Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Lucia Tužinská

Boli sme fajn kresťanské spoločenstvo, štyri manželské páry. Začiatkom roka 2003 som otehotnela. Postupne sme zistili, že každý manželský pár v spoločenstve čaká dieťatko a naša radosť z očakávania sa tým znásobila.

Postupne som si zvykala na to, že vo mne rastie nový život. Bolo to pre mňa emocionálne silné, ale trocha aj spojené s obavami, keďže som v tom čase bola živiteľkou rodiny, mali sme hypotéku a manžel ešte študoval. Veľa som sa modlila, aby som dokázala mať radosť, lebo som vedela, že dieťa v brušku všetko vníma. A tak od 4. mesiaca tehotenstva som sa už len tešila.  

Začiatkom júna som sa v jedno ráno zobudila veľmi skoro a túžila som sa ísť modliť k jazeru neďaleko nášho domu. Zažila som tam veľmi silný duchovný okamih, pri modlitbe som vnímala slová:

„Bude to chlapec a bude evanjelizovať veľmi jednoduchým spôsobom”.

Už od detstva som túžila mať syna menom Marek.

O štyri dni na to som išla na tzv. veľký morfologický ultrazvuk, ktorý sa robí v 20. týždni tehotenstva. Na prehliadky som chodila k lekárovi, ktorého sme našli cez organizáciu Liga pár páru (hľadali sme lekára - kresťana, ktorý nevykonáva potraty). Bol to skvelý odborník, kresťan a hlboký človek a dnes je aj naším blízkym priateľom. Počas ultrazvukového vyšetrenia mi ukazoval jednotlivé orgány dieťatka. Zrazu sa zasekol, keď sa na obrazovke ukázal akýsi veľký kruh v brušku dieťaťa. Ďalej už nehovoril nič, len ma pozval na ďalší týždeň na kontrolu - už aj s manželom. Pochytila ma úzkosť, čo sa deje. Po opätovnom ultrazvuku nám iný lekár oznámil, že nášmu dieťatku sa nevyvíja tráviaca sústava, tlačí na dýchací trakt a nevyvíjajú sa mu pľúca. Dieťa je tak poškodené, že nevidí iné riešenie, len ukončiť tehotenstvo. Prednosta kliniky stav potvrdil:

„Dieťa má vývojové chyby nezlučiteľné so životom”, tehotenstvo už nemá zmysel.

Pre nás, ani pre nášho lekára to však nebola voľba - bolo nám jasné, že dieťa si nenecháme nezabiť.  

Začali sme teda „modlitebný boj”. Muži v spoločenstve sa za nás na striedačku až do pôrodu nonstop postili. Modlili sa za nás desiatky ľudí, keďže nás mnohí poznali vďaka našej kresťanskej službe. Koncertovali a evanjelizovali sme po Slovensku, a náš synček v brušku, bez slova, s nami.

Asi dva mesiace som strávila v nemocnici na diagnostike. Lekári sa ma stále pýtali, či nechcem ukončiť tehotenstvo a bavili sa o našom dieťati ako o živej mŕtvole. Posmech a pohŕdanie utŕžil aj náš lekár, ktorý za nás bojoval. Boli sme presvedčení, že ak budeme veriť, Boh urobí zázrak. V duchu som si opakovala slová z Biblie:

„Ty nedovolíš, aby tvoj svätý uvidel porušenie“.

V modlitbe sme zažívali obrovský pokoj a Boh sa mi videl bližší ako kedykoľvek predtým. Bola som presvedčená, že náš Marinko bude žiť. Postupne sa mi podarilo o tom presvedčiť veľkú časť oddelenia gynekológie.

V 36. týždni tehotenstva dieťa vo mne stále žilo a tak sa lekári nazdávali, že jeho postih pravdepodobne nebude taký veľký. Naplánovali teda pôrod. Vedela som, že Boh urobí zázrak a už som sa tešila, ako ho budem so synčekom na rukách ohlasovať na kresťanských zhromaždeniach.   

