Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Kay Hudgins
Moc otca

small_Kay hudgins.png

Dcéra svojho otca.
Udalosť prepadu sa udiala 04.01.1990

Do kelu... môj pes Elvis by nemal bývať v mojom príbytku. Každý hovoril, „ vykopni ho“. Kim, moje dvojča, nemala rada jej malú izbu s výhľadom na garáž, naproti tomu bol môj pohľadnicový výhľad na Nashville. Kim sa denne vyhrážala, že odstráni telefón z jej izby, aby nemusela vstávať kvôli mojim nočným hovorom. A potom, moji rodičia bývali hneď vedľa. Mať 30 rokov a bývať hneď vedľa rodičov, tomu sa povie „paráda!“

Moje detstvo som strávila bojom so svojím otcom. Bol vzácnym mužom a dobrým zabezpečovateľom materiálnych potrieb.

To, čo ma z jeho života najviac zasahovalo, bolo, že môj otec bol alkoholik. Verila som, že môj otec ma nemiluje a ja som aj podľa toho konala.

Ak môj otec povedal „Nesmieš!“ Ja som to urobila! Keď môj otec vstúpil prednými dverami, ja som vyšla zadnými. Bola som divoké dieťa, rebel, ktorý žil preto, aby dráždil svojho otca.

Boh v mojom hedonistickom živote neexistoval. Žila som v uzavretom svete. Bola som vládcom môjho vesmíru.

Mala som všetko...dobre som vyzerala, zarábala som veľa peňazí, žila ako vo vatičke, vlastnila kabriolet, jachtu, bola som umelecky činná, cestovala som, jedla som sushi, pila škótsku whisky a nosila kvalitné oblečenie. Moji priatelia si mysleli, že som „cool“ a môj vzťah s priateľom bol zúrivo vášnivý, práve tak ako vo filmoch.

Mala som teda všetko, ale vskutku som nemala nič. Pokúšala som sa naplniť odpadom svoju prázdnotu. V tridsiatke sa veci rozpadli. Žila som rozdvojený život, kedy som si uvedomovala, že žijem v nesúlade s tým, čo som vedela, že je „správne“.... Začalo ma to ničiť mentálne a emociálne. Môj otec vtedy objavil moju nesprávnu cestu. Prestali sme sa rozprávať.

3 Januára 1990 bola horúca a tichá noc. Šoférovala som cestou z mesta na svojom kabriolete a moje dlhé blonďavé vlasy viali vo vetre. Ako som vstúpila do domu, zazvonil domový zvonček – známym zvukom. To musí byť mama. Často sme sa vzájomne navštevovali neskoro v noci.

Ako som otvorila dvere, obrovský nôž prenikol dnu a rozrezal mi prst. V momente bol na mne muž. Schmatol mi ruky okolo krku, strčil nôž pod moje rebrá a povedal slabým hlasom „ Prišiel som Ťa zabiť.“

Bola som k svojmu vlastnému úžasu ticho. Môj mozog ako počítač registroval každý detail. Muž ma začal vláčiť po celej miestnosti a kričal „ Zabijem Ťa!“

Potom ten muž zbadal Elvisa, zázračného psa. Elvis nebol veľký pes, ale v tú noc vyzeral ako medveď. „Zavri ho!“ Kričal na mňa muž a ťahal ma smerom do kúpeľne. „Zavri ho!“, kričal. Prikázala som Elvisovi odísť, ale nechcel ma poslúchnuť. Iba tam stál, vrčal a vyzeral byť veľký a zlý. Prvý krát v jeho malom psom živote bol Elvis neposlušný.

Potom som počula hlas, ktorý som predtým nepočúvala. „Čo robíš s mojou dcérou?!!!“ Nepoznala som jeho hlas, ale mohla som vidieť v kúpeľňovom zrkadle odraz jeho modro pásikavého pyžama, ktoré nosil celý svoj život. Videla som jeho vychudnutú artritídovú ruku a jeho malý vreckový nožík. Bol to môj ocko.... a on bol najdesivejší muž na svete.

Stála som medzi nimi. Medzi mužom, ktorý mi dal život a mužom, ktorý sa mi ho pokúšal vziať. Muž sa ma pokúšal bodnúť. Schmatla a držala som jeho zápästie. Vytrhol sa mi. Rukou som odrážala výpady jeho noža. Otec sa nemohol dostať k mužovi, lebo kúpeľňa bola príliš úzka. Muž stále kričal „ Ja ju zabijem!“ Otec tiež kričal, „ Ja zabijem Teba!“ Ja som iba kričala. Takto to chvíľu išlo, nože lietali a každý kričal.

Muž bol vysoký, mladý, silný a mal veľký nôž. Nikdy nezabudnem na môjho malého a starého otca, ktorý sa s chudými rukami a malým nožíkom pokúšal zdolať toho mladého obra s veľkým nožom. Všetci traja sme tancovali bojový tanec.

V tú noc som bola silná. S jednou rukou som bojovala o život, ale pomaly mi už začala sila dochádzať. V jednom momente som si uvedomila, že chlapík ma práve ide prebodnúť nožom a že zomriem.

Zakričala som výkrikom duše k svojmu Stvoriteľovi., „ Ježiš, príď a zachráň ma!“ Ako meno Pána vyšlo z mojich pier, Božia sila zostúpila na nás...silná a reálna. Sila stvoriteľa vesmíru bola vo mne!

