Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Alan Medinger
Líder kresťanského hnutia bývalých homosexuálov

small_small_Alan-Medinger[1].jpg

Alan Medinger, Líder v kresťanskom hnutí bývalých homosexuálov, sa pôvodne podelil o tento príbeh svojho osobného boja v Exodus Standard.

Vo chvíľke pokoja mi prednedávnom Pán ukázal, čo by som mohol mať za život dnes. Videl som sa osamoteného v nejakom byte v centre mesta. Bol som sám a zúfalý, neustále hľadajúci to, čo ma neuspokojuje... Hľadajúci u iných mužov to, čo mi oni nesmú dať.

Willa, moja manželka, žila niekde inde s hnevom a zranením svojho života ešte skrytými pod povrchom. Videl som svoju mladšiu dcéru, Beth, denne vyjadrujúcu svoj hnev voči otcovi, ktorý nikdy nepochopil jej potreby a nakoniec ju opustil. Naša staršia dcéra, Laura, neuveriteľne smútila za otcom, ktorého toľko milovala. Náš syn, Steven, by na svete ani nebol.

Avšak to nie je môj život. To bolo v noci, 26. novembra 1974, keď sa narodil nový muž . Možno by som mal správnejšie hovoriť, že sa chlapec znovu narodil a začal rásť ako chlap.

Moje zázemie zahŕňalo väčšinu ingrediencií, ktoré za bežných okolností prispievajú k homosexualite: neplánované dieťa, rodičia túžiaci po dievčati, starší brat, ktorý splnil otcov ideál viac ako ja; otec so závažnými emotívnymi problémami, kvôli ktorým bol sotva schopný čeliť svojim vlastným životným výzvam, čo malo za následok neschopnosť postarať sa o potreby syna. Dnes viem, že tieto faktory nespôsobili moju homosexualitu. Lepšie povedané: moje reakcie na tieto faktory ma ovplyvnili tak, aby som tú cestu sledoval.

Mal som zhruba dvanásť rokov, keď som začal vnímať svoje homosexuálne city. Keďže som však vyrastal v štyridsiatych a päťdesiatych rokoch 20. storočia, nedalo sa hovoriť o homosexuálnej subkultúre či životnom štýle gejov, čím som sa mohol riadiť. Vždy som si myslel, že sa ožením a budem sa čo najviac snažiť. S mojou manželkou, Willou, sme vyrastali ako susedia; začali sme spolu chodiť ako stredoškoláci a náš vzťah sa stal vážnejším v univerzitných rokoch.

Willa bola krásne dievča, ktoré mnohí mali radi a ja som veril, že môžeme spolu žiť. Zobrali sme sa. V prvých rokoch manželstva bolo všetko v poriadku. Po piatich rokoch sme mali dve dcéry, bežné rodinné záležitosti a rôzne rastúce tlaky v súvislosti s kariérou. Nič vážneho... Až na to, že som sa znovu stal „homosexuálne aktívnym“, a to na ďalších desať rokov.

Počas týchto rokov som sa domnieval, že až na spomínanú temnú oblasť v mojom živote som všetko ostatné suverénne zvládal. Mal som úspechy v obchode, bol som pilierom v cirkvi a mal som nádhernú rodinu, vrátane adoptovaných detí, ktoré sme prijali do našej domácnosti. Z teologického hľadiska sa dalo všetko pochopiť. Všetci ľudia, muži a ženy, hrešia. A ja som mal jednoducho jednu zvláštnu slabosť.

Viem, že tomu mnohí z vás ťažko rozumejú, ale ja som svoju homosexualitu nenávidel viac než si viete predstaviť. Ešte horšia bola však myšlienka sa toho vzdať. Neviem, prečo. Naozaj som hľadal lásku druhého muža? Chcel som, aby si ma nejaký muž vážil? Išlo o túžbu po inej forme mužskosti? Sex s ďalším mužom uspokojil nejakú potrebu. Poskytoval nejakú úľavu alebo únik, ktorý som vtedy považoval za potrebný.

Myslel som si, že, ak to dokážem mať pod kontrolou miernosti, moje skóre bude predsa ešte stále priaznivé v očiach Boha, a tým pádom nebude z toho žiaden problém. Ale kto hovorí, že bolo všetko pod kontrolou? Nutkanie rástlo a začal som chodiť von častejšie a častejšie, bezohľadne a nepozorne...

Moje manželstvo sa doslovne rozpadávalo. Nakoniec som už nebol schopný byť heterosexuálne aktívny. Willa zistila, kde bol problém, a rozhodla sa nekonfrontovať sa so mnou.

Moja manželka bola samozrejme zúfalá po všetky tie roky. Spojila sa s modlitebnou skupinou zrelých kresťanských žien, ktoré boli skutočné modliace sa bojovníčky. Hoci im neprezradila osobitnú povahu svojho problému, v tej skupine sa začali modliť za naše manželstvo.

Willa začala cítiť, že je pripravená odo mňa sa odtrhnúť. Ak sa malo manželstvo rozpadnúť (a ja s ním), ona by to akceptovala. Bola schopná ma nechať ísť tak duchovne ako citovo.

