Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Eva Bziňáková
Kristovo víťazstvo nad rakovinou

small_foto evi.jpg

Manželka a matka 2 synov, ktorá svedčí o uzdravení Pánom Ježišom z rakoviny.

... chcela by som sa s vami podeliť o úžasné veci, ktoré pre mňa a moju rodinu robí náš milujúci Nebeský Otecko. V októbri budem mať 46 rokov. Mám milujúceho manžela a 2 synov.

Na konci mája 2014 som sa dozvedela, že mám zhubný nádor hrubého čreva s metastázami na pečeni, pobrušnici, lymfatických uzlinách a v oblasti malej panvy. Celé sa to zbehlo veľmi rýchlo a nečakane, pretože na túto chorobu nebolo žiadne podozrenie. Na vyšetrenie som išla len kvôli tomu, že som bola veľmi slabá a asi dva mesiace ma bolel žalúdok a brucho. Takúto diagnózu som vonkoncom nepredpokladala. V otcovej rodovej línii zomrelo na rakovinu 7 ľudí, ja som sa však tým nikdy nezaoberala.

Pôvodne som na vyšetrenie USG, kde sa problém odhalil, mala ísť až takmer o mesiac, ale priateľka z nášho spoločenstva mi to vybavila doslova z piatka na pondelok.

Aj ostatné vyšetrenia som mohla absolvovať tak urgentne vďaka nej, vediac, že za tým je náš Pán. S manželom sme už od prvej chvíle mali vieru, že táto choroba nie je na smrť, ale na Božiu slávu, že sa na tom majú zjaviť Božie skutky. Uisťovali nás o tom cez modlitby, povzbudenia a slov od Pána i mnohí, ktorých mi Pán posielal rôznym spôsobom do cesty. Keď sme sa na vyšetrení dozvedeli moju diagnózu, obaja sme ostali v hlbokom, až nadprirodzenom pokoji. Tento Boží pokoj ma sprevádzal celým obdobím. Je to až paradoxné a logicky nevysvetliteľné, ale prežívala som i skrz slabosti a bolesti nezvyčajnú radosť v Pánovi a nesmiernu vďačnosť za to, aký je, že sa o mňa stará a nesie ma na svojich rukách – i skrze prosby a modlitby mnohých, ktorí sa zapojili do môjho boja s rakovinou. Častokrát to boli i ľudia, ktorí ma osobne nepoznali. Už od prvej chvíle som verila (čo pokladám za veľký zázrak a milosť Božiu, pretože dovtedy som bola dosť nedôverčivý človek), že Boh nad celou tou situáciou drží svoju ochrannú ruku.

Verila som v Božiu moc, lásku a zázraky, i v to, že z našich synov nezostanú polosiroty... Verila som, že sa týmto Pán oslávi. Sama tomu nerozumiem, kde sa vo mne zrazu nabrala tá viera a dôvera, pretože môj stav bol naozaj vážny. Aj napriek rakovine IV. stupňa v poslednom štádiu, s rozsiahlymi metastázami som prežívala už spomínaný pokoj a radosť v Pánovi. Zároveň si uvedomujúc, že možno sa už zajtra nezobudím... To nebolo zo mňa, ale nadprirodzená milosť a láska Božia.

Pri prvej operácii v júni, (ktorá sa podarila až na tretí krát , anesteziológ ma vrátil späť dokonca už z operačného stola) mi vyoperovali nádor hrubého čreva a odstránili napadnutú pobrušnicu. Začala som chodiť každý týždeň na chemoterapiu a biologickú liečbu. Aj v tomto období som zažívala nádhernú Božiu priazeň. Liečba nabúravala môj imunitný systém, krvinky a ostatné zložky krvi, no napriek tomu som sa cítila veľmi dobre. Dokonca som odolala aj náporu chorôb manžela a mladšieho syna, ktorí brali antibiotiká.

Horšie to bolo s trávením, zápchami a reakciou na biologickú liečbu, ktorá mi spôsobovala kožnú toxicitu a vyrážky. Bolo to dosť nepríjemné, pretože to bolelo, pálilo, svrbelo, štípalo, tvoril sa zápal a ani esteticky to nevyzeralo dobre, ale vždy sa to dalo skrze modlitby "Božieho ľudu" zvládnuť. Mojou silou, pokojom a radosťou bol a je môj Pán a som rozhodnutá chváliť Ho a zvelebovať aj napriek všetkým okolnostiam ...