Muž zamrzol ako socha. Jeho nôž bol blízko môjho srdca, ale on sa nemohol pohnúť. Priblížila som sa tvárou k jeho tvári, takže sme sa dotýkali. Pozerala som sa do jeho očí a nežne povedala „ Ježiš je tu a ty ma máš nechať ísť!“ On sa však nehýbal a ostal ako zamrznutý. Zakričala som, „ počuješ ma? Ježiš je tu a ty ma máš pustiť! Začal sa divoko triasť a povedal „ Viem!“ Potom ma vytlačil z izby a padol chrbtom do vane ako mŕtvy.

Videla som krv všade... bola moja! Moje ruky bola doráňané. Vybehla som z domu a prvú vec, čo som videla bolo policajné auto vchádzajúce cez bránu. Pršalo a ľudia pobehovali naokolo. Aká zmena spred pár minút, keď som vošla do domu....teplá, tichá noc, bez jedinej duše.

Muž zrazil otca na zem a utekal za mnou. Bol prekvapený, že nemá kam ujsť. Ľudia sa zhromaždili, lebo chceli zistiť, prečo ten vreskot... Nakoniec muž vybehol dole schodmi, kde ho zatkol policajt, ktorý býval cez cestu. Keď počul krik mojej sestry, vyskočil z postele, zhrabol župan, zobral pištoľ a pribehol práve včas, aby narazil na vybiehajúceho chlapíka.

Moja sestra Kim vstúpila do svojej izby, ktorú nemala rada a telefonovala otcovi, že vyjde z izby. Ocko bol hneď u mňa. Kim vyliezla von cez okno a zalarmovala celú komunitu susedov.

Neskôr v nemocnici som si začala skladať celú vec dokopy, čo vlastne zachránilo môj život. Pes, ktorého som nemala mať, spálňa mojej sestry, ktorú ona nenávidela, telefonát, že chce odísť z izby, rodičia, ktorí bývali hneď vedľa, Boh, ktorý sa vždy usilovať zničiť moju zábavu. Nemohla som uveriť, ako tieto „nepríjemnosti“ spolupracovali, aby zachránili môj život.

A bola som ohromená Božou mocou!!! Božou mocou...práve som mala duchovnú skúsenosť! Neuveriteľná myšlienka. Najmocnejšia vec, ktorá sa tú noc udiala bola nie Božia moc, ale niečo čo som objavila neskôr.

Polícia sa ma pýtala čo sa stalo. Popísala som im každý detail... žmurkala som, keď som opisovala ako to Boh dokázal. Mysleli si, že mi šiblo. Prevracali očami a obrátili sa na môjho ocka (rozumného) a povedali, pán Hudgins, Vy nám povedzte, čo sa stalo.

Čo? Čo to povedal? On práve povedal, že išiel položiť za mňa svoj život... mňa nemilovanú... čiernu ovcu! Miestnosť sa začala točiť, nebo sa otvorilo a ja som videla Boha, ako sa na mňa dole pozerá. Povedal, „ v čase keď si ty bola stále hriešnik, Ježiš za teba zomrel.“ Videla som priamo do Božieho srdca. Bola v ňom obetavá láska. Môj pozemský otec ma miluje! Moje nebeský otec ma miluje! Môj ocko prišiel v pásikavom pyžame, aby za mňa zomrel! Nepýtal sa ma, či mi je ľúto, že som bola nespratné dieťa! Nečakal, kým mu poviem, „ mýlila som sa, odpusť mi.“ On jednoducho odpovedal na zúfalý krik svojho dieťaťa. On ma miloval! On ma vždy miloval! Nemohla som vidieť predtým otcovu lásku. Bola zakrytá zlosťou a whiskey. Nemohla som predtým vidieť OTCOVU lásku... bola zakrytá mojim otcom.

Bola som ohromená vyjasnením obrazu lásky nebeského Otca, ktorý dal aj to najcennejšie za svoje deti, dokonca aj keď zhrešili.

Keď Kim telefonovala otcovi, že ma muž s nožom napadol, môj otec vyskočil z postele a bol pripravený zomrieť. Tak isto Nebeský Otec prišiel s mocou tak rýchlo, ako som Ho zavolala po mene. Nečakal na mňa, kým sa očistím. Prišiel priamo z neba, aby ma zachránil.

Neskôr som otvorila Bibliu a slová ktoré som videla hovorili. „ Tí ktorí vzývajú meno Pánovo, budú zachránení.“

30 rokov som bola sama sebe „Bohom môjho života.“ Mrhala som svojím životom a životmi ľudí vôkol mňa. Bola som však okamžite, dramaticky a večne premenená. Dotkla som sa lásky Otca...neprekonateľnej lásky, ktorá nás mení zo slávy do slávy a teraz ma nesie. Boh „podniká“ v oblasti vykúpenia a obnovy. Rozhodla som sa pre záväzok voči Nemu, „ pôjdem kamkoľvek a urobím čokoľvek o čo ma požiadaš, bez ohľadu kde a bez ohľadu na to, čo ma to bude stáť.“ Od toho dňa ma Boh zobral na úžasnú cestu.

Ocko zomrel v roku 1993, ale ja jeho dcéra, mám tento príbeh lásky môjho pozemského otca a mám skúsenosť, že nebeský Otec má veľkú lásku k svojim deťom.

Ešte keď sme boli hriešnici, Ježiš za nás zomrel.

 

 


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06
 • Ľuboš Štofko
  Napriek tomu, že ide o takmer najbežnejšiu modlitbu v repertoári mojich a azda aj vašich modlitieb, Otčenášu som rozumel veľmi málo. S výnimkou úvodu - oslovenia: „Otče náš, ktorý si na nebesiach,“ sa mi ostatné formulácie prosieb javili štylisticky dosť nelogické a nedávali mi jasný zmysel.
  2017-10-04

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.