Krátko po tomto jej rozhodnutí ma jeden kamarát požiadal, aby som sa zúčastnil jedného modlitebného stretnutia. Dlho som sa bránil, ale napokon som šiel. Povedal mi: „Čo má Boh pripravené pre teba je omnoho lepšie než si vieš vôbec predstaviť“ Keď som toto počul, zachvátil ma pocit neopísateľného pokoja.

Bežný okoloidúci by si snáď nič nevšimol v tej novembrovej noci. Vo mne sa diala obrovská zmena. Veľká skupina pozostávajúca z 200 alebo 300 členov sa začala modliť a chváliť Boha nahlas. Potichu som sa vzdal... Odovzdal som svoj život, vrátane svojej homosexuality, Ježišovi Kristovi.

Priznal som, že som bol bez pomoci, že môj život bol samým stroskotaním a že som bol ochotný, aby On urobil z môjho života to, čo chcel a uznal za potrebné.

Od ďalšieho dňa som zistil, že sa okolo mňa diali samé zázraky. Zrazu zmizli moje homosexuálne fantázie, ktoré ma počas dvadsiatichpiatich rokov toľko trápili a len málokedy ma opustili. Cítil som neskutočne veľkú lásku k Wille.

A to, čo je možno najdôležitejšie, Boh prestal byť vzdialený zapisovateľ môjho skóre. Bol spasiteľom, ktorý zostúpil zo svojich Nebies a priniesol mi spásu. Ježiš ma miloval a ja som Ho tiež tak miloval. Prvýkrát som zažil, čo znamená milovať a byť spätne milovaný.

Vtedy som cítil, že ma Boh totálne uzdravil a je pravdou, že sexuálne impulzy voči druhým mužom zmizli. Homosexualita je však viac ako mať sex s niekým toho istého pohlavia. Bližšie ku koreňu je hlboký rozvrat, niečo ako narodenie mŕtveho plodu v našej mužskosti alebo ženskosti. Ako malý chlapec som nejako uzavrel dvere svojmu rastu v mužskosti. Boh mi pomohol ich znovu otvoriť.

Moje obrátenie značilo znovu začatie môjho rastu v mužskosti. Boh úžasne pracoval, aby odstránil môj veľký pocit neadekvátnosti medzi "pravými" mužmi. Boh mi dovolil, aby som sa stal iniciátorom a lídrom, t.j. úlohy, ktoré kedysi vzbudzovali u mňa veľký strach. Milým a príjemným spôsobom Boh pomohol našej rodine, aby sme prehodnotili rozdeleniu úloh tak, aby som sa stal ja riadnym vodcom.

Vzhľadom na rýchlosť môjho uzdravenia z homosexuality si často kladiem otázku, do akej miery som skutočne uzdravený. Môžem odpovedať, že časový test bol úspešný a že ovocím nového života bolo požehnané manželstvo. V posledných desiatich rokoch som nemal ani jedno homosexuálne pokušenie. Slovom pokušenie myslím vážnu túžbu alebo uvažovanie o pohlavnom styku s druhým človekom toho istého pohlavia. Od môjho uzdravenia som netúžil po staršom, silnejšom mužovi, ktorý by sa „o mňa postaral“. Aj toto všetko zmizlo. V druhých mužoch vidím bratov, a nie otcov - ochrancov.

Samozrejme som sa vyhýbal literatúre, filmom a iným situáciám, ktoré by mohli vzbudzovať homosexuálne túžby. Keď sa náhodou s niečím takým stretávam či stretnem (resp. keď niekto, ktorý ma požiada o radu, popíše okolnosti sexuálneho pádu), to môže niekedy vyburcovať sexuálne city. Avšak tie sú menšie a vyzerá, že časom zmiznú.

Možno sa mi ešte stále stane, že sa pozriem na nejakého pekného chlapa, ale v posledných rokoch mi Boh ukázal, že to je spôsobené závisťou a zvyklosťami z minulosti. Neustálym pokáním a poďakovaním sa Bohu za to, ako ma stvoril, aj tento jav sa prejavuje menej a menej často.

Som tak vďačný za to, že sa obraz, „ako mohol môj život dnes vyzerať“, nestal realitou. Dnes sa zaoberám pastoračnými činnosťami práve pre homosexuálov, pričom spolupracujem s mojou polovičkou Willou. Tešíme sa na naše dvadsiatepiate výročie manželstva. Naše dve dcéry študujú na vysokej škole a Stephen, náš syn, ktorý „by sa ani nenarodil“, je tretiak na ZŠ a má sa dobre. A jeho otec ho tak veľmi ľúbi.

Zdroj príbehu TU


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26
 • Ľuboš Štofko
  Všimli sme si, že aj Ježiš očakáva našu osobnú lásku k Nemu? Alebo pre našu predstavu o nezištnosti Jeho lásky máme sklon túto potrebu opomínať a sústrediť sa na to, že Bohu postačí, ak sa budeme snažiť odpúšťať blížnym a dávať almužny. Veď Ježiš je v každom z nich a láska voči ním je prejavom lásky voči Nemu!
  2017-10-17
 • Milada Passerini
  Pomáhame v prvom rade konkrétnym osobám ako osamelým matkám s dieťaťom, vdovám s deťmi, mnohopočetným rodinám, týranám ženám, detským domovom, ľuďom v krízových centrách, v azylových domoch i v zariadeniach napr. pre psychicky či fyzicky chorých a napokon v centrách pre ľudí bez domova.
  2017-10-06

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.