Aby bolo možné uskutočniť druhú operáciu, bolo potrebné liečbou zmenšiť metastázu, ktorú som mala na ľavom laloku pečeni. Táto metastáza mala rozmer 15x9x15,8cm a operovať sa zvyknú do veľkosti 5cm. Keďže CT vyšetrenie ukazovalo, že sa zmenšila na rozmer 8,25x4,8x8,2cm, tak mi onkologička navrhla nájsť si lekára, ktorý by to riskol a dostal ju z tela čo najskôr von. Žiadneho chirurga som však nepoznala a už vôbec nie takého, ktorý by bol ochotný si to vziať na zodpovednosť. Krátko na to som však stretla kamarátku, s ktorou som sa už vyše roka nevidela. Vysvitlo, že budúci svokor jej sestry je chirurg a že sa ho na to opýta. Súhlasil. Zneistil ma však tým, že metastáza nesmie zasahovať do ľavej i pravej časti pečene, inak operácia viac-menej nie je možná, pretože by mi to ohrozilo život. Podľa CT sa to nedalo jednoznačne určiť – to sa zistí až na operačnom stole. Keď lekár povedal, že nie je isté ako operácia dopadne, či vôbec bude možné ju uskutočniť, premkol ma akýsi nepokoj. Vôbec ma netešila predstava, že ma rozrežú a potom zašijú len tak... Stoplo by to chemo a hlavne bio liečbu, ktorá sa schvaľuje a objednáva mesiace vopred. Ak by sa operácia musela opakovať (ak by to vôbec ešte bolo možné), dosť by sa to skomplikovalo. A tak som dúfala, že mi urobia ďalšie vyšetrenie cez magnetickú rezonanciu na potvrdenie.

Od prvej chvíle, kedy som sa dozvedela, že mám rakovinu, mi Pán dal veľkú milosť vnútorného pokoja a "radosti" v Pánovi... a zrazu prišla táto situácia a ja som si uvedomila, že ten pokoj nechcem stratiť. A tak som napomenula sama seba a po modlitbe sa mi vzácny Boží pokoj nasledujúci deň vrátil. Chvála za to Pánovi! Rezonanciu mi nakoniec neurobili, ale to už ma neznepokojovalo. Bolo to v Božích rukách a už som to nemusela "ľudsky" riešiť.

V októbri som sa teda znova ocitla na operačnom stole a … vyšlo najavo, že žiaľ metastáza je oveľa väčšia ako sa predpokladalo (nie 5 alebo 8, ale 15 cm !) a dotýka sa aj ľavej časti pečene. Takže boli dve možnosti – istota pre operatéra, že mu pacient neumrie na stole a nechať to tak..., alebo to risknúť a odstrániť metastázu z tela. Som veľmi vďačná Kristovi, že dal lekárovi múdrosť a odvahu to risknúť. Že viedol jeho ruky a operácia sa podarila, čo je úplne zjavné – pretože žijem .

Chirurgický zásah bol teda ako sa na operačnom stole ukázalo, potrebný do oboch častí pečene. Ostal mi kúsoček ľavej a zasiahnutá bola aj pravá časť pečene. Ostalo mi 40% pečene. Za obeť padol aj žlčník, pretože bez pečene sa nemal kde uchytiť. Takže nejaký ten čas, kým sa pečeň zregeneruje a trochu "podrastie", budem fungovať na "pol" pečene... Chvála Pánovi, že dal tomuto orgánu samo-regeneračnú schopnosť. Ako som sa neskôr od kamarátky dozvedela, lekár sa vyjadril, že ak by sa metastáza neodstránila, predikcia môjho života by bola tak na 3-4 mesiace, čo nie je až tak dlhý čas... Podľa Európskej štatistiky a prevencie v SR v súčasnosti dosahuje 5-ročné prežívanie (nie uzdravenie) u pacientov pri karcinóme hrubého čreva v IV. štádiu len približne 5% ľudí (a potom koniec ?!). Ja sa však do štatistiky nezaraďujem, pretože verím, že nad ňu je môj Pán a Boh, ktorý má počet mojich dní vo svojich rukách. Nepotrebujem "prežívať", ale môžem naplno žiť!

