Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Janka Pisarovičová
Malá cesta lásky 2

small_20180122_175141.jpg

S manželom Peťom majú 6 detí. Bývajú v Brusne.

Zdravím všetkých Vás, Bohom milovaných

Je tu už nový rok 2018. Chcem Vám popriať všetko dobré v novom roku, aby ste každý deň prežili v Božej prítomnosti a každý problém, ktorý máte, zverili Jemu a riešili s Ním .

Naša rodina stále funguje v obmedzenom režime. Tak sme si na to už nejako zvykli a pravdu povediac, už ani si veľmi neviem spomenúť ako sme fungovali predtým, keď bol môj manžel Peto samostatný a zdravý.

Peťovi sa pred pár dnami v noci zdalo, snívalo alebo čo, cítil sa tak ako keď bol úplne zdravý. Povedal, že to bol krásny pocit. No ráno, keď sa zobudil, bolo všetko po starom. Ráno býva stuhnutý a musí sa najprv rozcvičiť, aby mohol vôbec rozprávať a chodiť. No bol vďačný aj za tu chvíľu, keď sa cítil byť zdravý .

Deti sa každý deň modlia za ocina, aby vyzdravel. Aj oni sa mu naučili pomáhať. Náš Tobi (13) s ním cvičí a masíruje pravú stranu a dokáže sa premôcť aj keď sa mu nechce. Veď ktorý teenager by to robil s radosťou každý deň . No užijú si pri tom veľa zábavy a ja vidím ako sa ich vzťah (otec a syn) mení a prináša požehnanie.

Miriam (8) a Ester (10) mi veľmi pomáhajú aj v kuchyni. Predtým sme zvykli spolu veľa piecť. Teraz sa do toho púšťajú aj samé a som im za to vďačná .
Takže ak by ste boli u nás a mali by sme palacinky, krupicovú kasu, piškótový koláč, puding alebo kysnuté koláče, tak vedzte, že to robili naše dievčatá

Ja sa mám v práci zaujímavo. S Peťom sme sa vymenili. Ja som po 17 rokoch v práci a on zostáva doma. Ja to mám v práci pestré, mám tam živších chlapcov, tak vymýšľam nové spôsoby ako ich zamestnať a motivovať. Okrem matematiky a slovenčiny sa snažím formovať aj ich srdiečka .

Táto práca je pre mňa spestrením od domácich prác a starostlivosti o Peťa a našich detí. Boh mi tam pripravil aj blízke duše, za čo som mu vďačná .

Peťovi treba zabezpečiť každý pracovný deň odvoz a dovoz z rehabilitácie. Tu mi našťastie pomáhajú dve rodinky z Brusna a som im za to veľmi, veľmi vďačná .

Okrem toho treba Peťa poobjednávať na rôzne vyšetrenia a ísť tam s ním (3-7× do mesiaca). Každý mesiac ísť k jeho lekárke na predĺženie PN-ky a potom do sociálnej poisťovne. Tam ma už pozná každý z vrátnikov. Od apríla som tam už bola veľmi veľa krát . Aj pri týchto "vybavovačkách" prežívam Božie vedenie, je to úžasné . Chodievam tam rada . Neviem to možno tak popísať, ale viem, že keď odtiaľ odchádzam, viem, že mám úsmev na perách a viem, že som tam nechala kúsok Božieho pokoja .

Naše manželstvo sa zmenilo. Náš rodinný život sa zmenil. Teraz nemôžeme deťom umožniť spoločnú lyžovačku alebo nejaký spoločný víkend. Peťo je už 10. mesiac na PN. Deťom je ľúto, že ocino nemôže ísť s nami lyžovať a nemôžu mu ukázať svoje nové pokroky. Takisto je pre neho nemožné ísť dcére na koncert :-(. Všade chodím s deťmi sama...

No môžeme novým spôsobom učiť deti, čo je to manželstvo. V manželskom sľube sa hovorí, že si sľubujeme, že zostaneme navždy spolu, aj v šťastí aj v nešťastí, v zdraví i v chorobe, aj v bohatstve i chudobe. A tak to naše deti vidia v praxi. Nech sa stane čokoľvek, sľúbili sme
si, že zostaneme spolu ...a zostávame .

