlohou je prepájať kresťanských podnikateľov, manažérov a obchodných riaditeľov, nakoľko sú v našej krajine neustále konfrontovaní korupciou a amorálnym podnikaním. Uvedomujem si, že títo ľudia musia stáť za sebou, podporovať sa a spoločne hľadať víziu pre podnikateľské prostredie našej krajiny.

Hnutie Kresťania v meste nezostalo nepovšimnutým ani zo strany autorít nášho mesta. Ich ocenenie našej práce som prežíval ako Boží darček a povzbudenie k mojim štyridsiatim narodeninám. Prevzal som najvyššie samosprávne vyznamenanie, Cenu primátora hlavného mesta SR Bratislavy za rok 2014, čo bolo vyznamenaním všetkým nám a povzbudením, že kresťania môžu a majú meniť svet okolo seba.

Verím, že ak budeme ako kresťania jednotní, môžeme ovplyvňovať spoločnosť, v ktorej žijeme. Verím, že ako kresťania máme prevziať zodpovednosť za našu krajinu.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.