Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Michael Glatze

small_small_small_michaelglatze.jpg

Michael bol spoluzakladateľom časopisu Young Gay America a zástancom práv homosexuálov. Kontakt a jeho obľúbená webová stránka: www.gcmwatch.com
michaelglatze.blogspot.com

Michael bol si jedným z lídrov homosexuálneho hnutia v Amerike. Vo svojom príbehu uvádzaš, že homosexuálne hnutie podporuje hriech a korupciu. Môžeš detailnejšie popísať korupčné pozadie homosexuálneho hnutia a hriech, ktorý podporuje?

Áno samozrejme, Homosexualita je hriechom proti Bohu. Existuje veľa hriechov voči Bohu.

Hriech znamená „minúť cieľ“ alebo nesúlad so svätou prirodzenosťou Boha. Keď zistíte, že toto je to, čo znamená hriech, zistíte, že každý jeden z nás zhrešil a pokračuje v hrešení!

Všetci sme minuli cieľ! (kvôli dedičnému hriechu, sme uvádzaní do pokušenia robiť čo je nesprávne alebo zakázané. Vďakabohu, Kristus zomrel za všetky naše hriechy, minulé, prítomné i budúce – takže tí, čo veria v Neho, tým je daný čistý štít a večný život v prítomnosti svätého Boha. Dostávame Božiu spravodlivosť, nie našu vlastnú (a je jedno ako veľmi sa o ňu pokúšame, nemáme našu vlastnú spravodlivosť!)

Inak povedané, homosexualita je jeden z mnohých hriechov uvedených v Božích zjaveniach ľudstvu v Biblii, ktoré taktiež zahŕňajú klamstvo, cudzoložstvo atď. Ale neexistuje žiadne klamstvo, ktoré je dobré v očiach Boha, každé klamstvo je hriech. Podobne, každá homosexualita je hriechom voči Bohu. Prečo je hriechom? Pretože je to zvrhlosť ľudského tela, ktoré bolo stvorené s určitým zámerom.

Niektorí ľudia sa domnievajú, že Biblia je, akosi „zastaralá“, ale títo ľudia postrádajú jednu z najväčších charakteristík Boha, ktorá je, že ON je nemenný a to je dôvod prečo veriť Jeho dobrote a dokonalosti! Takže, nie, Biblia nie je „stará novina“ alebo niečo podobné, ako niektorí tvrdia.

Znovu, nie je žiadna homosexualita ktorá je nejako „OK“ v Božích očiach, preto, hocaké hnutie propagujúce homosexualitu je hnutie hriechu a korupcie prirodzenej ľudskej sexuality a malo by byt potlačené.

Navyše, kresťania a iní ľudia so svedomím, potrebujú osloviť tých, ktorí boli chytení v hriešnom spôsobe života homosexuality, osloviť v zľutovaní a láske, pomôcť im vyliečiť sa z bolestných návykov homosexuality, ponúknuť im lepšiu cestu – celistvosť ktorá sa nedá zažiť praktizujúc homosexualitu.

V Rimanoch 1:27 sa opisujú muži zapojení v homosexualite tak, že „sami na sebe odniesli zaslúženú odplatu za svoje poblúdenie“ a hocikto zainteresovaný v takomto očividnom hriechu proti Bohu bude cítiť niečo čo sa volá duševná smrť, oddelenie od lásky a dobroty Boha. Môžu sa pokúsiť o prerobenie Boha v ich vlastnej predstave, aby sa hodil k ich hriechu (ako sa mnohí „liberálni kresťania“ pokúšajú, a ja som to skúšal asi rok alebo tak nejako, keď som si predstavil, že by som mohol byť „gay kresťan“) Ale nakoniec, pravda zvíťazí a človek naozaj hladný po pravom priateľstve s Ním, pravý Boh odvolá ich hriechy a pustí sa do uzdravovania. Modlím sa za týchto ľudí.