Peťov stav sa našťastie vyvíja dobre a to, že iba ochrnutý ležal, nedokázal rozprávať, nič si nepamätal a potreboval 24-hodinovú opateru, je už len starou spomienkou. Keď som ho po dvoch mesiacoch priviezla domov a potreboval invalidný vozík i na to sme už zabudli. Teraz mu stačí len barla a po dome prejde aj bez nej.

Napriek tomu, že sa dosť osamostatnil, veľa vecí ešte robiť nedokáže. Musí niekoho poprosiť o pomoc. Ťažko sa žije len s jednou funkčnou rukou. Nemôže šoférovať, sám chodiť po vonku, keď je ľad a sneh, krájať niečo, zliať vodu zo zemiakov...no proste všetko, kde potrebuje obe ruky alebo pevnú zem pod nohami...

Ale napriek tomuto všetkému obmedzeniu, má môj manžel môj veľký obdiv. Dokáže si veľmi dobre rozdeliť čas na modlitbu, cvičenie a relax. Je vo všetkom vytrvalý. Trpezlivo znáša svoje fyzické limity . A my ostatní ich plne rešpektujeme .

Chcem svedčiť aj o tom, že Boh sa o nás naozaj výborne stará. Je Starostlivým Ockom a aj keď ja pozabúdam nejaké veci vybaviť, on sa o to postará .

Nech sa páči, pár príbehov zo života:

Auto. Bola jeseň. Dávala som naše auto prezúvať, keď bol Peto na liečení. Náš najstarší syn naložil zimné gumy do auta a išlo sa. No keď ich išli obúvať, zistili, že ich treba vymeniť za nové, lebo sú už zodraté :-(... Dali mi návrh, že objednajú nové. No keď mi po čase oznamovali, že práve tie, čo chceli objednať nemajú, ponúkli mi iné. Nemala som odkiaľ vedieť, či sú dobré alebo nie. No zrovna vtedy som bola v kabinete u kolegýň a táa jedna povedala, že cez manžela zisti, či sú dobré . Neboli :-(. No zároveň mi táto kolegyňa ponúkla, že mi môže vybaviť dobré gumy v servise neďaleko školy. Súhlasila som .

Povedala mi, že vo štvrtok o 14.00 v servise. No ja som zabudla dať vedieť, že vtedy nemôžem. No Boh to vyriešil tak, že mi volali, že vo štvrtok oni nemôžu, či môžem prísť v stredu. Mohla som .

Ešte nikdy som sa tak dobre necítila v autoservise a ešte pri prezúvaní auta . S týmto servisákom som mala celkom zaujímavý rozhovor . Chcem zachovať jeho tajomstvo, tak nebudem prezrádzať jeho obsah . No viem, že to bolo z hĺbky srdca. To sa nehovorí hocikomu . A ja som veľmi ďakovala Bohu za všetky ťažké chvíle, ktoré som prežila, lebo som ho mohla lepšie chápať. Odchádzala som odtiaľ "prezutá" a vedela som, že pribudla ďalšia blízka duša do môjho života, za ktorú sa budem modliť .

A tak bežia dni v mojom živote, Boh sa mi ukazuje v bežnom živote, len treba mať oči otvorené .

Starať sa o auto to nie je až také jednoduché, povedala by som, že je to skôr chlapská práca. No teraz musím robiť i tie... :-( ... .... . Zazívam v súvislosti s tým veľa Božej starostlivosti .

Ostrekovač. Voda v ostrekovači sa míňala a bolo treba zaobstarať novu. Zabudla som na to. Ale Boh mi to pripomenul cez jedného pána, ktorý ju mal v nákupnom vozíku. Tak som sa vrátila k tým vodám do ostrekovača a zrovna tam bol ďalší pán, ktorý si pozorne prezeral všetky tie druhy a už bolo vidno, že vie, ktorú si vyberie. Tak som ho popýtala o radu a on mi vysvetlil, prečo si vybral práve tu bandasku. Ďakovala som Bohu, že už nabudúce si budem vedieť vybrať aj sama a aj za to, že zrovna tam bol ten pán. Verím, že túto chvíľu pripravil Boh. V týchto chvíľach veľmi silno prežívam Božiu blízkosť a starostlivosť .

