Môj príbeh

Životné príbehy ľudí, ktorí zažili osobnú skúsenosť s Bohom

 
Slovensky English Italiano
Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Shelly Lubben

Shelly Lubben

Po tom ako som bola prostitútkou a natáčala pornofilmy som stratila schopnosť mať funkčnú sexualitu. Skutočnosť, že som si mohla a môžem vychutnávať zdravý sexuálny vzťah, je absolútny zázrak.

Photo - Ian MacCormack

Ian MacCormack

Práve som umieral - lekári ma nemohli zachrániť. Cítil som, ako moja duša opúšťala moje bezvládne telo. Moje telo bolo mŕtve, ale ja som bol živý. Mal som duchovné telo a našiel som sa na mieste plnom temnôt a samoty.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Daniela Drtinová

Daniela Drtinová

Moje cesta k víře nebyla jednoduchá ani jednoznačná či přímočará. Kolem sedmého roku jsem začala vnímat první zvláštní pocity a průniky do duchovních světů a v té době jsem si uvědomila, jak hodně živo v mém vnitřním prostoru je.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Júlia Demjanová

Júlia Demjanová

Moja osamelosť rástla, aj napriek tomu, že som bola spoločenská, nič nedokázalo utíšiť ten hlad v mojom vnútri. Túžila som po láske.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Angela Mc Cauley

Angela Mc Cauley

Zistilo sa, že mám rakovinu hrubého čreva štvrtého stupňa a nádor je veľký ako pomaranč. Doktor mi odporučil 5 týždňov chemoterapie a rádioterapie a neskôr operáciu, ktorá rakovinový nádor odstráni.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Dr. David Ireland

Dr. David Ireland

Počujem hlas Ducha Svätého – dnes vám Pán hovorí: Zvuk prebudenia prichádza do tohto národa! Dám, aby na tento národ padal môj dážď. Začnete vidieť vyliatia Ducha Svätého. Spôsobím, že tento národ sa rozpáli mojím ohńom.

Photo - Laura Maxwell

Laura Maxwell

Bola som milo prekvapená, že polhodinová kazeta môže obsahovať toľko komunikácie s duchmi. Boli prenesené najpodrobnejšie detaily o našich životoch. Často sa spomínali presné mená, miesta a dátumy. Bolo nám jasné, že vyvolávači neboli jednoducho šarlatáni, ktorí strieľali mená úplne náhodne.

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Alžbeta Šimová
Je dobré a bezpečné Mu dôverovať

small_20140926_084427 (1).jpg

52 ročná matka troch detí. Pracuje v bankovníctve
a patrí do spoločenstva Agape

Moje svedectvo je hlavne o tom, ako je dobré a bezpečné Jemu úplne dôverovať. Začnem obdobím pred desiatimi rokmi. Vtedy som Pánovi odovzdala svoj život a prijala som ho za Jediného Pána v mojom živote. Dovtedy som bola tradičným kresťanom, ale pravidelne som navštevovala sv. omše a sviatosti.

Nakoľko s manželom máme tri deti a chceli sme im dať možnosť študovať, tak ja som podnikala v sieťovom marketingu popri mojej práci a manžel trénoval futbalistov. Nakoľko som začala byť viac unavená a prichádzali rôzne psychické problémy, myslela som, že som iba preťažená a potrebujem oddych.

Zistila som však, že únava, nespavosť, depresie prichádzajú hlavne na a po školeniach a seminároch, pomocou ktorých som v tomto obchode vzdelávala skupiny ľudí doma i v zahraničí. Neskôr som zistila , že táto práca je poprelínaná hnutím New Age.

A toto hnutie je proti učeniu cirkvi, keďže sa nesie v duchu samospasiteľnosti. Teda ja sa môžem rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať môj život, ja môžem za zdravie, úspech, šťastie a odo mňa závisí, moja budúcnosť.

Po jednom slove, ktoré som vtedy dostala po modlitbe v istom spoločenstve, že Pán sa o mňa a o moju rodinu postará, že On má pre mňa iné dary a bohatstvá som Mu uverila a hneď ráno som poslala žiadosť o zrušenie členstva. Ja, ktorá som budovaniu tohto obchodu venovala veľmi veľa času, mala som vybudovanú veľkú skupinu ľudí, z obratu ktorých som dostávala slušný príjem a bol niekoľkokrát vyšší ako som dostávala z mojej práce.