Aký je konečný zámer homosexuálneho hnutia? Uspokojí sa hnutie s vymožením práva na adopciu detí a rovnoprávnosťou s manželstvom muža a ženy?

Nie, „neuspokojí“ sa s ničím, pretože stála prítomnosť heterosexuálov je pociťovaná ako útlak pre tých, ktorí sú uväznení v homosexualite – kto vie, v ich vnútri, že by mohli byť normálni, ale vyberú si namiesto toho žiť v lži.

Homosexualita a heterosexualita nemôžu koexistovať, pretože jedno je deformácia druhého a bude stále pokračovať snažiť sa predčiť to druhé. To je dôvod, prečo homosexualita je tak nebezpečná pre ľudský život a prečo je takým ohavným hriechom v očiach Boha. Ak sa pozriete do histórie, vždy, keď sa ľudstvo upne odvrátilo od Boha k „ich vlastným cestám“, stali sa viac a viac sexuálne degradovanými, stále viac a viac zameraní na naplnenie vlastných telesných rozkoší. Homosexualita sa vždy objavovala... a horšie hriechy. Každý, kto mal najmenšie pochopenie ľudskej prirodzenosti vie, že homosexualita je iba jednou zložkou totálnej sexuálnej nemravnosti, ktorá ak sa prikloníme nejako priznať homosexualite „posvätený status“ – bude len a len bláznivejšia, pretože ľudia sa zmenia na viac a viac hriešnych v správaní, aby naplnili svoje perverzné rozkoše.

Musíme rozlíšiť, či jednotlivec, ktorý je v moci svojej vlastnej rozkoše a zvrhlosti sa vedome rozhodol, ale môže byť i v situácii, kde on alebo ona nepoznajú lepšiu cestu. Preto pre kresťanov je také dôležité milovať s božou láskou všetkých, ktorí boli použití, alebo podvedení, dosiahnuť ich so svätou pravdou Milosti, ktorá je jediná 100% úspešná cesta ako dať ľuďom nový život a vykúpenie z ešte väčších a hnusných hriechov.

V čom spočíva úspech presadzovania homoagendy v tak širokom medzinárodnom meradle? Aké najúčinnejšie prostriedky pre šírenie hodnôt homoagendy sa používajú?

Existuje nespočetná sieť organizácii v politike, médiách atď., ktoré propagujú homosexuálnu agendu. Advokáti práv „gayov“ úspešne spojili ich prípad so širším občianskym právom, dovoľujúc teraz každému usúdiť, že „anti-gayovské“ myšlienky sú tie isté ako anti-černošský rasizmus. A toto, samozrejme, nie je pravda. Nikto nikdy nezačal ako čierny a potom sa stal bielym, iba ak v extrémnom prípade. Ale ľudská rozdielnosť je úplne odlišná ako sexualita.

Problémom je, že politici, aktivisti a médiá sú veľmi dobré vo vytváraní emocionálnych argumentov, ktoré uväznia ľudí do pocitu viny v prípade, ak majú nejaké negatívne alebo kritické myšlienky proti homosexualite.

Dobrosrdeční ľudia cítia vinu, potom sa zahanbia, potom nič nepovedia a neskôr začnú s kompromismi. Čím viac sa niečo, čo je zlé môže zdať dobrým, tým viac ľudí jednoducho dovolí zlu existovať... to je to, čo sa deje s homosexualitou. Stávame sa viac a viac necitlivými do bodu, keď tí, ktorí stoja za pravdou sa zdajú byť väčšími a väčšími extrémistickými alebo dokonca „radikálnymi“! Ale jediná „radikálna“ vec je, že tak veľa ľudí sa obracia na homosexualitu, aby uspokojili ich žiadostivosť, pretože alternatíva stáť na strane pravej mužnosti v tendenciách jej narastajúceho oslabenia je náročná.

