Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Marián Uhriňák
Nie všetci čo mi hovoria Pane, Pane, vojdú do nebeského kráľovstva

small_kexo1.jpg

Bubeník z kapely Timothy.

Hospodin je môj Pastier, ale túži byť aj tvoj, aj môjho suseda, či dokonca práve aj tých čo ho nemajú radi a vysmievajú sa z neho, ale aj tých čo si myslia že sú jeho ovečky, ale v skutočnosti je ich pastier buď ich ego, nadanie, práca, alebo aj strach, či peniaze, alebo aj choroba, či sebaľútosť, dokonca aj kostol alebo aj viera, lebo aj diabol verí a sedí v kostole, to všetko sú modly, ktoré v nás Boh neznesie. Už viem, že pre tieto veci Boha odsúvame niekedy na štvrtú, alebo aj doslova poslednú koľaj. Pretože nás ľúbi nemôže vojsť so svojim pokojom a vedením Ducha Svätého a plnosťou, ktorú ma pre nás už na tejto zemi, tak mu neostáva nič iné len nám dať poza uši, no niekedy riadne na zadok a niekedy zraziť na zem až na samí kraj smrti a niekedy až na smrť. Tak veru aj tu niekde v týchto riadkoch sa skrýva môj príbeh.

 

1 časť môjho príbehu je brutálna klasika – dieťa veriacich rodičov sa obrátilo k Bohu niekedy v 11 roku života. A tak som si odsedel ďalších 8 rokov v doraste a mládeži, kde mi to pripadalo ako zabehnutý skautský klub s Božím slovom pomedzi. A tak som pekne papkal až som sa prežral natoľko, že som sa vždy tešil len ten skautský klub priateľov, ktorý mali tiež radi zábavu a tiež úžasný dar pretrpieť akúkoľvek duchovnú časť stretnutí s úsmevom na tvári. Ale ľudia tam ma mali radi, lebo som vedel hrať na gitare aj bicích a base. Dokonca som niekoľko rokov viedol aj chvály na stretkách ako jubox naučené piesne, naučené príhovory a naučené výzvy. Dokonalý scenár chvál som mal zmáknutý, ale nie pod mocou Ducha Svätého, ale pod silou naučenej a zdedenej tradície zmixovanou s manipuláciou emócií cez hudbu. Netrvalo dlho a urobil som veľmi rýchlo kariéru gospelového slovenského hudobníka, ktorý hral s x kapelami xy koncertov a neskôr veľmi a často najdôležitejšou otázkou samozrejme v kresťanskom duchu za xyz peňazí.

 

Ešte počas strednej školy som si začal zarábať sám na seba, lebo Boh mi dal krásny dar, miloval som hudbu a ešte viac byť jej súčasťou. Žil som rytmom, žiarou reflektorov, potlesku a všade mi tento dar otváral dvere.

 

Takto začalo mojich 7 rokov gospelového rock´n rollu. Precestoval som krížom krážom Európu a už sme mali pozvanie aj do Ameriky, že vraj na slávu Božiu, ale nebolo tomu tak. 7 rokov som Boha trápil a urážal, keď som na jednej strane ho chválil na verejnosti môžem povedať, že možno aj vyše tisíc koncertov chvál a gospelovej hudby som stihol za tých 7 rokov. Na tej druhej strane pozeral na pornografiu v tajnosti a žil podľa tela, nie podľa Ducha. Na jednej strane hovoril svedectvo o Bohu a jeho láske a na tej druhej zase opľúval jeho meno, tým, že som sa sem tam trochu pripíjal po puboch zo svojimi spolu služobníkmi. Na jednej strane mal vždy povzbudenie a slovo napomenutia a na druhej strane zase ohováral a odsudzoval a prial zle pre tých, akonáhle mi začali prekážať.

Poviem úprimne chutilo mi to. Aj mi to stále v mojej prirodzenosti chutí a je mi prirodzené takto jednať. Žil som dokonalú duchovnú schizofréniu a vyťahoval v pravý čas tie karty, ktoré vyhovovali mojim plánom. A Boh sa len na to mlčky prizeral. Až raz si jedného dňa povedal, že nenechá urážať svoje Sväté meno. Rozdrvil našu tak úspešnú Gospelovú kapelu behom jedného dňa. Začalo to haváriou, potom vyšli na verejnosť informácie, ktoré boli hanbou Bohu a boli to skutky diabla v pozlátku tzv. kresťanskej novodobej šou. Nechcem hovoriť o detailoch, ale Božie slovo o tom hovorí takto: že nie si ani horúci ani studený, vypľujem ťa zo svojich úst. A pre mňa osobne to bol len začiatok toho, o čom neradi počúvame, Božia spravodlivosť a Boží súd.