Toto rozhodnutie som nikdy neoľutovala a niekoľkokrát som svedčila o tom, ako sa Pán stará o mňa a o moju rodinu za krátko po tomto rozhodnutí sa veľmi zmenila moja pozícia v práci a moje ohodnotenie. Odvtedy naše deti vyrástli a v tomto roku najstarší syn skončil štúdium na vysokej škole, v lete promoval na lekárskej fakulte univerzity Komenského a staršia dcéra študuje posledný rok v Prahe medzinárodné vzťahy na VŠE a mladšia sociálnu prácu na teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave.

Spomínam si, že krátko na to, ako som urobila rozhodnutie sme mali ísť na dovolenku s deťmi do zahraničia a mali sme zaplatenú iba zálohu a počítala som z príjmom z podnikania, od ktorého som sa rozhodnutím ukončiť činnosť vtedy vlastne odstrihla. Celú situáciu som vtedy odovzdala Pánovi do Jeho rúk, prosila som Ho, aby to vysvetlil hlavne deťom, myslela som, že na dovolenku nepôjdeme, ale nech nie sú z toho veľmi smutné a nech to pochopia. Stalo sa potom, že v práci som dostala mimoriadnu odmenu a okrem očakávanej výšky som dostala presne potrebnú sumu na zaplatenie našej dovolenky.

Bolo to neuveriteľné, ale Pán sa postaral a stará sa vlastne až do dnes.

Prišlo obdobie pred dvomi rokmi - november 2012 Absolvovala som pravidelnú lekársku zdravotnú prehliadku a po výsledkoch z mamografie mi lekárka povedala, že o rok kontrola a všetko je v poriadku. Ja som poprosila o sonografické vyšetrenie, lebo som cítila zdurenú uzlinu v podpaží. Lekárka ma však ubezpečila, že na mamografii je všetko v poriadku a zdurená uzlina môže byť z nejakej pozápalovej infekcie. Ale nakoniec som to vyšetrenie absolvovala. Lekárke sa to nezdalo, vravela mi, že je potrebné zobrať vzorky z uzliny a z iniatúrneho útvaru, ktorý po dlhšom hľadaní na prsníku našla.

Keďže výsledky mali prísť o 14 dní, začalo sa veľmi ťažké obdobie v mojom živote. Nepokoj, nespavosť, nechutenstvo a podobne. Keďže som dve noci nemohla skoro vôbec spať a bolo treba chodiť do práce, poprosila som sestričku zo spoločenstva, ktorá má dar modlitby príhovoru o modlitbu. Tá keď ma zbadala, hovorí, že ešte ma takúto nevidela, vyzerala som asi veľmi zle.

Po modlitbe však nastala veľká zmena, hneď som dostala chuť do jedla, zasiahol ma veľký pokoj v srdci a odchádzala som s radosťou a úsmevom. Už počas modlitby ma Pán ubezpečil, aby som to všetko vložila do Jeho rúk, že On sa postará, že všetko bude dobré.

A ja som Mu uverila

Od vtedy som nemala problémy so spánkom, jedlom a mala som veľký pokoj v srdci. Aj napriek tomu, že výsledky prišli dobré, lekárka ma poslala na magnetickú rezonanciu, no a tá hovorila o tom, že je treba operačne odstrániť útvar v prsníku, ktorý sa z rozmeru 4 mm zväčšil dvojnásobne. Bolo tam vysoké podozrenie na karcinogénny nádor. Vďaka tomu, že som toto obdobie prežívala s Pánom, nebola pre mňa táto správa taká šokujúca. Počas tohto i počas iných dní ma Pán napĺňal pokojom a radosťou.

Celé toto obdobie čakania na termín operácie aj neskôr som cítila, že Pán kráča predo mnou ako mi to povedal v jednom slove raz, keď sa za mňa modlilo viac ľudí z nášho spoločenstva, z knihy pror. Izaiáša kap- 43, 2 Keď budeš brodiť vodami, budem s tebou, a keď riekami, nepotopia ťa, keď pôjdeš cez oheň, nepopáliš sa a plameň nebude horieť na tebe. Niekoľko dní po tejto modlitbe som sa ráno budila s piesňou „Keď pôjdem dravou riekou nestihne ma prúd“, táto pieseň sa nedala u mňa zastaviť ani cez deň.