Myslím, že praktizovanie pravej mužnosti, ktorá môže byť nájdená len v Kristovi, by malo byť hlavným cieľom každého kresťana na svete do bodu, kde môže začať vracať veci späť v správnom smere. Problémom je, že veľa kresťanov nečíta svoje Biblie, netrávia čas s Bohom a tak sa stávajú viac a viac svetskými vo svojich rozhodnutiach (radšej ako spoliehať sa na moc – a slobodu – Ducha svätého). A teda, viac a viac kresťanov ustupuje a úplne predávajú pravdu na oplátku za akceptáciu sveta. Sme žiadaní Bohom žiť nie pre iných, ale pre Neho. Koľko Kresťanov to v skutočnosti robí? Kresťania, ktorí majú pravdu, sú tí, ktorí vnímajú za zodpovednosť za skutočné zastavenie rozmachu hriechu a úpadku, skrz silu Ducha Svätého. Môžeme dosiahnuť na tých ktorí sú zmätení, a učiť ich pravdu.... oslobodzujúcu pravdu! Ale veľa kresťanov je tak mimo toho, že nerozoznajú slobodu, ktorú majú v Kristovi,Slovo Božie, ktoré skutočne oddeľuje od všetkých očakávaní a dogiem. Takže podporujú zlé myšlienky, idey, zatiaľ čo by mali bojovať za to, čo je správne.

Kresťania by sa nikdy nemali nechať nekresťanmi zahanbiť pre kompromisy s Božou pravdou. Namiesto toho by mali byť pripravení zomrieť za pravdu, ak k tomu dôjde.

Mnohí kresťania sú schopní veriť, že Boh môže oslobodiť človeka od alkoholu, drog, alebo ho zázračne uzdraviť. Avšak predstava, že Boh môže uzdraviť človeka z homosexuality je pre mnohých neuveriteľná, pretože veria, že človek sa homosexuálom rodí. Ty svedčíš o tom, že Ťa Boh uzdravil z homosexuálnej mentality. Čo by si odkázal tým, čo pochybujú o možnosti, že Boh môže uzdraviť človeka z homosexuálnej mentality?

Ľudia v skutočnosti o tom vcelku nepochybujú. Namiesto toho, kupujú/“zjedia“ svetový názor – prvý – že homosexualita je OK, potom používajú predpoklad a povedia „Ja jednoducho neverím“ že človek sa môže z „gaya“ stať hetero. Ale dôkaz je jasný. Ja som jedným z miliónov, ktorý prestal byť homosexuálom a stal sa heterosexuálom.

Chorou iróniou je, že veľa ľudí nemá vôbec žiadne problémy, keď niekto pokračuje z hetero na gaya, domnievajúc sa, že človek mal v sebe skrytú homosexualitu, ktorá len čakala kým vyjde na povrch! Ale čo tak možnosť, že nikto nemá v sebe skrytú sexualitu, ktorá nie je ničím iným len slobodou zvoliť si? Homosexualita je voľba, nie vrodená identita. Môže sa rozvinúť – tie túžby rovnakého pohlavia – v ľuďoch z viacerých dôvodov, ale radšej ako sústrediť sa na príčiny túžieb rovnakého pohlavia, oveľa dôležitejšie je zamerať sa na realitu výberu homosexuality a na dôsledky na spoločnosť tak isto, ako aj na vzťah individuálnych duší k Bohu.

