Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Andrzej Jardel
Existencia sa stala bolesťou

small_small_andrzej Jardel.jpg

Bol jedným z najväčších drogových dealerov v Európe.

V detstve mi imponovali starší kolegovia, ktorí pili, fajčili a sedeli vo väzení za krádeže a výtržníctvo. Postupne som vstúpil do zlej partie. Rýchlo som sa stal vodcom tejto skupiny. Boli z nás vandali, ktorí kradli a za nakradnuté sme kupovali alkohol.

Chodil som na odbornú školu. Viedol som dvojitý život. Na jednej strane som sa snažil dokončiť školu, byť dobrým študentom a po odbornom výcviku sa zaoberať niečím iným. Vyšiel som do mesta s kamarátmi. Občas sme niekoho zbili, niekedy napadli, pili sme, kradli v obchodoch a vykrádali. Začal som mať problémy s políciou.

Nastúpil som do práce. Starí zamestnanci (pracoval som v doprave) mi ukázali, ako sa dá okrádať štátnu inštitúciu. Mal som z toho veľa peňazí. Nasiakol som takým životom a už som nechcel normálne pracovať. Z týchto krádeží som mal viac peňazí než na výplatnej páske.

Keď som nastúpil na vojenskú službu, mal som problémy, lebo som sa nebol schopný prispôsobiť armádnemu štýlu života. Prispôsobil som sa však tak, že ešte v prvom období prípravy pred zložením prísahy som so starými vojakmi pil a chodil do mesta na vodku. Niekoľkokrát som bol za trest prevelený z jednotky do jednotky. V každej jednotke existovala skupina vojakov s ktorými som mohol piť a opustiť kasárne nelegálne. To viedlo k tomu, že mi armáda udelila všetky možné disciplinárne tresty. Nútené práce, zákaz vychádzok, zatknutie a väzenie.

Narkotiká

V mojom živote som sa dostal k drogám asi v roku 1979 alebo v roku 1980. Jednalo sa o sporadické skúsenosti. Drogy ešte neboli v Poľsku tak rozšírené. Brali sme vtedy tzv. "Kompót" a rôzne psychotropné látky.

V 80. rokoch prišli do Poľska obchodne Rusi. Po zoznámení sa s nimi som zistil, že majú veľa rôznych liekov: ópium, konope, psychotropné látky. Dostal som nápad začať s nimi obchodovať.

Podomový obchodník

Vďaka kontaktom s ruskými mafiánmi tzv. "raketami" som mal prístup k drogám, ktoré boli pašované z Ruska. Dovážali veľké dávky, ktoré som rozdistribuoval na poľskom trhu. Zorganizovali sme obchodnícku sieť.

Neskôr som spoznal aj ostatných ľudí z narkobiznisu. Rozbehli sme obchod vo väčšom meradle. Zásobovali sme Toruň, Gdaňsk, Warsawu. Boli to veľké peniaze.

Mal som prezývku "Rusek". Hlľadala ma polícia. Dlhý čas ma nemohli vystopovať, pretože boli presvedčení, že hľadajú Rusa.

Ale jedného dňa prišla polícia na miesto, kde som žil.

Na mojom zatknutí sa zúčastnila protiteroristická jednotka. Mal som pri sebe 1200 dávok narkotík, čo nebolo moc, pretože som očakával najbližšiu dodávku. Polícia v médiách vyhlásila, že moje zatknutie je úspechom v boji proti obchodníkom s drogami a organizovanému zločinu.

Okultná literatúra, tarotové karty...

Vnútorne som mal averziu voči kresťanstvu. Nechápal som ukrižovanie a Ježišovu obetu. Bolo to pre mňa bezcenné náboženstvo. Boh, ktorý sám seba dáva, aby ho ukrižovali je slabý Boh. Dnes viem, že moje srdce ho potrebovalo.

Hľadal som Boha vo východných náboženstvách, New Age a bol som ponorený do okultných praktík tarotových kariet a I Ching veštenia.

Bolo obdobie, keď tarotové karty úpne  ovládli môj život. Povedali mi, keď mám uskutočniť zločiny, kedy musím byť opatrný a podobne. Bolo ťažké sa z toho vymaniť.

Pokusy o samovraždu

Jedna cigánka mi raz predpovedala, že umriem mladý. Uveril som jej. Myslel som, že keď zomriem mladý, nemám sa čoho báť. Stal som drsným banditom. Bral som viac a viac drog a žil zhýralo.

Tento životný štýl ma viedol k celkovému vnútornému vyhoreniu. Cítil som veľkú prázdnotu a osamelosť. Existencia sa pre mňa stala bolesťou.