 

Boh dopustil tvrdú ranu do môjho života: Somatická depresia prišla potichučky a pomaly, až pohltila celý môj život a žiadala si jeho koniec. Začalo sa to točením hlavy, zvracaním, triaškami, mravčením a zášklbmi vo svaloch, búšením srdca. Pokračovalo to tým, že to vážne narušilo môj vzťah s mojou drahou Bohom darovanou manželkou. Stratou príjmu na 2 roky, keď manželka bola na materskej, následne vyčerpaním všetkých uspor. Dokonca som musel predať i nástroje ktoré ma živili, aby sme mali za čo kúpiť chlieb a keď ani to nestačilo, zadlžili sme sa tak, že ešte dnes ťažko platím daň za svoju neposlušnosť. V najhoršom štádiu tohto ducha deštrukcie a smrti, verím že to je pravé meno depresie som mal taký strach, ktorý ma nútil ukončiť život samovraždou.

 

V tejto beznádeji som spoznal, čo som to vlastne robil tých posledných sedem rokov. V mene Božom som zvrhol Boha z trónu svojho srdca a posadil tam hudbu, potom kompromisy, hriechy, a tak hriech na hriech. Volal som k Bohu o milosť, žobral v plači a v mučivej beznádeji vyznával hriech za hriechom. Boh ma nechal v tom najhoršom štádiu 3 mesiace a celkovo to utrpenie trvalo 2 roky. Dôsledky doťahujem ešte dodnes.

Tak taký je náš Boh. Miluje nás trpezlivo, odpúšťa každému cez úprimné pokánie, žiarlivý je po našej láske k Nemu a zúrivý na hriech. Ale ak ľudia sú spurní a nedržia sa cesty pokory aj napriek poznaniu, vtedy musí prísť tá časť písma, ktorá hovorí Tvoj prút a tvoja palica ma potešujú.

 

Počul som jeden príbeh o východných pastieroch, a ich praktikách s neposlušnými ovečkami, ktoré majú tendenciu opúšťať bezpečie stáda a idú až na hranicu ohrady, alebo niekedy až za ňu. Takejto ovečke, ktorá si chce ísť po svojom, pastier zlomí nohu a počas celej doby preliečenia ju nosí na svojich pleciach. Tá ovečka si za ten čas tak zvykne na Pastiera, že už sa potom drží, čo najbližšie v jeho prítomnosti a dokonca má potrebu sa sem tam obtrieť o svojho Pána.

 

Haleluja Boh mi dal druhú šancu, uzdravil ma a teraz sa učím nanovo s Ním chodiť, milovať Jeho hlas, pracovať s tou prvou hrivnou, ktorú nám Boh dal v Ježišovi ako Hospodár, ktorý sa bude pýtať ako sme Ježiša, ako tú najvzácnejšiu hrivnu rozmnožili vo svojom osobnom živote. Dnes si uvedomujem, že rozhodnúť sa pre Boha znamená žiť v plnosti jeho zasľúbení pre tých, ktorí Ho milujú celým srdcom, mysľou i dušou. Rozhodnutie pre Boha s kompromismi znamená žiť život, ktorý je dopredu odsúdený na nepokoj.

 

Boha totiž nezaujíma, koľko sme pre neho urobili, ani naše obdarovania nám spasenie neprinesú. Aj keby sme démonov v jeho mene vyháňali ani to neznamená, že nás Boh bude poznať, ale to či sme mu dali všetko a sme čokoľvek, kedykoľvek obetovať pre prvú lásku k Hospodinovi cez osobný vzťah s Ježišom. Kto je múdry nech počúva čo vraví Hospodin!!!

Špeciálna prosba - Milí hudobníci, tak ako ma poznáte, vyznávam, že som zlyhal, ale Boh mi odpustil, dal novú šancu. Boží služobníci, ak je hudba vašim pánom odstráňte ju preč z vášho života ako hovorí písmo, ak Ťa oko pokúša vylúp ho, alebo ruka odtni ju. Ako reprezentujeme Boha, akými sme učeníkmi, čo sú naše motívy v službe, pozor nebuďme nástrojom falošného ducha evanjelia zábavy, kompromisov, skrytých hriechov, ak nám niečo chýba si to Ty pane Ježišu, zmiluj sa nad nami hudobníkmi, nech nie sme plytkého srdca a dvojakej mysle, ale tí ktorí ťa uctievajú vo svojich komôrkach v čistote, so zlomeným srdcom zápasia o stratených, tí ktorí nechodia tmou, ale sú svetlom a soľou zeme!!!


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06
 • Ľuboš Štofko
  Napriek tomu, že ide o takmer najbežnejšiu modlitbu v repertoári mojich a azda aj vašich modlitieb, Otčenášu som rozumel veľmi málo. S výnimkou úvodu - oslovenia: „Otče náš, ktorý si na nebesiach,“ sa mi ostatné formulácie prosieb javili štylisticky dosť nelogické a nedávali mi jasný zmysel.
  2017-10-04

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.