Tí, ktorí si nevedia predstaviť človeka opúšťajúceho homosexualitu sú uväznení v postoji, ktorý v svojich základoch pochybuje v Kristovu schopnosť vyhrať, zdolať. Uväznenému človeku v ďalšej hriešnej závislosti nikdy nebude povedané, žiadnym dobrosrdečným človekom, že jednoducho nemôže skončiť, takže nemá nikdy skúšať! Ale, takzvaní „cnostní“ ľudia toto skutočne vravia svojim priateľom a členom rodiny!? Toto je najväčší hriech, a úprimne, každý kto pochybuje o pravde potrebuje naozaj stráviť nejaký čas v modlitbe s Bohom, predtým, než si opäť otvoria ústa a budú ľudí hnať ďalej do zviazanosti. Kristus je sloboda, je na kresťanoch dostať všetky naše povýšenecké úsudky a prehrešky z cesty a nechať Krista oslobodiť uväznené duše. Nemám veľa trpezlivosti pre kresťanov, ktorí predstierajú, že sa zaujímajú o túto záležitosť, ale pochybujú o Božej pravde a správajú sa tak, že oni nejakým spôsobom sú inteligentnejší ako Boh. Títo ľudia majú problémy.

Alkoholici, alebo narkomani po prekonaní závislosti zostávajú celoživotne abstinujúci a teda musia čeliť tomuto pokušeniu po celý svoj život. Nie je to tak aj s ľuďmi, ktorí sa rozhodnú odvrátiť od homosexuality?

Niekedy. Ale nemôžem hovoriť za každého, ktorý sa pokúsil uzdraviť z homosexuality. Ako s každým ťažkým životným rozhodnutím, alebo návykom, je tu možnosť pošmyknutia sa späť. Je tu možnosť zápasov s pokračujúcim pokušením. Ale tak, ako aj s hocičím iným, je tu aj veľká možnosť úspechu. Množstvo manželských párov, s ktorými som hovoril, ktoré mi poslali fotografie svojich krásnych detí, ktoré zanechali homosexualitu veľmi dávno, sú dôkazom tejto pravdy.

Mnohí ľudia s homosexuálnou mentalitou túžia po uzdravení, úprimne hľadajú, modlia sa, snažia sa odmietať vo svojom vnútri homosexuálne túžby, ale znova a znova padnú do hriešneho styku. Máš odpoveď na toto tajomstvo, že niekto je úspešne pomerne rýchlo uzdravený a druhý, aby bol svätý pred Bohom musí so svojím pokušením bojovať celý život a niesť takýto kríž?

Ľudia strávia veľa času pochybnosťami o Kristovej moci, a žijú – namiesto toho – úplne nerestný, seba uspokojujúci život. Svätá pravda je, že Kristov život skutočne vznikne v tvojom tele, a ty už nie si ďalej živý, stal si sa mŕtvym v Ňom. Takže nie je načo sa sťažovať, ak Boh, ktorý stvoril svet a miloval nás tak, aby nám zoslal svojho Syna, aby sa stal hriechom za nás, prebýva v našom tele!

Iste, život má svoje výzvy, ale niet takého muža alebo ženy na svete, ktorý by nemal v živote výzvy! Ľudia potrebujú povstať z ich pozície obete,  z ich nadradeného seba uspokojujúceho života, a nechať Bohu jeho jedinečnosť v ich životoch. Iba potom budú naplnení s „plnosťou šťastia“ , velebiac Boha v každom „slove a čine“ a budú milovať svoje životy v Kristovi tak veľmi, nezáležiac na tom kam ich zavedie.

Takže ja odmietam prístup obete. Ak by som mal povedať, že človek, ktorý sa borí s homosexuálnymi pokušeniami nie je iný od toho, ktorý sa borí s inými pokušeniami, všimol by som si jednu vybranú časť reality, radšej ako celú vec.

A v tejto svornosti ľudstva, Kristus rozumie tomu, čím prechádzame, pretože on bol v pokušení rovnako, ako sme my, ale bez hriechu. Preto môže pomôcť tým z nás, čo trpia – TO SME MY VŠETCI! Je to o tom, ako pozeráš na svoju cestu životom. Je to všetko na tebe, ty, ty, ty budeš možno plakať a na veľa sa sťažovať – úplne, priamo sa vzpierať proti Bohu, pochybovať o jeho Božstve, a domnievať sa, že ON nie je dostatočne mocný pre teba!