Nalievanie vody do ostrekovača som poznala len pri našom prvom aute, tam som to už zvládala, ale o toto druhé sa staral Peto. A tak aj o toto sa postaral Boh. Naučil ma to náš kamarát. Teraz zvládnem i to . Myslela som si, že už všetko bude OK. Veď som bola v auguste na STK, po čase sme menili ručnú brzdu, vymenili baterku (to je ďalšia historka ), tak som bola v tom presvedčení, že sa o auto dobre starám. ALE keď sme išli minulý týždeň do školy, tak naše auto vydávalo také zvláštne zvuky, tak cinkalo...

Tak som išla do toho úžasného servisu pri mojej skole. A keď mi povedal, čo nášmu autu je, ďakovala som Bohu, že nemrzlo. Tak už mate odpoveď, prečo je taká teplá zima . Nemali sme v aute už veľa oleja a aj voda v chladiči mala nízku hladinu. Oznámil mi, že ak by mrzlo, tak by voda zamrzla a nenaštartovala by som. Ak by sa olej nedolial, tak by sa motor zadrel.

Tak som naučila, kde sa dolieva voda v chladiči a ako sa kontroluje jej hladina a aj všetko okolo oleja...

A ešte pri našom prvom stretnutí mi ten "servisák" povedal ešte jednu vec, že toto naše auto vzhľadom na značku a roky už bude len veľa hltať peňazí za opravy, že by nám odporučil radšej iné auto...

Aj by sa nám hodilo väčšie auto, nakoľko sme vzdialení od mesta, kde majú deti školu a ja robotu, cca 20 km a o chvíľu sa tam budeme ráno presúvať všetci siedmi - ôsmi ( aj so školskými taškami a naspäť s nákupom). Doteraz sme jazdili na dvoch autách. Teraz som jedinou šoférkou v rodine. A v tomto čase aj naše prvé auto, čo sme kupovali hneď po svadbe, skončilo v šrote. Tak toto riešenie nášho problému s autom zverujem do Božích rúk .

Boh sa o nás stará . Moja výplata nestačí ani na nákup potravín, i keď sa snažím kupovať len to najpotrebnejšie. Často krát zažívam aj v tejto oblasti pohladenie od Boha, keď počas nakupovania mi pípne sms a pribudnú mi nejaké peniažky na učte. Prežívam veľkú vďačnosť za to . Už neraz sa stalo, že som zaplatila, napríklad v lekárni 10 € a ešte som ani nevyšla z lekárne a prišlo mi práve 10 €. Viete, práve v tých chvíľach prežívam pohladenie od Boha, že sa nemáme strachovať, čo budeme jesť, čo budeme piť, čo si oblečieme...a ja pripájam, za čo zaplatíme benzín, elektriku, plyn, servis, nové gumy, 6. deťom obedy ...

Áno, sú to každodenné výzvy. A Boh nám hovorí, nestrachujte sa . Každý deň má dosť svojho trápenia . A tak sa učím takto žiť . Každý deň naplno v Božej prítomnosti a v Jeho starostlivosti . O malých každodenných obetách, to vie iba On. A tak je to fajn, veď On pozná naše srdce a chápe naše skutky. On vie s akou Láskou sme vykonali hociktorý skutok. A preto sa i tie najmenšie skutky v očiach ľudí môžu premeniť na obrovské v očiach Boha. Stačí veľmi málo, stačí, ak ich robíme spolu s Nim...

A tak keď po modlitbe, po skutočnom stretnutí s Nim, zistíme, že On kráča stále s nami a všetko zlé mení na dobré, že kamkoľvek sa pohneme, ideme spolu s Nim. Prinášame Ho ľudom naokolo a nemusíme ani otvoriť ústa . To On. Stačí iba On . Robiť všetko s Nim .