Pôrod bol dlhý a namáhavý, a keď dieťatku zrazu začalo zlyhávať srdiečko, nastal vo mne zlom. Akoby som z Božieho náručia spadla späť do reality. Našťastie sa už o pár minút na to narodil. V lekárovej ruke vyzeral ako malé, bezbranné mačiatko, slabučko pomrnkával, ručičky a nožičky mu bezvládne viseli… Okamžite ho previezli do detskej nemocnice na JIS-ku a mňa na šestonedelie medzi mamičky s deťmi. Bolo mi veľmi smutno, rozmýšľala som, ako je asi nášmu Marinkovi a predstavovala som si, ako ho budem navštevovať, ako budeme chodiť na rehabilitácie a spolu ten boj vybojujeme. Manžel mi sľúbil, že nasledujúce ráno pôjde najprv pozrieť naše dieťatko a potom mňa.  

Na druhý deň ráno mi sestrička už o siedmej vraví, že prišiel za mnou manžel. Prekvapilo ma to, ale potešila som sa, že je tu. Vyšla som z izby a videla ho za sklenenými dverami na konci chodby. Stál tam so zvesenými ramenami a v očiach mal nevýslovný bôľ… Pochopila som bez slov. Tak sme len sedeli spolu na chodbe a držali sa za ruky. Službukonajúca lekárka, ktorá práve išla okolo, ma objala a povedala:

„Je úžasné, že ste to dieťa donosili. Veľmi si to vážim.“

Lekár na JIS-ke nám Mareka Martina tesne pred smrťou pokrstil.  

Po počiatočnom šoku prišli príšerné mesiace, kedy sme nič nechápali. Veď sme boli presvedčení, že bude žiť! Zostal nám po ňom len rodný a úmrtný list, prázdna postieľka a hračky, s ktorými sa nikdy nezahrá… Každé stretnutie s priateľmi v spoločenstve bolo o troch nových malých detičkách.

„A čo to štvrté!?,“ kričala som v duchu. „Aj ja som mala teraz kočíkovať!“

Namiesto dojčenia som brala tabletky na zastavenie tvorby mlieka a môj celý život bol o plači - plakala som hodiny a hodiny. 

Bol to aj čas skúšky pre náš vzťah s manželom. On mi bol obrovskou oporou, ale zároveň prežíval neskutočnú frustráciu z toho, že mi nedokáže pomôcť. A tak sa uzavrel do seba, vzdialil sa odo mňa, čo sme dlho potom museli prekonávať. Ani ostatní ľudia nevedeli, ako sa so mnou zhovárať. Väčšinou sa tvárili, akoby sa nič nestalo. Len moja sesternica Adrianka pochopila, že občas potrebujem o svojom synčekovi a o tom, čo prežívam, hovoriť.

Môj základný problém však bol - ako znovu dôverovať Bohu?! Ako pochopiť jeho i to, čo sa stalo? To, v čo sme verili, zrazu vôbec neplatilo. Museli sme svoju vieru od základov prehodnotiť. V istých momentoch som si myslela, že sa nám Boh vysmial do tváre, prežívala som pocit krivdy, akoby ma opustil a sklamal. Až časom sme si priznali, že sme Boha pchali do malej škatuľky našich predstáv o ňom. Slúžili sme mu, a tak sme si mysleli, že je povinný urobiť presne to, čo od neho chceme. Mali sme naivnú, „obchodnícku“ vieru. Postupne sme však pochopili, že je oveľa väčší, než si dokážeme predstaviť. Pohľad sa mi začal akoby dvíhať od malých vecí k vyšším, nadčasovým a nadrozmerným veciam. Začala som chápať väčší obraz, došlo mi, že tieto naše krátke, dočasné, malé životy sú súčasťou niečoho oveľa vznešenejšieho. Malichernosti bežného života, ktoré ma predtým hnevali, som už teraz nepovažovala za hodné povšimnutia. Učila som sa ďakovať za všetko, čo mám. Aj keď pravdepodobne tu na zemi nepochopíme, prečo sa to stalo, v nebi sa to dozvieme. A tak som sa učila prijať to a nanovo sa rozhodnúť dôverovať, aj keď nevidím koniec temného tunela.

Postupne som sa chcela Bohu ospravedlniť. Cítila som sa ako biblický Jób – tiež som na Boha veľa kričala a krivdila mu. Už viem, že Boh ma nesklamal. Bolo to celé aj boj s vlastnou pýchou, s vlastným pocitom „spravodlivosti“. Namiesto podriadenia sa Bohu sme si chceli podriadiť jeho.