Ale ak sa poddáš – rozpoznáš, že ako kresťan si mŕtvy v Kristovi... absolútne „prekonaný“ – nájdeš pravú slobodu v Božej milosti, ktorá ťa prevedie pozoruhodnými miestami, zahrňujúc vykúpenie z  hriechov a ďaleko lepší život povedieš na pravú slávu žijúceho Boha.

Ale neberte moje slovo na to, že ste nútení si len myslieť, že som tvrdohlavý muž bez zľutovania. Študujte Bibliu. Sami spoznajte Boha. Je to Vaše rozhodnutie.

Mnoho ľudí zlyhá, pretože časť z nich by si radšej hovelo v zúfalstve, akoby akceptovali plnosť Božej milosti. Je to jemnejšia forma pýchy, nie je prekvapením, že úplné uzdravenie sa nemôže udiať počas takýchto duchovných podmienok!!!

Čím by si nakoniec povzbudil ľudí na Slovensku a vo svete, ktorí túžia po uzdravení z homosexuálnej mentality?

Povzbudil by som ľudí na Slovensku s pravdou človeka a prácou Ježiša Krista. Poznáte Ho? NAOZAJ Ho poznáte? Viete, čo pre Vás spravil!? Mám tak veľa kresťanských priateľov, ktorí bojovali s rôznymi hriechmi a pokušeniami, ktorí boli z nich vykúpení vo veľkom a všetci sme súčasťou tejto krásnej, rozbitej rodiny hriešnikov, ktorí sa stali Božími deťmi!

Modlím sa za jednotu celosvetovej cirkvi a teším sa na stretnutie s hociktorými kresťanmi na Slovensku, ktorí by ma mohli chcieť kontaktovať priamo. Poviem ti, teraz, spravím všetko, čo môžem, poukázať na návrat ku Kristovi a k Jeho moci, pretože je to Jeho Moc, ktorá nás vykúpi.. nie naša vlastná sila. Podvoliť sa Jeho Sile – radšej ako sa márne pokúšať dosiahnuť niečo sám, to je jediný pravý kľúč k úspechu!

Milujem vás všetkých tam na Slovensku, modlím sa, aby Kristus pracoval vo vašich srdciach a mysliach, a modlím sa, aby kresťania tam odvážne stáli za pravdou Božou, za svetom, ktorý naozaj trávi veľa času počúvaním „kráľa sily vetra“, radšej ako tichého, malého hlasu žijúceho Boha. Čítajte svoje Biblie. Modlite sa. „Nechajte slovo Božie prebývať bohato vo vás, v celej múdrosti, učením a napomínaním sa navzájom žalmami, chválospevmi, duchovnými piesňami, spievajúc s milosťou v srdciach Pánovi“ Kol 3:16

Milujte sa navzájom. Buďte k sebe navzájom otvorení. Neprebývajte v úpadku, zamerajte sa na VÍŤAZSTVO v Kristovi. Satan nás chce stiahnuť ku kompromisu, k pochybnosti do tmy, do zúfalstva a to bude boj všetkých kresťanov, pokým sa Kristus nevráti!!!! Očakávajte túto duchovnú bitku a stojte silno v Božom brnení a v sile JEHO moci. Verte tomu, pre JEHO deti, všetky veci naozaj fungujú spolu nadobro. Verte, že ON, ktorý má moc oslobodiť svet od hriechu má moc spraviť hocaký zázrak vo vás. Verte, že ON to vie spraviť, radšej ako sa domnievať, že to vie len na 90% - ale, že tých 10% je pre Neho príliš ťažkých. Preverte seba, úplne, aby ste vedeli, kde sa môže ukrývať nedôvera... potom, spýtajte sa Krista – v Jeho žiari – aby osvietil to miesto ukrývajúce tmu a aby vás naplnil namiesto toho milosťou a nádejou. Verte Kristovi, a nebuďte nešťastní.

 

Za rozhovor ďakuje Marek Nikolov


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.