Čo bola veľká zmena v mojom živote bolo to, že sa zmenil môj modlitbový režim, nemohla som totiž odísť z domu bez toho, aby som ráno strávila minimálne hodinu s Pánom. Začala som ho spoznávať, začal ku mne viac hovoriť a obdarovával ma úžasným pokojom.

Dostávala som rôzne povzbudzujúce slová nielen v osobnej modlitbe, ale aj vtedy, keď sa za mňa modlili iní, aj ľudia, ktorí ma vôbec nepoznali a nevedeli akým obdobím prechádzam. Pán ma stále ubezpečoval, že všetko je v Jeho rukách a On ma vyslobodí. Tak som si myslela, že možno nebude treba ísť ani na tú operáciu, ale bolo. Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista – na adoráciu, na ktorú som počas tohto obdobia chodievala minimálne dvakrát do týždňa. V tento deň som strávila s Pánom hodinu a celý čas mi prebiehala v mysli veta z Knihy Žalmov kap 9, verš 2,3 Oslavovať ťa budem, Pane, celým svojím srdcom a vyrozprávam všetky tvoje diela zázračné. V tebe sa budem tešiť a radovať, ospevovať budem tvoje meno Najvyšší.

Po doporučení absolvovať chemoterapiu a rádioterapiu som mala obavu, ako to budem znášať, lebo som veľmi citlivá. Bola mi doporučená liečba 8 chemoterapiami a to 4 jeden a 4 iný druh. Po absolvovaní prvých štyroch bola zmena a po tej prvej z tejto série som sa cítila veľmi zle, myslela som, že nebudem vládať prejsť ani do auta, no napokon sme ostali v nemocnici ešte nejakú pol hodinu. Keď som sa na druhé ráno zobudila, zoslabnutá, hovorím si, Pane zvládnem ja ešte tie tri posledné ? Zvyčajne som bola po chemoterapii dva dni doma, plus víkend a potom som išla do práce. Tak to bolo aj teraz. V tom týždni som si nechala priniesť obed a ja som išla cez obedňajšiu prestávku na adoráciu a tam som hovorila Pánovi, že čo sa ja bojím, keď som s Ním, že On je mocný Boh a Pán On je kráľ a ja mu to všetko dávam do Jeho rúk, nech sa stane Jeho vôľa. Keď som odchádzala z kostola, mala som mimoriadny pokoj v srdci a cítila som sa ako malé deti, keď idú s rodičmi a na nič nemusia myslieť, že rodičia všetko za nich vyriešia.

Ja som si hneď na začiatku ochorenia myslela, že úplne dôverujem Pánovi, ale bolo to tak, že k väčšej dôvere som musela dozrieť.

Tak ako nemôže prvák v základnej škole prežívať pubertu, ale musí dorásť a dozrieť. No aj keď som počas liečby chemoterapiou chodila do práce, mala som úžasný pokoj v srdci, veľkú radosť, ktorá sa často nedala skryť, vždy som bývala asi 5 dní doma, v tom bol aj víkend, aby som sa zregenerovala. Po tomto úplnom odovzdaní Pánovi v adorácii sa stala taká zmena, že tie tri chemoterapie, ktorá som dostala ma vôbec neoslabili. Mohla som hneď večer všetko jesť, vôbec mi nebolo špatne a ísť hneď na druhý deň do práce. Pochopila som, aké je dôležité úplne, úplne dôverovať Pánovi, že On môže konať do takej výšky, aká je naša dôvera voči Nemu.

No a nikto nevedel, čo sa udialo medzi mnou a ním a sestrička, ktorá má dar počuť Pána počas adorácie mi večer volala, že má pre mňa slovo od Pána, aby som prišla do kostola na večernú omšu, kde mi ho odovzdala. To slovo takto znie:

Milá Betka, tvoje srdce je naplnené Božou láskou a chválou k môjmu menu. Veľkú radosť mám, keď mi moje dieťa bezvýhradne dôveruje, ako ty. Neboj sa, ja viem po čom túžiš, o všetko sa ja postarám. Neopustil som ťa, držím ťa pevne v náručí. Si moje dieťa. Tvoje utrpenie posilňuje ľudí, ktorí sú okolo teba, toľkých ľudí to zasahuje ani sama netušíš. Neboj sa dávam ti silu, preto zvládaš aj nemožné, hlavne všetky bolesti, no je to potrebné si prejsť aj bolesť, no ja ťa držím pevne v náručí, máš účasť na mojom kríži a utrpení. Ja ti dávam lásku a pokoj, ktorý máš vo svojom srdci, ale ktorý sa vylieva na všetkých okolo teba. Dieťa moje milujem ťa.