Dnes, keď už väčšia časť z toho prebolela, som rada, že máme privilégium mať dieťa, ktoré sa za nás prihovára v nebi. Nášho syna nazývam „malým veľkým svätým“ - veď on sa mohol hneď vrhnúť Bohu do náručia. Bez pocitu viny, bez predsudkov o ňom, nikdy ho nesklamal, neurazil, neodmietol, išiel k nemu bez akéhokoľvek hriechu! Je to dar, ktorý, myslím, ešte naplno nechápeme. Marek nás predbehol do neba. Sme vďační, že mu Boh vôbec dovolil narodiť sa a pokrstenému odísť domov.

Pochopila som tiež, že Božie prísľuby síce môžeme vo viere prijať, očakávať ich naplnenie, ale nesmieme si ich vynucovať. A vetu z Biblie: „Nedovolíš, aby tvoj svätý uvidel porušenie“, som tiež pochopila nanovo: Porušenie tela totiž nie je ničím v porovnaní s porušením duše. Boh nedovolil, aby sa nášmu dieťaťu porušila duša… Marinko mohol ísť neporušený k nemu!

Dnes to vnímam tak, že bolo pre nás dôležité prejsť takou ťažkou skúškou viery, inak by sme asi duchovne nevyrástli. Dnes viem, že to, ako Boh robí veci, je to najlepšie. A nie je to len zbožná fráza. Môže ma to bolieť - ale idem za tým.

Prežila som aj skúšku vzťahu s mojou najlepšou kamarátkou, ktorej sa narodila dcérka deň pred naším Marekom. Ťažko sa mi s ňou stretávalo. Naše priateľstvo však prežilo a je overené – vďaka, Adel! 

Ďalej som veľmi túžila po dieťatku... Nedarilo sa mi však otehotnieť, mala som problémy so štítnou žľazou. Po nekonečnom roku sa konečne podarilo, no v prvom trimestri som potratila… Vtedy sme s manželom prišli do bodu, keď sme sa vydali Bohu naplno, bez výhrad, povedali sme mu, že ak nemáme mať deti, budeme mu slúžiť ako bezdetní. Na naše prekvapenie som do mesiaca  znovu otehotnela, vyskytli sa však zase problémy, opäť  nám náš lekár povedal, že je mizivá šanca… Prežívala som strašné stavy úzkosti. Po deviatich mesiacoch sa nám však narodilo zdravé, životaschopné, šikovné dievčatko Dorotka. Prinieslo nám do života úžasnú radosť a čiastočne zahojilo bolesť v našich srdciach.

Keď mala Dorotka zhruba rok, ochorela som na koliku, vážila som 48 kíl. Poslali ma na enteroklýzu, čo je asi polhodinové röntgenové vyšetrenie. Musela som ubezpečiť doktorov, že nie som tehotná. Zrazu šiel okolo jeden lekár, oslovil ma ako známu zo sídliska a neodporučil mi röntgen kvôli dojčeniu. Poďakovala som sa mu a podľa mena na vizitke som v ňom spoznala manžela mojej kamarátky Renátky. Poďakovala som sa a na röntgen som nešla. Asi o dva týždne sme zistili, že som v druhom mesiaci tehotenstva… Boh priamo zasiahol,  poslal konkrétneho človeka na záchranu nášho dieťaťa. Tento doktor poslúchol jemné vnuknutie Božieho Ducha a zastavil sa pri mne. To dieťatko je naša veselá, vtipná Alžbetka. 

Tešíme sa zo svojich dievčatiek a modlíme sa za ne, aby mali radostného ducha, chuť a optimizmus do života, aby sa dali viesť Božím Duchom a počuli ho. Na nič si už nenárokujem. Myslím, že som nesmierne požehnaná žena, aj keď po smrti synčeka som si nevedela ani len predstaviť, že ešte budem šťastná. Dnes viem, že bolesť je len dočasná, a že človek s Božou pomocou zvládne všetko. Svoj život by som s nikým nemenila. Dnes sa naň dívam trochu inak. 

Už musím ísť, práve sa zobudila naša päťmesačná Barborka. Náš syn si totiž vybavil tri sestričky. Zatiaľ…


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.