A napadá mi ďalšia vtipná príhoda z Peťovho liečenia. Prišla som za ním do Piešťan večer práve vo chvíli, keď pacienti mali večierok. Sadla som si oproti Peťovi. Bolo tam veľmi veľa pacientov, hlavne deti s doprovodom a celá taká delegácia krúžila po velikánskej jedálni s mikrofónom v ruke a slávnostne odovzdávali diplomy a medaile. Zrazu sa priblížili k nám. Bol na rade Peto. Práve vo chvíli, keď sa nám stretli pohľady s Peťovou manažérkou pobytu, povedala mi tieto slová: "Ježiš, vy ste tu?" Viem, že ona tu frázu myslela inak, ale mňa zalial pocit šťastia, že si niekto všimol a aj nahlas vyslovil, že videla, že som prišla s Ježišom . Vôbec som to nebrala ako zbytočné vyslovenie Jeho mena. On bol so mnou. A bola som hrdá na to, že to bolo vidieť . Ježiš a ja sme sa radosťou "zahniezdili" v mojom srdci.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí nám dopomohli, aby mohol Peto ísť na jeseň do tých Piešťan. Bolo to tam naozaj úžasné, hlavne tá dĺžka dennej starostlivosti o neho. Urobil veľké pokroky. V tom kozmonautickom oblečení dokázal chodiť pekne aj bez barly, aj po schodoch.
Naučili ho veľmi veľa o jeho chorobe a čo s tým môže robiť.

Viete, keď je Peťovi lepšie, tak povie, že mu stačí táto denná rehabilitácia, čo ho vozíme a cvičenie sám, s Tobim a so mnou. Aj ja s nim cvičievam. Je to zaujímavý čas . O tom inokedy . Ale potom, keď sa mu trocha pohorši, je jasné, že potrebuje viac odbornejšej a hlavne dlhšej starostlivosti cez deň.

Tak teraz rozlišujeme, kam a na ako dlho by šiel.

Ďakujem, všetkým, ktorí stojíte pri nás
Ďakujeme za skutočné prekvapenia pod stromčekom, keď sme nevedeli, čo sa skrýva pod darčekovým papierom .
Ďakujem aj za všetky koláčiky, ktoré k nám našli cestu
Ďakujeme za zemiaky a jablká
Ďakujeme za všetky finančné príspevky
Ďakujeme za všetko .

Ďakujem za všetko aj Bohu, že napriek tomu, že sme veľa z bežných samozrejmosti stratili, že nás neopustil. Poprevracal naše hodnoty, stavia nás do nových situácii, dáva nám nové výzvy v živote...Ďakujem, že môžeme kráčať s Nim a pozerať sa na to ako rieši s nami každý
problém. Naučil nás byť plne závislými na Ňom. Ďakujem Mu, že nás prijíma takých akí sme a necháva nás kúpať sa v Jeho Láske . Znova a znova, aj po našich prehrách nás víta s otvorenou náručou s úsmevom na tvári a pripraveným kúpeľom v Jeho Láske .

Ďakujem, že si mnohých z vás Boh používa ako svojich spolupracovníkov .

Nech Vás Boh za to štedro odmení a pohladí svojou prítomnosťou takým špeciálnym spôsobom, aby ste si boli istí, že je to On . On . Iba On . To stačí. Keď máme Jeho, máme všetko .

Viete ako hlboko chce vstúpiť Boh do Vášho srdca? Tak hlboko ako zažiješ bolesť vo svojom srdci. Každá bolesť je cestou do vnútra srdca. Keď sa pozrieš v správnom uhle na to, objavíš, že práve v tejto hĺbke Ťa čaká Boh . Neviem či ma niekto autorizovanú túto myšlienku. Asi áno. No ja som na to prišla počas môjho života s Bohom .

Prajem vám požehnaný cely rok 2018, naplnený Božou prítomnosťou v každodenných bežných činnostiach .

 

Janka

 

Poznámka redakcie:

Pre tých, ktorí by chceli rodinu Janky a Peťa finančne podporiť, môžu tak učiniť na ich č. účtu: SK5711000000002616876536.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.