Ešte v lete nám písalo jedno dievča, s ktorým som sa stretla len raz pred mojou prvou operáciou, že mala o mne sen, že som úplne uzdravená a že som sa naposledy mala tak dobre keď som mala 11 rokov. Na Silvestra 2015 sa mi telefonicky ozvala, že už dlhší čas cíti, že som uzdravená a musí mi to povedať. Aj ja som cítila, že som uzdravená. Ona mi to len potvrdila. Potom sme sa začali aj osobne stretávať a dozvedela som sa, že sa za mňa celý ten čas modlila, i keď ma vlastne vôbec nepoznala.

Tretiu operáciu, pri ktorej mi mali odstrániť ložiskové útvary a cysty v maternici (malej panve), som nakoniec ani nemusela absolvovať a polyp sa odstránil ambulantne.

Vyšetrenia magnetickou rezonanciou v decembri 2014 a marci 2015 už nepotvrdili prítomnosť žiadnych patologických ložísk, ani nádorového tkaniva. To bolo pre moju onkologičku úplne nepochopiteľné a neuveriteľné, a tak mi preventívne do 17.4.2015 ešte naďalej dávali týždenne chemoterapiu a bio liečbu. To, že moje telo je naozaj "čisté", overilo ešte PET/CT vyšetrenie (Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny) v máji a "pre istotu" ešte aj v septembri.

A tak som presne do roka a do dňa mala potvrdené, že som zdravá.Vrátila sa mi aj pôvodná hmotnosť (schudla som cca 13 kíl). Fungujem a stravujem sa celkom bez obmedzenia. To že mám o 31 cm kratšie črevo, pozostatok pečene a žiaden žlčník vôbec nepociťujem. Som úplne, zázračne uzdravená (verím, že v skutočnosti ma Ježiš uzdravil už po 7 mesiacoch, i keď lekárom je to nepochopiteľné a ťažké prijať ešte aj teraz).

Som Kristovi veľmi vďačná, že On je môj Lekár a Uzdraviteľ. Že sa o mňa a moju rodinu tak úžasne stará. Každý deň mi rôznym spôsobom dáva poznávať svoju lásku a starostlivosť ku mne. Niekedy ma až rozmaznáva. Je tak úžasný a dobrý ku mne. Som veľmi šťastná, že mu patrím.

Ďakujem aj všetkým tým, ktorých si v procese môjho uzdravenia tak mocne použil.

Bol to tuhý fyzický i duchovný boj - nastal čas postaviť sa Božiemu Nepriateľovi do cesty, zrušiť každé jeho právo na môj život, odstrániť každú prekážku a oslobodiť mňa i náš rod od jeho vplyvu a uvoľniť cestu Kristovmu víťazstvu.

Ježiš zjednotil mnohých ľudí a služobníkov, kresťanov z rôznych cirkví a denominácií, spoločenstiev a reholí v mojom boji s rakovinou.

Boží Nepriateľ sa nazdával (poznajúc ma už mnoho rokov), že budem ľahkou korisťou, pretože som dlho žila ako osamotená ovečka. Prerátal sa však a vylámal si zuby, pretože prehliadol, že Ježiš ma už stihol dostatočne zbudovať skrze modlitby a začleniť do spoločenstva kresťanov. Postavil sa proti mne a zrazu musel čeliť Božej armáde. Armáde Božích synov a dcér. Modlitba vo viere, láske a Božej moci je mocná zbraň.

Sila úprimnej modlitby je naozaj zázračná. Biblia hovorí, že: „modlitba s vierou uzdraví chorého a Pán mu uľaví. ... Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého“ (porov. Jak 5,15-16).

 


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06
 • Ľuboš Štofko
  Napriek tomu, že ide o takmer najbežnejšiu modlitbu v repertoári mojich a azda aj vašich modlitieb, Otčenášu som rozumel veľmi málo. S výnimkou úvodu - oslovenia: „Otče náš, ktorý si na nebesiach,“ sa mi ostatné formulácie prosieb javili štylisticky dosť nelogické a nedávali mi jasný zmysel.
  2017-10-04

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.