Veľmi som túžila po oddychu, lebo minulé leto som pre liečbu nemohla ísť na dovolenku. Tento rok sa Pán naozaj postaral, bola som na úžasnej dovolenke v lete, ktorú som vložila úplne do Jeho rúk a zorganizoval ju nádherne, vyšlo to tak, že sme boli aj s deťmi a bolo nádherné počasie a krásne prostredie, bolo o nás veľmi dobre postarané. Z práce som ešte dostala za odmenu víkendový pobyt v 5 hviezdičkovom hoteli vo Vysokých Tatrách, kde som bola nedávno oddychovať s manželom a bolo tam úžasne. Ešte by som chcela dodať, že okrem toho, že Pán pôsobil a pôsobí v mojom živote, dotýka sa aj ľudí aj okolo mňa, kolegov, obchodných partnerov. Citujem pár viet z ďalšieho slova, ktoré som dostala počas liečby:

...“ dôveruj mi, no je nevyhnutné si prechádzať aj utrpením, lebo budeš dobre vedieť pochopiť ľudí, ktorí trpia a majú bolesti, ale keď mi budú dôverovať, tak ja ich budem niesť s nimi a napĺňať láskou, pokojom a radosťou a svetlo budú šíriť do tmy tak, ako to robíš ty. Cez utrpenie premieňaš ľudí okolo seba. Dala si mi svoje srdce a ja ti dávam doň milosti, ktoré potrebuješ. Prúdy živej vody cez teba sa vylievajú na ostatných. Dieťa moje milujem ťa ...."

Na záver by som chcela povedať, že sa cítim úžasne, prežívam nádherný čas s Ním, nevymenila by som život, ktorý žijem teraz za ten, ktorý som žila pred tým. A neznamená to, že keď sme kresťania neprídu rôzne problémy a skúšky, ale Pán je naša sila, On nám môže pomôcť zvládnuť všetko a On je tak úžasný, že tieto veci si dokáže použiť na to, aby sa oslávil v našich životoch a priviedol nás a naše okolie bližšie k Nemu.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | vybrali.sme.sk Pošli do vybrali.sme.sk

Dobré správy

 • Janka Pajgerová
  Pre mňa sú svedectvom o tom, ako Boh vložil svoju úžasnú silu a stvoriteľskú moc aj do toho, čo považujeme za všedné. A pripomínajú mi, že stačí si to všímať. Zastavme sa teda na chvíľu a pozrime sa, po čom bežne „šľapeme“.
  2016-11-04
 • Janka Pajgerová
  Rozjímam nad tým, koľko trpezlivosti Boh nadelil mamám, a to nielen pri zberaní tejto dušu potešujúcej bylinky. Pozornému oku a čuchu iste neunikne, že materinej dúšky je v prírode niekoľko druhov. Niektorá vonia viac do citrónova, iná viac tymiánovo. Dobrá správa je, že všetky sú liečivé a môžu sa zbierať, sušiť i piť spolu.
  2016-08-26
 • Janka Pajgerová
  Repík je náš symbol liečivej sily rastlín. A pre mňa je aj symbolom krásy našej domoviny. Takmer v každej slovenskej doline by ste našli miesto, kde repík rastie. Väčšinou je to nádherné, príjemné, voňavé miesto, nezriedka pasienok, kde sa pasú ovce, či kravy, ktorým však ani nenapadne, aby tento špeciálny darček pre ľudské pokolenie, len tak – nič po nič - spásli.
  2016-08-12
 • Sv. Otec František
  Cirkev by nemala prosiť o odpustenie len tohto človeka, ktorý je homosexuál, ktorého zranila, ale má prosiť o odpustenie aj chudobných, ženy a deti využívané ako pracovná sila; má prosiť o odpustenie, že dala požehnanie toľkým zbraniam.
  2016-06-29
 • Milada Passerini
  Keď v októbri 2015 sa u nás zastavil Gerhard s návrhom, že či by som aj s mojím manželom a s ním spolu nešli do Lisieux po relikvie sv. Terezky, začali sme sa smiať, že čo ho to mohlo vôbec napadnúť. My? Po aké relikvie? Kedy? Ako si to predstavuje?
  2016-05-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.