Niekoľko krát som sa pokúsil o samovraždu. Podrezával som si žily, užil som smrteľné dávky psychotropných látok... Keď som bol vo väzení, rozrezal som si tepnu. Pokus by bol úspešný, keby ma bachar včas neodhalil.

Už som mal toho všetkého dosť. Nevidel som žiadny zmysel svojej existencie. Môj život bol len utrpenie.

Začiatok

Prišiel som do nemocnice na detoxikáciu. Prvýkrát som absolvoval celú rehabilitáciu - 18 dní. Rozhodol som sa následne ísť na protidrogovú liečbu. Neprijali ma. Povedali, že som bol tak demoralizovaný, že so mnou nemôžu nič robiť. Tak som prišiel do strediska na Tramwajowej ulici v Toruni.

Do toho centra prišli podivní ľudia. Bolo tam stretnutie, ktoré nazývajú Alfa kurzom. Začal som chodiť na tento kurz.

Po pravde ma nezaujímalo to, o čom tam hovoria. Prišiel som sa uvoľniť, dať si pauzu od hlavných správ. Mnohokrát počas tých stretnutí som vyjadroval svoj názor, že to, čo hovoria, sú hlúposti a nezmysly. Napriek tomu, keď som opäť prišiel ma srdečne vítali.

Spomínam si na jedno stretnutie, kedy vedúci Alfa kurzu pozvali účastníkov, aby počas modlitby odovzdali svoj život Ježišovi.

Niekoľko ľudí s tým súhlasilo. Neskôr sa zmienili, že cítili akési teplo, radosť, spokojnosť.

Keď mi ponúknuli, aby som aj ja odovzdal život Ježišovi, urazil som sa. Ako je možné, že mi niečo také ponúkajú, keďže som sa považoval za satanistu. Odmietol som.

Dal som svoj život Ježišovi

V noci doľahla na mňa samota. Ležal som na posteli, nemohol som spať. Prázdnota. Všetko to bolo tak silné, umocnené, že opäť som mal všetkého dosť.

Potom som sa modlil svojimi vlastnými slovami. Prosil som Ježiša, aby prišiel ku mne, do môjho srdca, aby sa akokoľvek dotkol môjho života. Nič som necítil, nič sa nestalo. Myslel som si, že pre všetky tie moje rúhania, za všetko, čo som urobil v živte zlé, sa odo mňa Boh odvrátil .

Pravda bola iná. Od tej noci sa môj život začal meniť. V centre platili predpisy, ktorých dodržiavanie bolo súčasťou liečby. Mal som tieto pravidlá na háku.

Prvou známkou zmeny bolo, že som sa priznal k nepoctivosti. Ja, drsný zločinec, som povedal veci, o ktorých nikto nič nevedel. Dobrovoľne som podstúpil následky trestu. Pre mňa to bol šok. Nemysliteľné, aby som niečo také urobil. Cítil som, že musím "upratať" všetko.

Iný

Nevedel som si predstaviť svoj nový život. Ako by to vyzeralo? Nepoznal som svet bez gangsterstva, drog a alkoholu.

Vrátil som sa do rodného domu. Rodičia ma prijali. Bolo to spočiatku veľmi ťažké. Rozišiel som sa so starými priateľmi. Nie so všetkými naraz.

Stretol som sa s kamarátom, ktorý obchodoval s drogami. Ponúkol mi nejaké čierne formy podnikania. Počúval som, čo hovorí, ale bolo to akoby vzdialené od mňa. Premýšľal som, že toto už nie je môj svet. Ukončil som náš vzťah. Zistil som, že sa nechcem vrátiť späť k starým zlým cestám.

Začal som spoznávať nových ľudí. Našiel som si normálnu prácu, čo bolo pre mňa nezvyčajné. Po toľkých rokoch kriminálneho života som pracoval za 600 PLN (poľských zlotých) na mesiac. Pre porovnanie, ako drogový dealer som mohol zarobiť až 3000 zlotých denne.

Boh mi vzal túžbu mať veľa peňazí.

Boh riadi môj život. Niekedy s tým nesúhlasím. Stále mám svoje vlastné myšlienky. Avšak zakaždým sa potvrdilo, že, čo som mal v pláne ja, to nebolo pre mňa dobré.

Boh mi ukázal, že ma miluje takého, aký som. Nie som ideálny, nie som svätý. Aj naďalej sa mi pritrafia rôzne hriechy, väčšie, menšie ... Ale vždy viem, že sa môžem k Nemu vrátiť. Nikdy mnou nepohŕda.

Andrzej Jardel 15 rokov žije čisto. Každý deň sa stará o chorého otca. Je vedúcim Alfa kurz vo väzenskom centre v Toruni. Patrí ku komunite "Dom víťazstva" patriacej do farnosti sv. Maximiliána Kolbeho v Toruni.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.